Премини към съдържанието
u3yMpyg

Вътрешен лаптопски HDD изчезва щом е закачен като външен

Препоръчан отговор

Привет, форум!

След ъпгрейд към SSD, реших, че ще си ползвам старият хард диск на лаптопа като външен. За целта използвам една кутийка на Silicon power, тествана и с други дискове (работеща!)

Проблемът е, че щом го сложа харда като външен ми го разпознава като RAW и windows 7 ме призовава към формат. Естествено това не ме устройва, тъй като не искам да си губя информацията. При първото връщане на старият хард обратно в лаптопа се наложи да използвам repair опциите от windows инсталацията, откри си всички дялове и зареди нормално. При последващи опити си зарежда нормално като вътрешен. КАК да го накарам да тръгне като външен, какво пропускам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си че харда ти е наред и, че кутийката работи. Може и тя да е повредена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно сигурен !

преди 12 минути, u3yMpyg написа:

кутийка на Silicon power, тествана и с други дискове (работеща!)

В момента ползвам въпросният хард като системен, зарежда си и двете OS, няма липсващи файлове health OK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как вижда лаптопа SSD и външния хард диск. Освен това как се вижда хард диска в тази кутия от други машини?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам подобна кутийка и вътре има една джаджа  и ако не е "легнала" добре, диска няма да се разпознае....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Емил Костов написа:

Как вижда лаптопа SSD и външния хард диск. Освен това как се вижда хард диска в тази кутия от други машини?

1)Ами ..  поотделно - редувам ги. Един по един си работят екстра!Заедно обаче.. В последствие мисля да си взема чекмедже на мястото на DVD-RW да си стоят и двата харда вътре. Номера е сега временно да си имам достъп до данните..

2)Вижда се по същият начин - без файлова система и призовава към формат. Съмняваш се, колега да не би да е от usb кутията цялата работа? Добре ами защо с друг хард няма такъв проблем? ... Преходника е тестван със друг hdd на смарт тв и друг лаптоп works fine

преди 4 часа, pataran написа:

Аз ползвам подобна кутийка и вътре има една джаджа  и ако не е "легнала" добре, диска няма да се разпознае....

Точно с цел да реша този проблем, аз съм изкарал от (silicon power) кутията платката и в резултат получавам usb към sata директен преходник,седящ на дървен рафт за да избегна статично електр.

Редактирано от u3yMpyg
Допълване (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително си вземаш кутия с отделно захранване или на самия кабел да има 2 USB-та. Едното за информацията, другото да взема ел.захранване. А случайно да си правил Update на bios??

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм правил ъпдейт на Биос на този комп.  

Някаква препоръка за модел надеждна кутия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в кутията, някои утсройства "изрязват" капацитета на диска който е закачен на тях.

Особеност на USB чипа, или на фирмуера.

Сменете я и всичко би трябвало да е наред.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, u3yMpyg написа:

Не съм правил ъпдейт на Биос на този комп.  

Някаква препоръка за модел надеждна кутия?

Без значение. Просто да е или с външно захранване или на кабела да има 2 USB-та. Имам такава кутия с 2 USB-та, в която съм си сложил хард диска от стария лаптоп. Работи безотказно. Неудобството е че заема 2 USB порта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем съм го имал на външен твърд диск hdd WD Passport. По някога не ми го разпознава и ме призовава за формат. Като му сложих драйвери и почнах да ползвам сейф ремув нещата се изгладиха. Та проблемът се реши от самосебе си. 

С 2.5 инча можете да минете с едно usb.

За 3.5 инча отделно захранване е желателно. Кутии ползвам от най евтините. 

Направил съм един вътрешен диск външен с кутия. 2.5 инча. Единят партишън съм му сложил линукс за пентестинг а другия си ползвам за дейта. Получава ми се идеално портъбъл решение за портъбъл операционна система. Но след часове работа със оса зареден през usb ми забива и комуникацията по usb спира до рестарт. Чудя се дали е заради кутията или usb контролера на лаптопа. 

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.03.2016 г. at 10:45, Емил Костов написа:

Без значение. Просто да е или с външно захранване или на кабела да има 2 USB-та. Имам такава кутия с 2 USB-та, в която съм си сложил хард диска от стария лаптоп. Работи безотказно. Неудобството е че заема 2 USB порта.

Аз също съм имал проблеми с една кутия, на която кабела беше много тънък и не можеше да захрани някои дискове и затова си взех по-качествена с по-дебел кабел. Кабела с двойка USB е подходящ за включване към предните портове на компютъра, в зависимост от типа на вътрешните кабели до дънната платка, дали са коаксиални или обикновени. Но без проблем може да работи и само през интерфейсното USB, а захранващото да не го включваме. Трябва да се обърне внимание дали кутията поддържа тази ОС, щото другата ми кутия не се разчита от Windows 10.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще недей да използваш кабел с 1 USB. Както искаш така ме разбирай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, u3yMpyg написа:

Нова кутия реши проблема. Благодаря за всички мнения!

Ще реши, но трябваше 3 пъти да ти го повтарям по-горе ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига самоизтъкване - първо се проверяват всички възможности, (кабели, връзки, софтуер)  после се дозатрупваш с нови (потенциално непотребни) вещи. Поне това е моето виждане за нещата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.