Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

mitkokurtev    0

Здравейте колеги, Казвам се Димитър от Плевен. Нужна ми е помощта ви, за да озвуча една стая 42 квадрата.

Насочил съм се към усилвател Behringer EP2500. Идеята ми е 2 двулентови тонколони + суб, ако може да дадете някакви предложения.

Целта е за домашни купони, фен съм на хубавия и силен бас, колко вата могат да бъдат тонколоните които да търся или ако имате предложения за друг усилвател, ще се радвам да ги чуя

Бюджетът ми е 1700 за тонколони, буфер, миксер и усилвател, поздрави 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Филипов    3935

"Само" съседната тема. https://www.kaldata.com/forums/topic/248772-%D0%B0%D1%83%D0%B4%D0%B8%D0%BE-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B0/

Не разбрах източника на сигнал и миксера за какво е. Нещо айранче ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mitkokurtev    0

Източника ще е комп.

Грешката е моя, трябва ми смесител, не миксер, или поне така ме посъветваха, прочетох темата на колегата преди да пусна моята, приемам забележката Ви.

Можете ли да ми предложите някаква алтернатива, аз също мисля да си купя нещо 2ра употреба и смятате ли че бюджета е достатъчен за прилична музика. Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    capnemo    43981
    Току що, mitkokurtev написа:

Източника ще е комп.

Грешката е моя, трябва ми смесител, не миксер, или поне така ме посъветваха, прочетох темата на колегата преди да пусна моята, приемам забележката Ви.

Можете ли да ми предложите някаква алтернатива, аз също мисля да си купя нещо 2ра употреба и смятате ли че бюджета е достатъчен за прилична музика. Благодаря 

И каква според вас е разликата между миксер и смесител? Едното е на английски, другото на български!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mitkokurtev    0
    преди 2 часа, capnemo написа:

И каква според вас е разликата между миксер и смесител? Едното е на английски, другото на български!!!

Този въпрос не трябва да бъде насочен към мен, в първия си пост казах миксер и ме попитаха с насмешка дали няма да си правя айран , опитах да бъда по-ясен...Не съм тук да ме изпитвате, нямам познания и за това се обръщам към вас. Мисля че попитах достатъчно учтиво, до колкото съм запознат форума е да си помагаме.

Ще помоля да спрете да ми задавате реторични и иронизиращи въпроси, наистина имам нужда от помощ. Ако исках просто лаф, има други подходящи места. Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3935

Не говорим за изпитване или каквото и да е.

Цитираш нещо като за дискотета, селски сбор или каквото и да е открито пространство.

Смесителен пулт се ползва когато има няколко звукоизточника. Плюс един или повече микрофони.

Ха сега изясни как всичко това кореспондира със стая и качество. Бюджета е предостатъчен за всичко, стига да не те напънат аудиофилски простотии. Качество в стая ли търсиш или да озвучаваш махалата?

И какви файлове ще свирят и през каква карта също е от значение. Но това явно не го мислиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    mitkokurtev    0

Наистина не съм наясно с нещата, искам музиката да бъде като в клуб, което пак нищо не значи. Общо взето силен бас и средно добро качество на звуко. Препоръчаха ми 2 двулентови тонколони 300+ вата. Не знам какъв подходящ суб да търся и какъв усилвател. Източника ще е комп, не знам каква ми е картата.

Искам да попитам от какво значение е размера на говорителите 

12 или 15 инча да търся 

Колеги проблемът е, че нямам аудио опит и не знам какво искам и как да го постигна. Мислил съм за вариант да тръгна по обяви и да прослушвам системите и което ми хареса да го купя. За сега съм се спрял на конфигурацията с 2 тонколони и един суб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Филипов    3935

Нямам спомени да сме колеги по нещо освен по йеденье, пиенье и ползване на интернет.

В тая стая нямаш ли съседи? Нещо не вдяна ли от написаното в съседната тема? За такава стая е предостаъчно 2x10W за нормално слушане и 2x50W за "дискотека". Това за реални ватове. Е, малко зависи и от акустичното оформление.

Това "като в клуб" е пълна простотия за дрогирани и главата ти става на тупАн. Качество естествено няма никакво. На какъв стил се напъваш?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.