Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!:)

Тази седмица ми се налага да купувам лаптоп за 2ри път. Търси се лаптоп за момиче, на който главно ще се сърфира из фейсбук, гледа онлайн клипчета и други ненатоварващи ежедневни неща.
Почнах да сравнявам чисто бенчмаркове и N3700 го дават уж по - производителен от 3528 ?, но пък на 3528 му е по - висок single core рейтинга.
Търси се лаптоп до около 600лв, като посочения от мен i3 5005u е на цена 645лв (което е малко високо) - дали си заслужава разликата от около 100лв с 3825u например, за нещата, за които ще се ползва?
Мернах в няколко теми, че определят 3825u като сравнително "пъргав", да разбирам, че е по - добър от N3540 и N3700 за daily tasks?
Също ако е възможно да дадете и едно мнение за Vario, тъй като до сега не съм взимал техника от тях.

Приятелката ми държи да е Lenovo, B50 видях, че са с матов екран. Предполагам са добри като корпус за парите си ?

Поздрави!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнение  на 3-та процесора от Notebookcheck

Графиката на 3825U (HD Graphycs Broadwell)  е по слаба от тази на i3 5005u (Intel HD Graphycs 5500),

както и малко повече инструкции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сърфирането не е важен процесора. Там голямо влияние оказва хард диска, но с тоя бюджет така и така SSD  няма да се намери. Дори и най-слабия съвременен процесор с вградена видеокарта е напълно достатъчен за сърфиране и гледане на видеоклипове. Ограничението идва от бавния хард диск, каквито са всички лаптопи в диапазона под 900-1000 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

току що забелязах че диска бил хибриден, на този с i3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Кико написа:

За сърфирането не е важен процесора. Там голямо влияние оказва хард диска, но с тоя бюджет така и така SSD  няма да се намери. Дори и най-слабия съвременен процесор с вградена видеокарта е напълно достатъчен за сърфиране и гледане на видеоклипове. Ограничението идва от бавния хард диск, каквито са всички лаптопи в диапазона под 900-1000 лева. 

Никак не е важен процесора ,нито рам паметта :) .............ела да те сложа на АМД сокет А на 1.8 гхц и 1 гб РАМ па ако ще и последен модел ССД да има .Аз кът ползвам жив образ на флашка нета си е супер бърз.За безпроблемна работа трябва корав процесор с доста кеш и поне 2 гб рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, McLane написа:

Никак не е важен процесора ,нито рам паметта :) .............ела да те сложа на АМД сокет А на 1.8 гхц и 1 гб РАМ па ако ще и последен модел ССД да има .Аз кът ползвам жив образ на флашка нета си е супер бърз.За безпроблемна работа трябва корав процесор с доста кеш и поне 2 гб рам

Не ми се спори. Я първо прочети какво писах:  

Цитат

Дори и най-слабия съвременен процесор с вградена видеокарта е напълно достатъчен за сърфиране и гледане на видеоклипове.

Аз лично съм пробвал два лаптопа с тоя Интелски процесор - N***,  както и един с двуядрен АМД процесор отпреди 3-4 години. Разлика спрямо лаптоп примерно с i3 няма. Става въпрос при браузване и гледане на HD клипове, които дефакто са и най-натоварващи за машината. Докажи ми, че има такава разлика. 

Лично съм пробвал P4 Northwood  на настолна машина, който е едноядрен, но дори не е последно поколение едноядрен, с SSD. При сърфирането нямаш никакъв проблем, забавянето е пренебрежимо малко. Проблем има с HD  видеоклипове, кооито си искат двуядрен процесор. Но кой да е стар двуядрен процесор е напълно достатъчен за това, стига разбира се да има и сравнително нова видеокарта или вградена в процесора такава. SSD  прави цялата разлика.  

Още един пример ще ти дам. Избирах за брат ми настолен компютър преди няколко години, а миналата му избрах и лаптоп за смяна на стария. Компютърът му е с i5-3570, бърз обикновен HDD и така нататък. лаптопът е с i3  процесор, но с допълнително 120 GB SSD. Просто не може да става и дума за сравнение при сърфиране. Ако Опера му отваря 20 страници за минута с обикновен HDD,  то с SSD  това става почти на момента. 

И последен пример. Старата щайга след няколко промени, се спря на обикновено H61  дъно със Celeron G-1620  и вградената му HD Graphics. Има и едно малко 20 GB SSD. Тая щайга на моменти работи дори по-бързо от моята конфигурация с i7 6700K  и 256 GB SSD, защото е и по-малко натоварена. При нея всичко е светкавично, въпреки най-слабия настолен процесор на Интел и едно от най-малките SSD  на пазара. Както казах, пробвах това SSD  и с Pentium 4. На него му трябва просто HT  за да заспи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kiko обикновен потребител няма да усети разлика в браузването със ССД или обикновен диск.......ама със слаб процесор и малко рам като отвори 7-8 таба и пусне някоя флаш игра и до там ,всичко зацикля

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спасява ги сравнително ниската резолюция. Ако рече да пусне външен по- голям монитор и слабия процесор/видео ще започне често да удря 100-те %, макар да не се знае дали ще удари лаг-а на човешкото възприятие. ( мисля че за млади хора става въпрос) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново и много благодаря за отговорите и полезните дискутирани неща!:)
Аз също се бях насочил към i3-ката, но ето - възникна друг казус. Приятелката ми иска да е "релефен", а не матов.. което автоматично ни хвърля в G50 серията.. На пръв поглед тя ми се вижда по - скъпа и до към 600лв единственото, което намерих е с N3540 процесор  (на повечето места) и в лаптоп намерих един 3825U. Дилемата тоест в момента е между тези двата. Тя си е харесала и един бял (пак същата серия, чисто заради това, че е сребрист/бял), който е с 3540. Голяма ли е разлзиката в производителността на двата (в реалния живот за daily tasks, тъй като видях, че уж Multicore 3540 е по - добър? но single core 3825U бие?

Много ще съм благодарен за мнение.

Поздрави!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли някой ще се наеме да изрази мнение, щом се е намесил женския вкус. Важно е избора да е информиран, а при тебе очевидно е така.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.