Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих си лаптоп ASUS Republic of Gamers Announces GL552

Ии ме интересуват мнения каква операционна система да си сложа като се има предвид че съм студент първа година и ще ставам програмист

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е Linux или Windows? Ако е Windows - Windows Pro 8.1 X64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си лаптоп ASUS Republic of Gamers Announces GL552

Ии ме интересуват мнения каква операционна система да си сложа като се има предвид че съм студент първа година и ще ставам програмист

Е щом ще ставаш програмист, не можеш ли да си отговориш? :P Повечето програмисти, ползват Линукс. Безплатна ОС, слагаш Линукс. Лицензиран Уиндоус /8.1/, ако имаш пари или ако от университета, ползваш някакви отстъпки.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво изискват от университета. Ако ще се ползва Visual Studio или нещо друго под Windows, то Linux няма да е. А вече кой точно Windows - аз лично съм изключително доволен от 10, но има и хора, които по някаква причина не са.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какво изискват от университета. Ако ще се ползва Visual Studio или нещо друго под Windows, то Linux няма да е. А вече кой точно Windows - аз лично съм изключително доволен от 10, но има и хора, които по някаква причина не са.

Ими да ще позваме visual studio

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ими да ще позваме visual studio

Мятай тогава един Windows 10 Insider - безплатен и легален може би още около годинка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мятай тогава един Windows 10 Insider

Абе, има още за дялане по него...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, има още за дялане по него...

Не казвам, че няма, но проблемите, които аз лично съм срещнал, са пренебрежително малки, а това, което ми предлага в повече пред 7 и 8 (примерно нещата, свързани с multitasking), тежи много.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък безплатен и легален. :P (не за дълго време)

Те и другите са безплатни и легални в тестов режим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не беше студиото бих ти препоръчал Linux Mint x64/каквато среда си харесаш ама нема, относно windows, slagaw 8.1 x64 professional  ако искаш ъпдейтваш до 10 ама ще дадеш 350 лева http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=43950 айде 300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи, при windows аз разделям така:

Дял C;/ за операционна система и програми(80-120гб) и останалото е дял за съхранение, докато при линукс така:

Дял root(20-30гб) за линукс и всичките му програми дял swap(два пъти по-голям от рамта) и останалото е за склад и ако искаш може да си направиш home на отделен дял и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 2 партишъна. Нека C:// е около 100гб, а другия колкото остане. Съхранявай си данните на D:// (или както стане...) На windows-а му трябват около 20гб, но нарочно ти казвам около 100 за да имаш място за програмки и всякакви неща които трябва да са в C://

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от такъв голям дял за системен! ако няма да инсталираш програми от типа на програмите за авточасти с по 40-50GB за данни или 15-20 гигабайтови игри, размер повече от 50-60GB е безсмислено да се заделят!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от такъв голям дял за системен! ако няма да инсталираш програми от типа на програмите за авточасти с по 40-50GB за данни или 15-20 гигабайтови игри, размер повече от 50-60GB е безсмислено да се заделят!

Ooo, има смисъл. При повече памет, само Pagefile може да заема да речем 4-5гб. Отделно някои приложения създават и много Temp файлове, а инсталаторите на приложения стават все по-тежки. Новият MS Office е няколко гигабайта преспокойно, както и Visual Studio. Аз съм с 60GB  дял C, но с Windows7 Professional и просто харддискът ми е малък - 160.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко опира до това колко ЕнтелЕгентно се използва машината и как се структурира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като се има предвид че съм студент първа година и ще ставам програмист

http://onthehub.com/download/free-software/windows-10-education-for-students/ в Бг.ВУЗ  за информатика имат абонамент към посочения сайт и могат да !!ползват продуктите безплатно!!! Поразпитайте как става това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз бих препоръчал минимум стотина гигабайта за системен дял. Пример (личен) - Windows 10 на машината от подписа, Visual Studio 2015 (непълна инсталация, мисля), Office 2016, Photoshop CC, Lightroom 6, Unity и още няколко големи неща ми заемат в момента около 85 гигабайта (от тях в момента сборно десетина са hiberfil.sys и pagefile.sys). В момента, в който Windows си свали нов билд, трябват още 20 (понеже се мести старата инсталация в Windows.old и се инсталира наново) - ако ще се ползва Insider-ски Windows, това ще се случва може би до 2-3 пъти на месец.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.