Премини към съдържанието
Daylight Dancer

Какво е мнението ви за мастилено-струйните принтери ?

Препоръчан отговор

От какво зависи времето, което ако не бъдат ползвани ще последва запушване?

Последвалото запушване до колко е поправимо и как аджеба става? Щом ги киснат в нещо в книжарниците едва ли е нещо кой знае какво.

Сдобих се тук с един принтер освен с лазерния ми и се чудя точно какво приложения да му измисля и какви пари да му търся ако ще го продавам - Epson Stylus sx215.

благодаря за отговорите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от продължителността, естествено.

На работата имам един Canon Pixma iP4200, който напоследък използвам само за да напечатам някое DVD.

Това е в най-добрия случай през 2-3 месеца. Досега мастило не е засъхвало, но пък използвам само оригинални мастилници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последвалото запушване до колко е поправимо и как аджеба става? Щом ги киснат в нещо в книжарниците едва ли е нещо кой знае какво.

Сдобих се тук с един принтер освен с лазерния ми и се чудя точно какво приложения да му измисля и какви пари да му търся ако ще го продавам - Epson Stylus sx215.

поне веднъж седмично трябва да печата иначе засъхва мастилницата

запушването на дюзите - не дават никъде гаранция че ще ти проработи пак, иначе парите за отпушване и пълнене си ги взимат де

консумативите - демек мастилницата - са им скъпи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... и какви пари да му търся ако ще го продавам - Epson Stylus sx215.

Цената на нов такъв , през 2011 година е била 136 лв.!

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

консумативите - демек мастилницата - са им скъпи

Освен, ако не си ги пълниш сам и/или използваш СНПМ

За чистенето - някаква химия има за съответната марка (може всички да ползват сходна формула с различно име) или ултразвукови вани.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен, ако не си ги пълниш сам и/или използваш СНПМ

да така е, по-евтино излиза определено

аз си купувах мастило и сама си пълнех

но все пак идва онзи прекрасен ден, в който живота на мастилницата свършва и трябва да купиш нова

моя принтер е Lexmark, оригиналната голямата мастилница струва почти колкото самия принтер към 70 лева

та съм купувала китайски заменки както ги наричат

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е подобна ситуацията - Epson Stylus Color C70+

И все ме сърбят ръцете да заменя "китайчетата" със СНПМ, ама все не мога да стигна до този момент. :)

Сега съм с

http://www.printexpert.biz/shop/product_info.php?products_id=172&pesid=2b51de0dc2863d549b6557a87a56bb2a

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е подобна ситуацията - Epson Stylus Color C70+

И все ме сърбят ръцете да заменя "китайчетата" със СНПМ, ама все не мога да стигна до този момент. :)

аз и тайванче съм имала

:P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе, нещо бъркам ли?

На Epson главата е отделена от мастилниците, което прави отпушването и трудоемко и несигурно. 

Все пак, използвайте ултразукова вана ако решите да отпушвате!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да така е, по-евтино излиза определено

аз си купувах мастило и сама си пълнех

но все пак идва онзи прекрасен ден, в който живота на мастилницата свършва и трябва да купиш нова

моя принтер е Lexmark, оригиналната голямата мастилница струва почти колкото самия принтер към 70 лева

та съм купувала китайски заменки както ги наричат

Говорите за едни цифри ...

Казвал съм го, ще го кажа пак - преди време във фирмата купиха Konica Minolta laserjet (не помня номера) 3 в 1. Машината 810-820 лева, тонер комплект (CMYK) - с 50 лева отгоре. Да не говорим за барабаните. Затова - вместо тонер и барабани - после купуваха ... нови принтери.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се ползват само оригинални консумативи времето за запушване е по-дълго, сравнено с времето за запупване ако се ползват неоригинални мастила.

Разпушването е тегава работа. Особено ако е по-сериозно. Има различни методи, с химикали, ултразвукови вани и други. Някои от тях са безопасни за главата, но повечето са рискови. При по-инвазивните от тях даже е възможно да изгори изцяло главата.

В книжарниците взеха всичко да правят... ама какво да правят хорицата в таз немотия.... :)

Тоз мастилоструен с който сте се сдобили (дано не сте давали пари за него) вижте в какво състояние е, и ако има запушване на главата хич не си губете времето с него. Иначе втора употреба повече от 50-60 лева не мисля че ще му вземете ако е в работно състояние....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.