Премини към съдържанието
Димитър 59

Предупреждение за тези,които имат фейсбук

Препоръчан отговор

Имам поща в Mail.bg.Днес получих странно писмо,което приканва да си сменя паролата във фейсбук.Странното е,че към тази поща,аз нямам регистриран фейсбук!Това ме навежда на мисълта,че е някаква уловка.Предполагам,че това е някакъв хакерски трик,за кражба на пароли.Затова,преди да маркирам писмото,като спам,го изкопирах и прикачвам тук.Моето послание,към фейсбук потребителите е,да не кликат за смяна на пароли през пощата.Тази опция си я имате,след вписване в акаунта ви,затова не е желателно да използвате този изпратен линк!Това правило важи,не само за Фейсбук,а за всички други акаунти,където се логвате!    

facebook.GIF

• Харесва ми 10

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам поща в Mail.bg.Днес получих странно писмо,което приканва да си сменя паролата във фейсбук.Странното е,че към тази поща,аз нямам регистриран фейсбук!Това ме навежда на мисълта,че е някаква уловка.Предполагам,че това е някакъв хакерски трик,за кражба на пароли.Затова,преди да маркирам писмото,като спам,го изкопирах и прикачвам тук.Моето послание,към фейсбук потребителите е,да не кликат за смяна на пароли през пощата.Тази опция си я имате,след вписване в акаунта ви,затова не е желателно да използвате този изпратен линк!Това правило важи,не само за Фейсбук,а за всички други акаунти,където се логвате!    

facebook.GIF

Интересно ми е да видя от къде е било изпратено писмото, но за целта ще трябва да се прегледа оригиналното съдържание или поне хедърите..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно ми е да видя от къде е било изпратено писмото, но за целта ще трябва да се прегледа оригиналното съдържание или поне хедърите..

Днес същия ми изпраща пак писмо с текст:„Доста неща се случиха във Facebook от последното Ви влизане. Ето някои известия от Ваши приятели, които пропуснахте(има линк).След това има и покана за приятелство,но без да е споменато от кой(пак с линк)!“Големи нахалници са тези!Пак да кажа,че аз нямам фейсбук въобще,нито с тази поща,нито с никоя друга!Това е адреса от който дойде писмото,oт него беше и поканата за смяна на паролата: notification+zrdpclv==ocz@facebookmail.com

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен е жив фишинг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен е жив фишинг

Такa си е!Сега се сещам,че наскоро един потребител се оплакваше  в една тема(забравих коя) тук в Калдата.Той чакал някакъв превод от 50 евро в някакъв сайт.Когато трябвало да са му приведени вече парите,не можел да се логне в този сайт.В същия момент,обаче получил по пощата си покана за смяна на паролата си(от супорта въпросният сайт).След като я сменил(през линка от пощата си),се логнал в сайта.За голямо учудване,видял че въпросните 50 евро са преведени току що,от неговия акаунт на друг някакъв!Т.е. това си е било кражба на паролата му,с цел да му откраднат превода!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ама той първо беше с АБЪВЪ поща и имаше грешки в стил на работа в мрежата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, ама той първо беше с АБЪВЪ поща и имаше грешки в стил на работа в мрежата :)

Според мен,дали е от АБЪВЪ или от друга поща,щом се кликне,през която и да е поща на такъв линк,се препраща съобщението на някаква(наглед легитимна)страница,с неизвестен  произход,където правят измамите!Т.е. някой,по този начин разбира от къде пишеш,къде се логваш,какво сменяваш,за може да хакне някакъв акаунт или пък открадне някаква друга информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, при АБЪВЪ просто е нормално явлкение хакването на поща (справка google).. А за фишинга съм съгласен, че кликнеш ли на такъв линк и няма защита срещи изтичане на данни, си в чувала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си пълен кретен за да кликаш по линкове от пощи, особено ако някой се е загрижил за твоя кеф. За каквото и да било.

Препрати фишинга на Явор с бръснатата глава.  Реагират веднага, нали това им е работата.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

facebook.GIF

Може би е добра идея също да пишете на администрацията на Facebook. А в хедъра на писмото "От:" какво пише?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е добра идея също да пишете на администрацията на Facebook. А в хедъра на писмото "От:" какво пише?

Пише от:"Facebook"   <password+zrdpclv==ocz@facebookmail.com> .Ето и линка дето иска смяната на паролата:https://www.facebook.com/recover/code?u=100004298882989&n=786059  .На администрация няма за какво да пиша,защото нямам Фейсбук и никога не съм имал!                                                                                                                                            П.П. Някой наивен,да не си смени паролата,през този линк!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид да им пишете, за да го знаят самите фейсбук, че тече подобна кампания. Може би не се изразих правилно. Имах предвид какво пише в полето "От:" кого е изпратено? Имейл адресът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mail.bg и abv.bg не са ли под една шапка (разбирай с едно и също програмно осигуряване и един и същ мениджмънт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид какво пише в полето "От:" кого е изпратено? Имейл адресът.

В предишния пост съм дал от кого е писмото:Пише от:Facebook , imail: password+zrdpclv==ocz@facebookmail.com

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише от:"Facebook"   <password+zrdpclv==ocz@facebookmail.com> .Ето и линка дето иска смяната на паролата:https://www.facebook.com/recover/code?u=100004298882989&n=786059  .На администрация няма за какво да пиша,защото нямам Фейсбук и никога не съм имал!                                                                                                                                            П.П. Някой наивен,да не си смени паролата,през този линк!

Хмм линка изглежда легитимен за имейла не знам.Тия фишинг атаки идват от сайтове много подобни на самия фейсбук, но по очевидни причини не могат да са със същия web адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Mail.bg и abv.bg не са ли под една шапка (разбирай с едно и също програмно осигуряване и един и същ мениджмънт?

За мениджмънта - не.

За програмното осигуряване - по-вероятно не, но не съм проверявал.

Не, при АБЪВЪ просто е нормално явлкение хакването на поща (справка google).. А за фишинга съм съгласен, че кликнеш ли на такъв линк и няма защита срещи изтичане на данни, си в чувала.

Надали е редовно явление, поне като статистическа вероятност (при милиони активни потребители).

Освен това, налучкването на пароли никога не е било "хакване".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В предишния пост съм дал от кого е писмото:Пише от:Facebook , imail: password+zrdpclv==ocz@facebookmail.com

Да, с този мейл адрес - ясно. Мисля, че е временен анонимен адрес. Хм, ми как осъществяват кражбата?

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имейлите, които получавам от социалната мрежа, са съответно от този имейл - security@facebookmail.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.