Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Един приятел ми даде Intel Core 2 Quad Q9450 , а в момента съм с E8400 .. Искам да ви питам дали захранването ми ще стане -  EVGA 430W ? Също така ползвам GTX550TI и 4GB рам... Мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А дали компютърът ми: Asus ще е добър за обработване на 4K видео? 

Искат се точни марка и модел... Не знаете ли, че има доста модели с обявена 430W мощност? Пък колко е реална тая мощност...

Редактирано от ✯Blue Ray✯ (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

А дали компютърът ми: Asus ще е добър за обработване на 4K видео? 

Искат се точни марка и модел... Не знаете ли, че EVGA имат доста модели с обявена 430W мощност? Пък колко е реална тая мощност...

И ти кат' ХЕСчо-идея си нямате от хардуер,а първи се изплясквате...колко на брой са моделите на Евга 430?! 

Манияка, ще стигне, захранването е с 34A/ 408W на +12,а на теб ти трябват 17-20А/ 200-240W.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Манияка написа:

Един приятел ми даде Intel Core 2 Quad Q9450 , а в момента съм с E8400 .. Искам да ви питам дали захранването ми ще стане -  EVGA 430W ? Също така ползвам GTX550TI и 4GB рам... Мерси предварително

Разликата между двата процесора е 30W и ако захранването е ок не би трябвало да има проблем.

Слагай процесора и пусни бенчмаркове които да натоварят всичко на макс, ако захранването не стига при такъв товар най-много да се гаси/рестартира. При работа без такъв товар няма да има драма.

Максималната консумация а видеото ти е 116W а процесора 95, другите неща сумарно са малко и едва ли при макс товар тая мапина ще стигне 250 а захранването ти дава с доста отгоре.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси много , утре ще го пробвам , а иначе Blue Ray това е модела - https://www.jarcomputers.com/p_PWRPCEVGA430WAVTIVEPFC80PLUS . Даже от тях съм го взимал , само че беше по-евтино тогава... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването ще е напълно достатъчно за конфигурацията, дори и след по-сериозен ъпгрейд. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Захранването ще е напълно достатъчно за конфигурацията, дори и след по-сериозен ъпгрейд. 

Да,плю и в темата за бисери,излагайки себе си,сега-мажи...Нали Евга бяха "доста модели с обявена 430W мощност "?! Идея си нямаш ни от захранвания,ни за консумацията на компонентите,ама пубертетът те кара да се пляскаш...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво "мажа"? Написах, че има доста модели с обявени такива мощности. Сега отговарям, когато знам точния модел. Ако имате психически проблеми, съпроводени с вродено слабоумие, това не е мой проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ✯Blue Ray✯ написа:

Какво "мажа"? Написах, че има доста модели с обявени такива мощности. Сега отговарям, когато знам точния модел. Ако имате психически проблеми, съпроводени с вродено слабоумие, това не е мой проблем.

И кои са тия "доста модели" 430W Evga бе ,синковец,с :" Интереси:Софтуер, Хардуер,  "?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичките спорове са за доброто на потребителя все пак. Той си решава чие мнение да взема под внимание. Само ще го посъветвам да не акцентира върху броя постове и дата на регистрация, защото ще направи сериозна грешка. Говоря по принцип, а не за пряко създалата се ситуация. Споровете са хубаво нещо, всеки има възможност да изложи своята теза и подкрепящите я аргументи. Стига хората да са интелигентни (и от двете страни) се получават интересни дискусии, от които все може да се научи по нещо, дори и спора да не приключи с ясно решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В случая обаче няма за какво да се спори. Евга имат един 430W модел които има две ревизии но дори старата е 30А.

Ако беше написал само обявената мощност щеше да е друг въпрос.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 55 минути, Roujin Z написа:

В случая обаче няма за какво да се спори. Евга имат един 430W модел които има две ревизии но дори старата е 30А.

Ако беше написал само обявената мощност щеше да е друг въпрос.

Да,Наруто,спор-няма,а хлапе е решило да се прави на интересно.Къде е тая първа ревизия 430ска на Евга с 30А +12?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моя грешка гледал съм 400W модел.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До колкото си спомням са само по една ревизия ниския клас Евга. Имам едно от тях 500 ватово. Макар че точно 500 ватовото има 2 ревизии.

http://www.evga.com/Products/ProductList.aspx?type=10&family=Power+Supplies&chipset=500+Watts

А 400 и 430 ватовите са само по една но ако може нашия приятел да ни покаже многото модели на евга които са 430 вата ще се радвам, защото дори и самите Евга явно не знаят че са ги произвели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че някои допълват разни неща от себе си... Не се опитвам да напиша, че EVGA имали много модели захранвания 430W... Опитвах се да поясня на потребителя, че не се знае колко от обявената мощност на захранването е реална и като не се знае модела няма как да се каже... Въпросът е принципен и не е 100% обвързан със ситуацията. Пък някои си измисляха определени неща, виждаха си това, което искат да видят и прочетат, правеха се на интересни... От подобни слабоумни изказвания губещи са само и единствено потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

О извинявай значи това аз го написах?

Цитат

Не знаете ли, че има доста модели с обявена 430W мощност?

Губещи са тези които те послушат честно казано. Каже честно кога навърши 14 години ? Предполагам тази година.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Някъде да съм споменал марката EVGA? Не е ли вярно, че на пазара има доста модели с тази мощност? Въпросът не е ли принципен? По принцип и на всякъде, има едни същества, които от всичко разбират и от всичко са компетентни. Винаги могат да изкажат мнение по всякакъв въпрос и да решат всеки проблем. На тези същества не обръщам особено внимание на подобни творения на природата. Бих посъветвал и останалите да не го правят, ще спечелят доста...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Редактирал си поста преди малко пишеше че марката имала много модели със заявена мощност 430 вата. Но както и да е.

Весели празници.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос до изказване и разбиране... Предполагах, че потребителите са достатъчно интелигентни, за да разберат какво се опитвам да напиша, но очевидно не са и за това се наложи редакция. Промените по мнението са официално публикувани и всеки може да види какво съм променил и да го съобрази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.