Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Как да си проверя скоростта на интернет връзката, защото по няколко пъти на ден ме изхвърля админа от сървърите на играта batllefield 4? Показва ми eror High ping 260 или 251 - please fix this problem. Проучих за какво става на въпрос и се оказва слаб интернет и не се свързвам със сървърите.  От къде да започна с решаването на проблема? Странното е, че играта не пада под 45 кадъра, като често прехвърлям 107. Средно си стои между 58 до 70 fps. при резолюция 1920 на 1080. В същото време я усещам да върви бавно.  Гледал съм достатъчно клипове на геймплей за да знам, че при бягане разстоянието не се минава както при клиповете. Освен това, в края на нивото съм убил 5 човека, като съм умирал 30 пъти. За сравнение, първите са убили по 60 човека а са умрели по 15 пъти. Не съм некадърник, защото на batlefield batkompani 2  съм винаги сред първите 3 позиции. Явно ми лагва играта жестоко  а аз не знам от къде да започна с решаването на проблема. Компютъра работи бързо. HD клипове на 1080P си вървят чудесно в utube. По нищо не усещам да имам бавен интернет, но някак трябва да оправя грешката.

Това ми е системата.

DEEPCOOL Захранване 500W Modular, DA500-M

GIGABYTE GA-B85M-D2V  Температура 30 градуса под товар.

I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX Температура 61 градуса под товар.

8GB DDR3 1600 A-DATA

Sapphire ATI Radeon HD5770 (PCI-e, 1GB GDDR5 клокната на 915Mhz  Температура 56 градуса под товар.

Оптична връзка до служебен рутер zxhn-f660 от доставчика.

Интернет доставчика, ми дава 12Mbs, но съветва клиента да избягва тази скорост. 50Mbs при следващата опция минава на 100Mbs. Аз съм на 50Mbs, и имам проблема със бавна скорост.

Вчера в 23.00 часа направих тестове на интернет скоростта във различни популярни сайтове. Всичките ми извадиха различни резултати. Най ниските скорости бяха 9.4Mbs 24Mbs и 48Mbs. Колкото и пъти да повтарям теста сайта ми показва същият резултат. Днес повторих сайтовете и получих същите различни стойности. Ще си реша ли грешката ако мина от 50 на 100Mbs?

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да оправиш грешката дори да минеш и на 1 гигабит. Освен това Speedtest не е точна мерилка за скоростта. Може да те ориентира само. 

Като за начало пусни един TraceRT до сървъра на играта. Там ще се види откъде е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да оправиш грешката дори да минеш и на 1 гигабит. Освен това Speedtest не е точна мерилка за скоростта. Може да те ориентира само. 

Като за начало пусни един TraceRT до сървъра на играта. Там ще се види откъде е проблема.

Как да пусна  TraceRT до сървъра на играта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартираш DOS, като администратор. Пишеш tracert интервал името или ip-то на сървъра. Така или иначе проблема си го казва: eror High ping 260 или 251 - please fix this problem.

tracert 192.168.2.5(на мястото на ip-то, това на сървъра или името)

Висок ping до сървъра. Трудно може да се оправи, ако изобщо може :).

Редактирано от darco (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартираш DOS, като администратор. Пишеш tracert интервал името или ip-то на сървъра. Така или иначе проблема си го казва: eror High ping 260 или 251 - please fix this problem.

tracert 192.168.2.5(на мястото на ip-то, това на сървъра или името)

Висок ping до сървъра. Трудно може да се оправи, ако изобщо може :).

Забавих се малко, защото за първи път го правя и трябва да се ориентирам в движение. Тест  е към замунда. http://prikachi.com/images/331/8415331e.png и тест2 е е към сървъра на играта. http://prikachi.com/images/345/8415345m.png

На мен нищо не ми говорят тези цифри. Надявам се да ме ориентирате за някакво решение. До колкото разбрах, колкото е по близък сървъра, толкова по добра връзка ще имам. Как да разбера кой сървър е близък?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там където правиш пинг направи и Tracert и IP на сайта. Какво е това Z устройство? 

Между другото сървъра се хоства извън България. Направих Tracert от моя страна. След като излиза извън България към всеки един хоп има около 250 ms закъснение. Нормално е играта да ти лагва. То даже се вижда и от пинга, който си направил.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там където правиш пинг направи и Tracert и IP на сайта. Какво е това Z устройство? 

Тук вижда ли се ip-то което те интересува? http://prikachi.com/images.php?images/426/8415426s.png

Не знам какво е това Z устройство. Преди малко инсталирах това приложение на което така и не направих нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема както ти казват е в умрелия сървър а не в интернета. Играта не иска много интернет  и няма файда да минаваш на друга тарифа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен нищо не ми говорят тези цифри. Надявам се да ме ориентирате за някакво решение. До колкото разбрах, колкото е по близък сървъра, толкова по добра връзка ще имам. Как да разбера кой сървър е близък?

Да те успокоя, че и при мен излизат стойности близки до 200ms от пинга до сървъра на играта.

Просто пробвах.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да те успокоя, че и при мен излизат стойности близки до 200ms от пинга до сървъра на играта.

Просто пробвах.

Ще рече, да не правя нищо. Случая е безнадежден. Не е от интернет скоростта нито от слаб компютър. Не мога да променя нищо към по-добро. :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не можеш. Просто проблема не е в БГ доставчиците. Проблема е извън България.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви. Спестихте ми пари от минаване на следващо ниво на интернет тарифа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема, малко застаря, но ще пиша отново в нея. Мисля, че попаднах на следа, която може би ще реши моя проблем от първия пост. Имам HDD 300ГБ на 6 години. Преди около 2-3 години имаше лоши сектори, които се поправиха с програмата victoria. Сега си проверих харда с нея, както и със HD tune. Няма лоши сектори, но имам много съобщения за забавяния или тротване в размер на 230, 280  и 250 милисекунди. Това е странно съвпадение със грешките от първият ми пост. За това реших, че е крайно време да спра да разчитам на него и да си взема SSD. Та сега не мога да реша какво да бъде то, като хем да ми върши работа, хем да мина евтино. 

При положение, че няма да разчитам на наличното HDD, си мисля, че ще ми дойде малко SSD 120гб. Намерих това, което ми изглежда подходящо по обем.

http://nikem-bg.net/computer-components/GEIL-SSD-GZ25A3-240G-SATA3/description.html

Заслужава ли си или има и по добри варианти от него за тези пари?

На това SSHD каква скорост на запис и четене има, защото в описанието не е споменато?

http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SSHD-ST1000DX001/

Това е с по бърз запис и четене. Явно във вторник ще поръчам него.

http://nikem-bg.net/computer-components/ADATA-SSD-SP550-240G-SATA3-2.5/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че с подмяна на диска ще се подобрят латенциите, особено до сървър зад океана. Колегите са ти намекнали, а ти предполагам сам се уверяваш, че за да стигнеш до този сървър минаваш през повече от 10 рутера (хопа). Аз също направих едно тестче, при мен резултата е 185 ms.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.