Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,търся магазин в Пловдив,който продава подобен сплитер като долния .Намерил съм онлайн магазини,които го продават,но не се намират в Пловдив и доставката до тук ще излезе колкото три такива сплитера...Искам да направя push/pull на 212 Evo радиатора на процесора ми и искам да свържа два 4-пинови вентилатора към един 4-пинов конектор на дъното ми,за да могат да вървят в синхрон.

imagemagic.jpg

Редактирано от Decim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Потърси в магазините. Все в някой магазин за компютри ще има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ходих до Викиват и пиккомпютерс.И в двата нямаха такова нещо.Сега гледам по разни сайтове на магазини в Пловдив и в каталозите си никъде не е показан такъв сплитер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Цък. Около 5 лева и 20-30 дена чакане. Да не говорим, че доставката от български магазин ще ти е 5.50.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това, което искате е от категорията "дребни глезотии". :) Не Ви обвинявам - и аз исках подобни неща и в крайна сметка поръчах от Aliexpress.

Какво ще стане, ако вентилаторите не "вървят в синхрон"? Имам предвид че няма да е голям проблем. Дъното само два конектора за вентилатори ли има? Това вече е проблем. Според мен няма смисъл да давате повече пари за тази конфигурация. Ако върши работа - ползвайте я, а ако не - сменете я.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакам 9 неща от там в момента. Все простотий. Простотий които трябва да имам.

Иначе, на автора не му излиза по-скъпо от aliexpress, просто чака повече време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Целият зор е в ефективността на системата.Ако единият вентилатор работи по-бавно другия охлаждането няма да е достатъчно ефективно.Дъното ми има четири конектора.Два са 3-пинови и два 4-пинови.Проблемът е,че двата 4-пинови се контролират от различни датчици и вентилаторите ще функционират с различни обороти,а 3-пиновите,не са добър избор,защото не искам вентилаторите да ми надуват главата като са постоянно на 100% особено след като са свързани на радиатор с толкова наситени ребра и завихрянето на въздуха е голямо,което от своя страна създава допълнително шум.Да,бих казал,че е глезотия,но не искам,да ги побългарявам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,............

Имам леки съмнения относно това какъв ще е ефекта.

Единия от 4те пина на вентилатора е подаване на инфо за оборотите. Никога не съм опитвал подобно нещо и ми е малко мъгляво как дъното ще отчете оборотите след като не е наясно че вентилаторите са два. По друг от пиновете се извършва контрола на оборотите. И пак как ще го направи дъното по същата причина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Целият зор е в ефективността на системата.Ако единият вентилатор работи по-бавно другия охлаждането няма да е достатъчно ефективно.Дъното ми има четири конектора.Два са 3-пинови и два 4-пинови.Проблемът е,че двата 4-пинови се контролират от различни датчици и вентилаторите ще функционират с различни обороти,а 3-пиновите,не са добър избор,защото не искам вентилаторите да ми надуват главата като са постоянно на 100% особено след като са свързани на радиатор с толкова наситени ребра и завихрянето на въздуха е голямо,което от своя страна създава допълнително шум.Да,бих казал,че е глезотия,но не искам,да ги побългарявам...

Да не става въпрос за друго дъно, а не това от подписа? Защото на него виждам само два конектора за вентилатори.

Имам леки съмнения относно това какъв ще е ефекта.

Единия от 4те пина на вентилатора е подаване на инфо за оборотите. Никога не съм опитвал подобно нещо и ми е малко мъгляво как дъното ще отчете оборотите след като не е наясно че вентилаторите са два. По друг от пиновете се извършва контрола на оборотите. И пак как ще го направи дъното по същата причина. 

Виждал съм подобни изпълнения кабели като единият "изход" е 4-пинов, а другият - 3-пинов. На горната картинка изглежда и двата накрайника са 4-пинови, но ми се струва че на единият кабелите са 3. Това може да обясни как се взимат данни за оборотите, но не ми е ясно дали така и двата вентилатора ще работят в PWM - режим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не,дъното е GA 970a ud3p а процесора е FX-6300.Не съм влизал от доста време в профила и не съм правил ъпдейт на информацията на подписа.Вентилаторите би трябвало да могат да работят в PWM-режим.Виж разположението на пиновете.И аз мисля като теб,че взимат данните само от единият вентилатор и после се изпраща информация за оборотите към двата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

4Pin PWM To Dual PWM

$1 и 1 месец

$_57.JPG

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.