Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

На 29 години съм. Трябва да се преориентирам професионално. Учих реклама, но не съм доволна от следването, нищо не научих и не мога да работя по тази специалност. Освен това имам тежки здравословни проблеми и трябва да съобразя бъдещата си професия с ограниченията, които имам (да мога например да работя понякога от къщи). Също така съм сама и трябва да мога съвсем сама да се издържам. Замислям се сериозно да запона да уча програмиране. Учила съм малко C++ в училище и се справях много добре, беше ми много интересно. Мисля, че интелигентността ми е поне малко над средната. Въпросите ми са следните:

1) Закъсняла ли съм много на 29 тепърва да започна да се уча и ще ми стигне ли времето да стана добър, а не посредствен програмист? Ако положа големи усилия и вложа цялото си време в това?

2) Минали са 11 години откакто последно учих математика. Забравила съм всичко. Онзи ден дори за Питагоровата теорема не можах да се сетя. Това ще бъде ли съществена пречка?

Започнала съм с това, че си свалих безплатната книжка на Светлин Наков за основи на програмирането с С шарп и съм започнала да я изучавам. Това добър старт ли е?

Моля за всякакви мнения, насоки и препоръки. Благодаря ви от сърце. Очаквам отговорите ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

На 29 години съм. Трябва да се преориентирам професионално. Учих реклама, но не съм доволна от следването, нищо не научих и не мога да работя по тази специалност. Освен това имам тежки здравословни проблеми и трябва да съобразя бъдещата си професия с ограниченията, които имам (да мога например да работя понякога от къщи). Също така съм сама и трябва да мога съвсем сама да се издържам. Замислям се сериозно да запона да уча програмиране. Учила съм малко C++ в училище и се справях много добре, беше ми много интересно. Мисля, че интелигентността ми е поне малко над средната. Въпросите ми са следните:

1) Закъсняла ли съм много на 29 тепърва да започна да се уча и ще ми стигне ли времето да стана добър, а не посредствен програмист? Ако положа големи усилия и вложа цялото си време в това?

2) Минали са 11 години откакто последно учих математика. Забравила съм всичко. Онзи ден дори за Питагоровата теорема не можах да се сетя. Това ще бъде ли съществена пречка?

Започнала съм с това, че си свалих безплатната книжка на Светлин Наков за основи на програмирането с С шарп и съм започнала да я изучавам. Това добър старт ли е?

Моля за всякакви мнения, насоки и препоръки. Благодаря ви от сърце. Очаквам отговорите ви!

Човек се учи, докато е жив. Щом имаш желание, се захвани с изучаване на програмен език. Само си прецени, какво искаш да правиш. За да се насочиш, към подходящия език. Дали ще ти стигне времето, зависи само от теб. Има 'програмсити' учили по 10 години, и не стават за нищо.Тенденцията е да се търсят програмисти.

Като съвет, насочи се към разработка на мобилни приложения. Било за Андроид, било за Уиндоус. Там мисля, има най-големи шансове.

Редактирано от ghostBG86 (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си.Стига  да имаш желание,всичко става.А и как говориш.На 29 вече? Че човек на 29 е в разцвета си.Имам познати на по 50 изкараха висше.Един приятел е колкото теб,завърши право,но сега също учи програмиране сам,като теб.

Успех ти пожелавам,и знай,че възрастта не е граница за нищо

Редактирано от lindroos1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би могло да стане. Само не залитай прекалено с четене вкъщи. Този подход не е лош за любителски изпълнения в свободното време.

На теб ти трябва контакт с истински програмисти, където ще си близо до реалните технологии, които се използват. И тогава ще можеш да разбереш, как се съотнясяш спрямо колегите си и каква техлогия да четеш. Ако не можеш да си намериш директно работа, търси някакъв фирмен курс или нещо от типа на Softuni.

Наков ги извърта нещата в своя полза. Един от минусите му е състезателния подход, който аз не харесвам. Но ако можеш да издържиш на темпото и да изкараш две години без да се занимаваш с друго - защо пък не. Все е някаква алтернатива.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази книжка съм я чел. Става, за първоначално запознаване с езика. И да попишеш малко, на конзола. После, трябва да смениш книгата. Има и доста видое уроци из нета. Също, разгледай и книгите тук

http://www.book.store.bg/c/p-l/c-31/c-c-c-.html

Но както ти каза Мелмак, хубаво е да се въртиш, около програмсити и да гледаш. Макар че, доста от тях са стиснати, за споделяне на опит. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учи и английски ако не го знаеш добре. Аз лично основните неща ги учих на български, но от 2 години почти нищо не съм учил на български език. За математиката може да се водят(и се водят) големи спорове, но може да минеш и без да си гуру в математиката. Впоследствие ако ти затрябва нещо, няма никакъв проблем да се научи. C# е добър за начало, а впоследствие така или иначе ще научиш и други езици. 

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какво искаш да се занимаваш? Уеб или софтуерно разработване?

Също така бих ти препоръчал курсовете на Телерик или СофтУни. Безплатно и качествено е обучението и също така можеш от вкъщи да учиш. Само за изпит трябва да присъстваш ако искаш сертификат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.