Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Като за начало - Честит 3ти март!
Днес излезе играта Black Desert Online и понеже на мен няма да ми върви така както бих искал пиша тук за да ми помогнете с клок на системата. Компонентите ми са в подписа ми.
Ако е нужно да ви снабдя с някаква информация кажете.

Благодаря предварително!
-Светозар

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я първо пробвайте без клок,пък чак тогава ако има нужда,ще се мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, onogondur написа:

Я първо пробвайте без клок,пък чак тогава ако има нужда,ще се мисли.

Имаше бета тест на руските сървъри (където е безплатна, както и в Корея -.-) и използвах VPN и не беше задоволителен фреймрейта. Имаше МНОООГО хора в началото, което води до лаг, но като се отдалечих пак не ми вървеше гладко. Аз имам очаквания да достигна гладки 60 на поне "High". Пък и вече някои други игрички ми се играят и искам и при тях да се представя по-добре машината ми. Да не говорим, че играта The Crew ми върви с 30-40 кадъра в градовете а е от 2013. От година вече чакам тази BDO и наистина искам да ми върви колкото се може по-гладко... Та.. Тествал съм я вече и не върви много задоволително и затова искам клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та някои игри просто не са достатъчно добре оптимизирани.Също така,от значение понякога е самата видеокарта.Но щом толкова искате,клоквайте.Изгледайте някое нагледно клипче в тубата.

Колкото до фреймрейта на игрите,добри насоки можете да получите от многоуважаемият Кико.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, onogondur написа:

Та някои игри просто не са достатъчно добре оптимизирани.Също така,от значение понякога е самата видеокарта.Но щом толкова искате,клоквайте.Изгледайте някое нагледно клипче в тубата.

Колкото до фреймрейта на игрите,добри насоки можете да получите от многоуважаемият Кико.

Аз поразгледах и видеокартата ми се стори не толкова трудна за клокване. Сложих я на 1100Mhz core clock/1400Mhz Memory Clock/+20%Power Limit.
Процесорът обаче ми е по-страннен. Ясно ми е че от БИОС-а става обаче не знам колко да го вдигна и то със стоковия охладител. Хората са го качвали на максимум 4.6Ghz обаче не знам как стоят нещата с волтажа. Колко волтаж ще ми е нужен и на колко да си го кача. Обмислям 4.2, но не съм сигурен колко да вдигна волтажа. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами без да знам колко е безопасно го клокнах и крашваше, променях настройките и тръгваше на 4.2 обаче Prime95 крашваше и процесора вдигаше 90+ градуса и го направих на 4.0 и сега е що годе добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, Tommygun написа:

А с какво го охлаждаш този процесор?

Стоково охлаждане. На 4.2 разбрах, че няма да я бъде, но на 4.0 си държи допустими температури (<85). Колкото до видеото, учудващо не видях разлика между GPU/Core Speed 850 и 1100 и Memory Speed 1100 и 1500. Обаче се случваше картината да забива без да мога да направя каквото и да е и затова не клоквам видеото, но оставих процесора клокнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да видиш разлика,трябва процесора да не те ограничава. Ако при теб това е фактора и 4 карти да сложиш и клокнеш ще е все тая.Или примерно ако кадрите ти отидат от 42 на 48  пак няма да видиш разлика както от 40 на 60 с vsynch примерно. Има игри изключения,както и как възприемаш кадрите и какво разбираш под накъсано,насечено и т.н. Тук пак е вечната тема 60 с vsynch или 45 без. Универсален отговор няма ,защото е най-вече до игра и до човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Tommygun написа:

За да видиш разлика,трябва процесора да не те ограничава. Ако при теб това е фактора и 4 карти да сложиш и клокнеш ще е все тая.Или примерно ако кадрите ти отидат от 42 на 48  пак няма да видиш разлика както от 40 на 60 с vsynch примерно. Има игри изключения,както и как възприемаш кадрите и какво разбираш под накъсано,насечено и т.н. Тук пак е вечната тема 60 с vsynch или 45 без. Универсален отговор няма ,защото е най-вече до игра и до човек.

Е, като човек който кисне на компютъра от както е спрял да се събира квартала за криеница, съм понаучил някои неща. По така незаинтересованите наистина не правят разлика между различни неща както ти спомена за насичането. Тя играта си върви що годе окей, почти няма насичане ама аз като нагъл габровец искам да изстискам всичко от машинката и да върви възможно най-добре. Това ми беше идеята.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.