Премини към съдържанието
vankata83

Шофьорски курс и проверка в ДАИ

Препоръчан отговор

Здравейте, въпроса ми е дали има възможност някой, който има шофьорска книжка да запише курс, за да го ползва като опреснителен и дали авто школите имат връзка с ДАИ и могат да разберат, че човека вече има шофьорска книжка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, въпроса ми е дали има възможност някой, който има шофьорска книжка да запише курс, за да го ползва като опреснителен и дали авто школите имат връзка с ДАИ и могат да разберат, че човека вече има шофьорска книжка?

Пак ще лъжем системата.

Само лузърите играят по правилата.

Да видим този път, какво е измислил Андрешко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зададените въпроси са два:

1. Никой инструктор не би отказал да запише още един курсист, пък било то и за "опресняване" - жена ми не е карала кола откак е взела (истинска) книжка, та се кани напролет да изкара точно такъв опреснителен курс, няма нищо незаконно.

2. Кой притежател на шофьорска книжка ще крие, че има такава? Дори да изкара опреснителен курс (мисля, че огромен процент от законните шофьори имат остра нужда от това!), от какъв зор ще му е втори документ, освен ако не е с някакви користни и задкулисни помисли, като например жалък опит за финтиране на системата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че взимат много скъпо на час за опресняване, а като курс е много по-малко. Не е за мен, аз си карам, че имам и златен талон. За едно момиче е, което е взело книжка и не е карало грам и сега не може да кара, а и трябват уменията. Та поради тази причина тя се чуди дали няма на курса да разберат, че има документ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че взимат много скъпо на час за опресняване, а като курс е много по-малко. Не е за мен, аз си карам, че имам и златен талон. За едно момиче е, което е взело книжка и не е карало грам и сега не може да кара, а и трябват уменията. Та поради тази причина тя се чуди дали няма на курса да разберат, че има документ.

И какво ? Ще спести някакви 300лв и ще излезе на пътя пак с нула умения.

Но иначе се възмущаваме, когато такива с купени книжки ни засичат или ни отнемат предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо ? Просто да отиде, не биха отказали да им вземат парите.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... За едно момиче е, което е взело книжка и не е карало грам и сега не може да кара, а и трябват уменията. Та поради тази причина тя се чуди дали няма на курса да разберат, че има документ.

ОК, проблемът е ясен - дамата нито е първата, нито последната с книжка, но без стаж. Само дето не мога да разбера откъде е тоя страх, че ще разберат за правоспособността ѝ. Ще си плати, ще изкара определен брой часове и ще излезе спокойна на пътя. Какво толкова, по-добре ли е да тръгне със забравени умения и да предизвика ПТП от "срам"?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че в курса ще и е по-евтино :D И затова иска да го мине, за да си припомни и като дойде време за изпита да се откаже. Това и е идеята, но не знае дали имат връзка със системата на ДАИ и евентуално да разберат, че вече има книжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен замисъл, но ще трябва да учи отново теория, иначе едва ли ще я пуснат да кормува. Освен това, една бърза справка показва различни възможности за опреснителни курсове, не е проблем да се договори и индивидуален план.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че момичето изобщо се опитва да се научи да кара. Има ги някакви, които си плащат и излизат на пътя без умения. И в доста пъти завършва не само с повреден автомобил/и.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които не ме критикуваха! Като цяло пак си плаща, няма да и е безплатно, но е намерила за 350 лв., а за опреснителните курсове е около 25 на час. Тя много се шашка и ще и трябва повечко време, жените шофьори са малко... Но никой не се е родил научен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам приятел инструктор, редовно има курсисти който са изкарали книжка преди много години но поради една или друга причина не са сядали зад волана.

Плащат си на час по съвсем нормални тарифи. В София не знам какви са цените но 25лв за час ми се струва съвсем приемливо, все пак се предполага че има някаква основа и десетина часа ще са напълно достатъчни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...а за опреснителните курсове е около 25 на час...

Ако погледнеш линка, който дадох по-горе, ще намериш и по 15-18 лв/час. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не те критикува. Просто нека твоята позната да се замисли какво прави. Възмущаваме се че по пътищата стават зверски катастрофи и буквално се "циганеем" и гледаме да минем на далавера и да измамим системата. Проблема си е неин. Каквото и да кажем в този форум от нея зависи как ще постъпи.

Само не разбрах от какво трябва да се срамува. Да, никой не се е родил научен както го казваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.