Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Някой би ли ми препоръчал добър самоучител по руски език. Имам желание да изуча езика.

Взех си един ето този, които за мен се оказа доста неподходящ - малко упражнения(по същество са малко, по-голямата част от тях са "губене на време"), разхвърляна информация(един падеж с разделено единствено и множествено число през 100 страници), накъсана, неточни преводи на думи(заучи ли се веднъж грешно, после трудно се оправя) и т.н. Изобщо не заслужава поливаната от парите си.

Ако заслужава изобщо пари.

То какво ли може да се очаква - американец/ка учи българи на руски език. Не правете тази грешка като мен повече. Гледайте кой е автора на учебника.

http://samouchiteli.in/%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1%83%D1%87%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BF%D0%BE-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%BA/

Редактирано от velinsl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-лесно е направо да влезеш в руско-езичния нет и четеш, слушаш, гледаш видео и установяваш, че вече имаш някакви познания. Намираш си и един речник за непознати думи, както и някоя от множеството преводачески програми или пък онлайн такива и продължаваш да се ровиш в нета. Окончания, падежи и прочие ще ги научиш от само себе си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предпочитам да е хартиен вариант. А с Росетстоне според мен отново става същата грешка, както моята - англичани ще учат българин на руски език.

Споде мен е неправилно по този начин да се учи език - от видеото да се заучават фрази без реална основа. Все едно да излезеш на кормуване и движение да учиш знаците, маркировките и правилата за предимство.

Това поне е моя лична философия. Без видеоматериалите естествено е немислимо, но не са подходящи като начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама целта ти на ученето каква е ?

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 17 февруари 2016 г. at 18:35, Белгиеца написа:

Ама целта ти на ученето каква е ?

От личен интерес, където живея също има доста руснаци(съгласен, че в България трябва да се говори на български).

А и при смяна на работа смятам, че един руски език винаги би ми бил от полза, а и самият език ще става все по "вървежен".

А ти какво си написал по темата?

Нещо съществено има ли? Защото аз виждам нещо като заяждане.

Редактирано от velinsl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, velinsl написа:

А ти какво си написал по темата?

Бях ти написал начините за гледане на телевизия на руски, но ги изтрих, за да не ти изглежда като заяждане.
    Жена ми го е учила руския в университета в Брюксел, ама сега ходи на курсове по китайски, щото той бил на мода.
    Аз съм го учил по принуда от 5 до 11 клас руския в даскалото в София, та го разбирам, ама не бих тръгнал да го уча сега през 2016г. ако въобще не го знаех. Също както не си правя труда да науча украйнски, нищо че им гледам телевизиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 часа, Белгиеца написа:

Бях ти написал начините за гледане на телевизия на руски, но ги изтрих, за да не ти изглежда като заяждане.
    Жена ми го е учила руския в университета в Брюксел, ама сега ходи на курсове по китайски, щото той бил на мода.
    Аз съм го учил по принуда от 5 до 11 клас руския в даскалото в София, та го разбирам, ама не бих тръгнал да го уча сега през 2016г. ако въобще не го знаех. Също както не си правя труда да науча украйнски, нищо че им гледам телевизиите.

За телевизиите съм съгласен и съм го коментирал. Аз също съм го учил от 3-ти клас до 6-ти или 7-ми.

Така си е идва времето на руският и китайският език да са на мода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Албена Асенова

Езикова школа Абилити предлага групово и индивидуално обучение по английски, немски , френски и руски за всички нива.
        Подготовка за сертификати . 
        ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ:
        3 месеца /неинтензивен курс/,
        1 месец /интензивен курс/          

Тестът за определяне на нивото е безплатен.
        Цена от 100 лв.  на ниво.

Посещенията са
        -       2 пъти в седмицата по 3 уч. часа - от понеделник до петък
        -       съботно-неделен вариант.
        Курсовете са съобразени със свободното време на обучаващите се.
        Предлагаме и индивидуално обучение. Занятията се провеждат в удобно за курсистите време при предварително съставен учебен план.

Предлагаме

-  съвременно оборудвани учебни зали,
        -       квалифицирани преподаватели 
        -       -отлични възможности за обучение
        -       Удостоверение за покрито ниво
        Безплатни тестове 

ЗА СПРАВКИ И ЗАПИСВАНЕ: тел. 0878 46 74 29
        e-mail: abilityschool@gmail.com
        Адрес: кв. Иван Вазов, ул. Михаил Буботинов 32, блок 5, вход В, ет. 1, ап.1

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ: http://www.abilityschool.eu
        Facebook: Ability language school

• от Aliya

"Бунтовниците" в Сирия и "бунтовниците" от Евромайдана в Украйна очевидно се ползват от услугите на едни и същи кукловоди и стратези:

В Североизточна Сирия терористите основаха на своя глава и чрез терор своя държава, наречена от тях ДАШ (Държавата на Ирак и Дамаск) - абсолютно нелигитимна Метежниците в Киев основаха на своя глава и чрез терор своя държава на Евромайдана - абсолютно нелигитимна Терористите в Сирия обявиха християните в 'държавата" ДАШ за НЕГРАЖДАНИ и ги... обложиха с плащане на годишни данъци на новата власт, за да бъдат протежирани от нея (разбирай да не им отрежат главите, ръцете, краката или други части от тялото!). И не само да плащат данъци, но и да спазват мюсюлманските закони на ДАШ, като не им се позволява да строят нови църкви или да ремонтират старите, да показват кръста публично, да търгуват със свинско месо и алкохол, да носят оръжие, да воюват срещу държавата ДАШ. Освен това християните трябва да се обличат като мюсюлманите. Метежниците в Киев обявиха намерението си да прокарат закон във Върховната Рада, който да обяви рускоезичното население на Украйна (близо 50% от цялото украински население) за НЕГРАЖДАНИ с всички последствия от това, като междувременно им забраниха руския език.  
      • от artvizor
        Здравейте , не съм сигурен дали точно тук трябва да попитам ? (извинявам се предварително ,ако нещо бъркам)
        Търся три двд-та който се продаваха преди време със сп."PC World" и конкретно фаиловете с аудио курса по англйиски...ако някой си пази тези дискове ще съм му много благодарен...става въпрос за 1 ,11 ,13 уроци или
        по дати на излизане 04.2006 ,02.2007 ,04.2007

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.