Премини към съдържанието
Glenarvan

Проблеми след ремонт на покрив на къща

Препоръчан отговор

Здравейте. Пускам тема с идеята да споделите лични случай, за да си направя някакво сравнение, защото мисля, че малко ни преметнаха преди няколко дни, когато завършиха ремонта на покрива ни. Покрива ни е около 70 квадрата. 

Живея с родителите си и сме в къща на 2 етажа, като спалнята на горния етаж се явява тяхната стая. Една вечер малко след като заваля от тавана в стаята им взеха да капят капчици, както и изникна петно на тавана на стълбището. Повиквахме майстори. Дойдоха, направиха оглед и се оказа, че трябва да се:

-пренаредят керемидите (не смяна, а просто пренареждане на старите)

-обличане на покрива в някаква специална "хартия" (явява се нещо като изолираща гума) под керемидите 

-да се сменят някой по-големи дъски и летви

-ремонт на капандурата 

-шапка на комина

-обшиване на комина

-почистване на улуците

-монтиране на ламарина, която да стича водата в улука, защото преди, когато валеше водата се вливаше в процепа между къщата ни и кооперацията, до която сме долепени.

-замазване на керемидите на ъглите

Всичко това ни излезе, заедно с материалите малко над 2000лв. Уча, работя и нямах време да се качвам да оглеждам какво правят и какво струват и нашите ги накараха да снимат всичко и след като седнахме да гледаме вчера се оказа, че има пропуски. Като например на едно място, зее като за цяла керемида и облицовката се вижда, което означава, че при една градушка или минусови температури със заледен сняг може да бъде повредена. Комина не е обшит с ламарина, капандурата е с някаква тенекия, която е небрежно огъната (120лв), къщичката на комина е огъната и монтирана тенекия (80лв). Има цял лист с всички неща и цените, но не си спомням. Може и снимки на покрива да кача.

Всичко се случи много бързо, а идва есен и дъждове, затова нямаше време за сравнения и анализи по сайтове. Ремонта беше около 4 дни. И сега се обръщам към вас с въпроса случвало ли ви се е да ремонтирате покрив и на какви цени, какво включваше, на каква квадратура беше ремонта :)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се налага да правя ремонт на покрива, но много се притеснявам да не ме излъжат нещо. Затова искам да си намеря коректна фирма. Може ли да ме посъветвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм ползвала услугите на  http://teto.bg/metalni-keremidi/  два пъти и честно да ти кажа нямах забележки. Момчетата си свършиха работата бързо и без никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.01.2017 г. в 14:12, peshomiroslavov написа:

На мен ми се налага да правя ремонт на покрива, но много се притеснявам да не ме излъжат нещо. Затова искам да си намеря коректна фирма. Може ли да ме посъветвате?

Търсиш фирма която ще ти даде гаранция за работата и ще използва качествени материали .Така ще е по-скъпо но ще си спокоен ,че дори нещо да се прецака ремонта ще е за тяхна сметка.После сключвате договор пред нотариус и си връзваш гащите.Мой приятел така направи .Дадоха му 10 години гаранция за труда от фирмата изпълнител

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Не съм мислел, че някой ще се включи, но определено ще е полезно за хората, които искат да правят подобен ремонт, защото си е доста пари и трябва да се имат някои неща в предвид. 

След като направиха ремонта се оказа, че има някакви проблеми и нещата не бяха така, както се бяхме разбрали първоначално. След разправии дойдоха и си оправиха, каквото не беше наред. Всичко на всичко ни струваше около 2500лв. Това включваше пренареждане на керемидите, смяна на сдалите багажа дебели дъски, обличане на покрива в някаква специална хартия, която пази от вода и всичко, което може да проникне под тях, замазване на керемидите (не помня с какъв материал).

Мисля, че дадоха гаранция 10 години. НО, съвета ми към вас е да викате сериозни хора, защото това са много пари. Важното в тези случай е не гаранцията, а да го направят качествено. Вземете и от по-скъшите материали. От фирмата може да ви дадат документ с гаранция 100 години, но ако вземе че фалира след време и покрива не е направен както трябва гаранцията ви няма да има никакъв смисъл. Затова, търсете добри майстори.

За фирмата ще питам родителите ми, но аз лично като отношения от тези хора не съм доволен. Ти го викаш да си оправи мизериите, той се прави на луд и ти иска шишета с ракия да му търсиш.

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Uzunov_ написа:

Мисля, че дадоха гаранция 10 години

Тази гаранция се признава САМО, ако е съпроводена с нотариално заверен договор!!!
Тогава и само тогава можеш да си я търсиш, ако стане нещо и евентуално се ослушат да я обслужват.
Иначе устна - е до първия завой.
И ПЪРВО договорът и тогава пристъпват към работа. Плащане - капаро при подписване и останалата част след първия дъжд.
Пиша го като патил от некоректен изпълнител.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждаш ли какви интересни неща знаеш :) . Защо не си ги споделил като патил от такава ситуация, за да знаят хората малко от малко къде и какво да умуват, когато се стигне до ремонт на покрив. А темата има над 3000 прочита. Пишете, за да се помогне на повече хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.