Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам следния проблем:

Записвачката не ми отчита празни dvd дискове, пробвах със cd отваря ги без проблем, пробвах и със вече записани dvd и cd дискове и тях ги прочита без проблем.

Така проблема ми е само със празни dvd дискове.

Ще бъда много благодарен ако някой ми помогне със решението на този проблем, тъй като никъде в интернет не открих подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марка и модел на записвачката, на колко години е, марка и точен модел на дисковете, които ползваш?

Без тази информация мога само да предположа, че записвачката е почнала да се разваля, да те упътя към най-близкия компютърен магазин за нова, където с удоволствие ще приемат благодарността ти за решаването на проблема, изразена в български левове :) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почиствате, ако няма ефект - нова записвачка

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А само при един/няколко диска ли се получава това или при всички празни DVD дискове? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така на нея пише LG, но на хардуера пише hitachi hdt725025vla380, не знам точната година, но предполагам 2006-2007.

Дисковете които ми създават проблем са maxell dvd-r data/video, тъй като в момента нямам възможност да пробвам с други марки, съм пробвал с 10 различни диска на тази марка и проблема е един и същ - записвачката се опитва да прочете диска а не го отчита като празен, върти го в продължение на часове. Стана ми интересно и пробвах със вече записан абсолютно същият диск и без проблем и никакво забавяне го отваря, също пробвах и със празен cd и него на момента го отчита като празен.

И аз предположих, че е започнала да сдава багажа, но защо само празни dvd дискове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко нелогично наистина звучи да се получава поради празни DVD дискове, а не при всички дискове. Може да проверите и механичните части на записвачката дали са напълно изправни. Опитайте с други дискове. Но само не разбрах какво точно се има предвид под "не отчита празни дискове"? Във файловия мениджър не се появява диска или нещо друго? Защото обяснението не е особено подробно. 

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така на нея пише LG, но на хардуера пише hitachi hdt725025vla380, не знам точната година, но предполагам 2006-2007.

Дисковете които ми създават проблем са maxell dvd-r data/video, тъй като в момента нямам възможност да пробвам с други марки, съм пробвал с 10 различни диска на тази марка и проблема е един и същ - записвачката се опитва да прочете диска а не го отчита като празен, върти го в продължение на часове. Стана ми интересно и пробвах със вече записан абсолютно същият диск и без проблем и никакво забавяне го отваря, също пробвах и със празен cd и него на момента го отчита като празен.

И аз предположих, че е започнала да сдава багажа, но защо само празни dvd дискове

А това устройство записвало ли е някога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко нелогично наистина звучи да се получава поради празни DVD дискове, а не при всички дискове. Може да проверите и механичните части на записвачката дали са напълно изправни. Опитайте с други дискове. Но само не разбрах какво точно се има предвид под "не отчита празни дискове"? Във файловия мениджър не се появява диска или нещо друго? Защото обяснението не е особено подробно. 

По скоро докато записвачката го върти, компютъра засича за части от секундата че има диск и веднага след това изчезва и това се повтаря многократно

Да записвал съм всякакви дискове на него безброй пъти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не се окаже и софтуерен проблем... Защото все пак диска се открива, пък и се случва само с DVD дискове. Под коя операционна система се случва това? От кога се получи проблема? Под друга ОС има ли същия проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не се окаже и софтуерен проблем... Защото все пак диска се открива, пък и се случва само с DVD дискове. Под коя операционна система се случва това? От кога се получи проблема? Под друга ОС има ли същия проблем?

Случва се при windows xp, от вчера. Не съм пробвал със друга ОС и се надявам да не ми се налага да го преинсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като опитате с други дискове и проблема го има единствения вариант е да търсите проблема или в оптичното устройство, като естествено единия вариант и най-адекватния е смяна, или да търсите дали проблема не е софтуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ваш отговор от кога я ползвате:  "не знам точната година, но предполагам 2006-2007."
Въпрос от carnemo:  ""А това устройство записвало ли е някога?""
Ваш отговор: "Да записвал съм всякакви дискове на него безброй пъти"
Моята препоръка: Да я смените с нова.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли пояснил? Според Google "hitachi hdt725025vla380" е означение за харддиск, не за записвачка.

И пробвай с някакви качествени дискове, Verbatim например. Maxell са боклуци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко много постове, а решението е едно - нава записвачка! За съжаление качеството дори на скъпите оптични устройства, напоследък е под всякаква критика! Живота им е изключително кратък. Вашата записвачка си е "тръгнала" и с течение на времето ще създава все повече и нови проблеми докато най - накрая ще спре напълно!

Все пак - преди да си купите ново устройство, то добре би било да пробвате с дискове на друг производител, закупени от друг магазини или друг тип т.е. +/_

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли пояснил? Според Google "hitachi hdt725025vla380" е означение за харддиск, не за записвачка.

И пробвай с някакви качествени дискове, Verbatim например. Maxell са боклуци.

Моя грешка ето това е записвачката: http://www.vstoki.com/product_details.php?id_product=489411&product_name=Записвачка LG GH22NS40 DVD RW SATA BLACK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко много постове, а решението е едно - нава записвачка! За съжаление качеството дори на скъпите оптични устройства, напоследък е под всякаква критика! Живота им е изключително кратък. Вашата записвачка си е "тръгнала" и с течение на времето ще създава все повече и нови проблеми докато най - накрая ще спре напълно!

Все пак - преди да си купите ново устройство, то добре би било да пробвате с дискове на друг производител, закупени от друг магазини или друг тип т.е. +/_

Умишлено се правят така колега. И не са само новите записвачки. А и все повече изисквания има към тези устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с презаписваеми че да не се набутваш. И най-добре в сервиз да проверят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен, днес пробвах с други марки съответно: sony, verbatim и emtec никакви затруднения с четенето.

Явно проблема е в дисковете!

Благодаря за съветите на всички, но за сега не мисля да сменям нещо което си работи идеално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.