Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет! Трябва ми малко помощ с 1 задача по C++ тъй като те първа почвам да го уча и ми е малко зор :D Та.. Задачата е следната:
Да се състави програма, която въвежда от клавиатурата положително число задаващо радиус на окръжност. Да се изчисли и изведе лицето на кръга и обиколката на окръжността с въведения радиус.
Формулите са : S=PI.r^2 (S е равно на ПИ по r на втора степен)
P=2.PI.r (P е равно на 2 пъти ПИ по r)
Единственото, което знам е:

#include <iostream.h>

int main() {
  double const PI=3.14;

return 0;
}

Знам, че задача ще се стори елементарна за някой хора, но на мен очевидно ми е доста трудно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

#include <iostream>
using namespace std;

int main() {
  double const PI=3.14;
  double radius,area,length;
  cout<<"Enter radius: ";
  cin>>radius;
  area=radius*radius*PI;
  length=2*PI*radius;
  cout<<"Area is: "<<area<<"! Length is: "<<length<<"!";
  return 0;
}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любо, хедърите от STL, без .h ги инклудвай, за да остава всичко в стандартния неймспейс, както е по стандарт. И после вади каквото трябва или със std:: или с

using namespace std;

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали авторът на темата е разбрал кода на Mr. Robot? Любо откъде учиш С++ ? Силно препоръчвам новата книга на един мой лектор Programming in C++ Examples and Solutions Lasko M. Laskov. На английски е написана и наистина добре е обяснено всичко според стандарта и са показани тънкостите на езика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбрах кода, и мн. благодаря на Mr. Robot.. :) @Реджеп Иведик Знам това, но явно в бързането съм допуснал грешки.. @frozener По принцип C++ го уча сега в училище, но вчера започнах да гледам C++ Programming Lessons на thenewboston в YT.. Благодаря ти за препоръката междудругото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.