Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден! От близо почти година вкъщи се използва климатик Тошиба inverter RAS137SKV. От няколко дена е пуснат да топли, но ми направи впечатление, че не се изключва. Направен е на 21 или 22 градуса и не спира да работи. Ако е на 22 градуса и след 30 мин работа го направя на 21 градуса, той ще се изключи и после нали пак ще се включи. Включи ли се, няма да спре отново. Прикачвам снимка на дисплея на дистанционното. Иначе аз не мисля, че има бутон за такъв тип режим, но все пак не съм наясно с нещата и затова питам.

20151108_181340.jpg

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не изключва, но поне спира да духа. Сега не спира, а миналата зима спираше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е така... Миналата зима като си достигнеше зададените градуси и си спираше да духа, а сега спира да духа топло, но продължава да духа студено. Моля някой да ми даде съвет от какво може да е този проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В режим на отопление когато достигне заданието и спре външното тяло да работи вентилатора продължава да работи на много ниска скорост за да се обдухва датчика и да разбере кога да тръгне отново. Ако външното тяло работи на много ниска мощност тогава се усеща студена струя заради течението което създава иначе реално си топли. Така е при инверторните климатици предполагам за такъв говориш. При тези външни температури е нормално да работи така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване