Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, понеже не следя от няколко месеца форума и съм назад с нещата искам малко от вашата помощ за сглобяването на една конфигурация. Имаме 2500 лв. на разположение (може и повече) за хубав компютър и монитор (27"). За сега съм сглобил това - Количка,моля коригирайте ме, ако може да се спести от някоя част или да се сложи друга с цел по-добра работа. И ето този монитор - Монитор

Редактирано от Tomoff1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Edit; Мда по-навик мислех че е за игри извинявам се. Гледай си паметта и процесора не ти трябва подобна видеокарта.

Все пак се ориентирай към актуална машина и нормален склад щом ще взимаш SSD. 

Перки за тая кутия няма смисъл да взимаш а и виж за новата R5.

Имай предвид че MP серията е еднаква с разлики в дизайна та може да минеш и с 400 лв. ако не държиш на луксозния вариант.

http://nikem-bg.net/computer-components/27-LG-27MP55HQ-P-IPS/description.html

Или пък да добавиш още за някой 21:9 с диагонал 29.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

27 инча монитор Full HD няма никакъв смисъл, не печелиш повече работна площ само дето пикселите стават по-зърнести, което е по-скоро недостатък, все тая 3 инча по-голяма матрица. Видеокартата ще помага в някои програми за видео обработка, по-добре с повече VRAM, примерно GTX 960 4GB.

MB: Gigabyte X150-PLUS WS - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=13138&search=c232
CPU: intel Xeon E3-1230V5 - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=12073&search=1230
RAM: 2x8GB KIT Kingston HYPERX DDR4 2400MHZ - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_11&product_id=11589&sort=p.price&order=DESC
HDD: 1TB Toshiba DT01ACA100 - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_12&product_id=486
SSD: 250GB Samsung 850 EVO - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=9725&search=850+evo
VC: Gigabyte GTX 960 4GB N960OC-4GD - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=11365&search=gtx+960
PSU: Seasonic SS-520GB - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&product_id=8217&search=ss-520
CASE: Fractal Design CORE 2500 - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_14&product_id=9975
Display: HP Z27i - http://pcr.bg/product/12164/monitor-hp-z-display-z27i-27-ips-led-backlit-monitor.html

2590лв.
100лв по-малко с GTX 950.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видео-обработка чак '27-ца не ти требе...

Пусни си да видиш зад кадър през 2005 как са правели Star Wars - на старите монитори с кинескоп '17 инча. За теб една '24-ка е окей. А и до колкото разбирам няма да правиш специални или визуални ефекти, нито анимация, така че за видео едит и по-малко инчове ще ти свършат работа.

Gravity - ако щеше да прави нещо с компютърна графика може да е от полза по-голямата видеокарта, за да изпипва детайлите и примерно да работи с по-големи текстури. Не знам дали няма да е по-добре да има 24GB RAM, за да може в следващите години компютъра да е ок и да може спокойно да си зарежда в паметта и кадри с 4K резолюция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 2560х1440 пак си е повече работната площ, особено ако си в няколко приложения едновременно е удoбство, да си прецени питащия. Основно мисълта ми беше за 27 инча че Full HD не е оптимално за този размер, нищо не печелиш от 7-8 сантиметра по голям диагонал на матрицата, ако резолюцията не е по-голяма, само дето става леко зърнесто заради по-малката гъстота на пикселите. Аз затова и сложих GTX 960 с 4GB памет, особено за текстуриране и моделиране на по-детайлирани обекти ще е от полза, както и като буфер при видеообработката. За оператината памет съм съгласен но не исках да орязвам сега от останалите компоненти, затова най-лесно е впоследствие да се добавят още 2x8GB за 32GB общо, цените са ниски на DDR4.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даа така е. Full HD-то ще се пикселизира, но автора да си прецени. При 4К формат на '27 ще е убииствено яко, но тези камери са 2 пъти по-скъпи от конфигурацията на автора. Та много си зависи.

А при зареждане на работната линия с кадри в програмата ако са 1 час суров материал гълта доста памет. Но при съвременните софтуери за монтаж си има опция за настройване колко рам макс да се използва за preview и какво да е превюто.

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tomoff1 за много хора значението "видео обработка" е различно. За някои е от формат в друг, за други формат с изрязване, преместване, сливане, и за третите пък е всичко до тук със добавяне на ефекти.

Ти от кои си, ако си от третите, писал си може и повече от 2500лв. Въпроса ми колко повече? 600лв. можеш ли да добавиш ?

Защото ако решиш да боравиш там нещата стоят малко по-друг начин, и ще трябва добър процесор и повечко ядра. А и доста рам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Phailadin написа:

Обща стойност с монитора: 2982.26 лв. с ДДС.

Къде отиваме , приятел ? Виждам, че си харесваш компютъра, но не го предлагай на всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе оня ден се чудеше какви части да си купи за хилядарка та това от подписа му не го приемай сериозно.  Подпис мечта ако ме разбираш... :wink12:

Между другото добре ще е да помечтае и за някакъв охладител.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Roujin Z написа:

Между другото добре ще е да помечтае и за някакъв охладител.

Надценяваш го ... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/11/2016 at 18:49, _Uzunov_ написа:

За видео-обработка чак '27-ца не ти требе...

Пусни си да видиш зад кадър през 2005 как са правели Star Wars - на старите монитори с кинескоп '17 инча. За теб една '24-ка е окей. А и до колкото разбирам няма да правиш специални или визуални ефекти, нито анимация, така че за видео едит и по-малко инчове ще ти свършат работа.

Gravity - ако щеше да прави нещо с компютърна графика може да е от полза по-голямата видеокарта, за да изпипва детайлите и примерно да работи с по-големи текстури. Не знам дали няма да е по-добре да има 24GB RAM, за да може в следващите години компютъра да е ок и да може спокойно да си зарежда в паметта и кадри с 4K резолюция.

Точно за видеообработка трябва голям монитор с висока резолюция, че даже е препоръчително и да имаш 2 монитора, защо - всеки видеомонтажист ще се сети. 27"  2560x1440  е добре и по възможност да е дел с IPS матрица, ако има повече пари - 10 битова :). Процесор - Xeon, няма нужда от i7, кой модел - според възможностите. Рам - за момента и 16 стига, но е добре да има повече, ссд задължително за ОС, дори и за работните файлове. Видео карта - колкото повече, толкова по-добре! Премиера работи чудесно с нвидиа и използва кудата да визуализира това което правиш. Същото е и с афтър ефектса. Като не разбираш от видеообработка по добре не си давай грешните съвети да объркваш човека :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Узунов май с това си вади хляба, та чак да не разбира съмнявам се. За повечето неща съм съгласен, но за 10 битов цвят освен съответния монитор ти трябва и видеокарта с таква поддръжка (Quadro или FirePro) - цялото удоволствие с такъв монитор и видеокарта отива на много голяма цифра. И мониторите за професионални насоки при работа с графично и видео съдържание далеч не са само Dell, да не кажа, че изостават в последните години.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ме съмнява, че с това си вади хляба, след като дава такива съвети, а и като му видях творенията, едва ли някой ще го наеме заради тези му умения. За мониторите няма какво да ми обясняваш много добре знам кои са професионалните и добри марки. Не си прав за това че ти трябва куадро карта за да поддържа 10 битов цвят, отдавна всички карти поддържат 10 битов цвят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, grigoo написа:

Не си прав за това че ти трябва куадро карта за да поддържа 10 битов цвят, отдавна всички карти поддържат 10 битов цвят.

Да , доста карти поддържат, но под DirectX, но като ти трябва определена OpenGL поддръжка за софтуер с такова осъществяване на 30 бита няма да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Григо, тук не сме, за да обсъждаме мен, а и се учим и се развиваме, докато сме живи :) . 

Ако човека няма да прави визуални ефекти или нещо по-сложно и един '24 монитор ще му свърши работа. Познавам хора, които снимат многочасови сватби, кръщенета и събития ПОСТОЯННО и работят преспокойно на обикновени 19 инчови монитори с конфигурации - 4-8GB RAM, 1TB HDD, 4-6 ядрен процесори и не кой знае колко добра видеокарта.

Има значение какво ще прави. За видеомонтаж специално няма голям смисъл да се изхвърля 1500лв за два монитора, като и един му е достатъчен.

А ти като разбираш от видеообработка дай да видим твоите творения и тогава говори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.