Премини към съдържанието
Optium

Интернет споделяне между андроид и лаптоп с помощта на USB кабел.

Препоръчан отговор

Optium    106

Доста са чести случаите когато в най-неподходящи моменти може да ви спре електрическото

захранване, а с него и интернет връзката или обратното, да имате електрическо захранване но не и Интернет  !

Ако имате заредени батерии за лаптопа и телефон под ръка с тарифен план в който да имате достатъчно мегабайти

и с малко умение от ваша страна, ще може да излезете от конфузната ситуация.

Но аз за да стигна до това просто решение на въпроса,  си загубих няколко дни да се допитвам до разни инстанции и

специализирани форуми в Интернет. И то защото съм абонат на Vivacom, където по-икономически съображения услугата Tethering не се

толерира ! Така че всички опити за прехвърляне на сигнала ми безжично /посредством Bluetooth & Tethering/ ми се провалиха !

Телефонът ми е средна ръка , но влиза в норматива за тази опция тъй като е версия над " 2,2" !

Така че с няколко дневни лутания и постоянни опити успях да налучкам "нещата" и да завърша процеса на сдвояването им !

Намерих USB cabel който от едната страна има накрайник за телефона и ги свързах с лаптопа.

След това отидох в НАСТРОЙКИ - СДВОЯВАНЕ И ПРЕНОСИМА ТОЧКА - USB привързване / след маркирането и

автоматично излиза на екрана на телефона иконката за Tethering и точката за достъп/ !

SAM_0332_1.jpg.17b72ae2e412789c0018a5d15

След това ако сте на Windows той започва трескаво да ви търси подходящ драйвър и след като

го намери се осъществява работната връзка между андроида и лаптопа ви. Доказателство че процеса

ви е завършил напълно е показването в "центъра за мрежи и споделяне" на вашия телефон.

Сега може спокойно да използувате мобилния си Интернет който е на телефона , директно на лаптопа ви !

567707efa4295_.jpeg.7e2228df14b49bce7858

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

jhoro    29752
    преди 30 минути, Optium написа:

Но аз за да стигна до това просто решение на въпроса,  си загубих няколко дни да се допитвам до разни инстанции и специализирани форуми в Интернет. И то защото съм абонат на Vivacom, където по-икономически съображения услугата Tethering не се толерира ! Така че всички опити за прехвърляне на сигнала ми безжично /посредством Bluetooth & Tethering/ ми се провалиха !

Здравей. Радвам се, че най-после си успял да се справиш с проблема. Като първо си приел, къде всъщност е заровено кучето.

Това не го казвам, за да те обвинявам, просто

"... лично аз бих предпочел да съм щастлив, отколкото да съм прав. Винаги."

PS. Апропо, да добавя

преди 31 минути, Optium написа:

Ако имате заредени батерии за лаптопа и телефон под ръка ...

Батерията на телефона не е задължително, да е заредена - просто когато сложиш кабела, лаптопа ще дозареди телефона. Батерията на лаптопа е с много по-голям капацитет.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.