Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте . Понеже не съм много на ,,ти" с тия неща реших да попитам какво  бихте ми предложили за тия пари :) Аз съм се спрял на (нвидиа гтх 970 видео карта и процесор (ай 7  6700к) Но проблема е , че незнам какви трябва да са другите компоненти :) Благодаря предварително . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ако бях вместо теб щях да си взема това примерно:

За сега няма SSD, но мисля, че може да се вмъкне в тази цена, примерно по-евтино захранване или дъно, но аз не бих го направил :) Късмет

ASROCK H170M PRO4 LGA1151 
i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 
2X8G DDR4 2400 KINGSTON HYPEX 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 
Zalman Case ATX Z9 PLUS 
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 
CM HYPER TX3 EVO 

Обща стойност - 2 098.99 лв. с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E3-1230V5 

GIGABYTE X150M-PRO 

PALIT GTX970 JETSTREAM 

KINGSTON 2x8GB DDR4 2400MHz 

SSD SAMSUNG 250GB M2 

TOSHIBA 1TB 

SEASONIC SS-520GB Bronze 

FRACTAL DESIGN Core 1500 

Крайна цена 2 094 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Phailadain сериозен ли си за дънната платка и захранването ??? Предложението на Roujin е екстра.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти отново :) Предложението на Roujen Z ме устройва , но имам още 1 въпрос . Коя видео карта ще е по добре тази EVGA GTX 970 или Palit и каква е разликата :D до 100/200 лева може да вдигнем цената ако е нужно :P средства за тая машина немисля да жаля .

Редактирано от Ryukh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евга имат една дузина варианти на 970 като топ-моделите се отличават с охлаждането. Най-скъпата е с хибридно а нормалната е с задна планка освен че е на най-високи честоти.

Надолу вече има разлика само в честотите като по-евтините са на по-ниски.  Понеже не знам за коя питаш ето ти ги на Палита та си ги сравнявай - 

• Graphics Clock Base Clock : 1152MHz / Boost Clock : 1304MHz
• Memory Clock 3500 MHz (DDR 7000 MHz)

пс. Не забравяй че Палита струва 681 лв. а картите подлежат на клок та дори алтернативата да е на по-високи не си заслужава при голяма разлика.

Например някой модели като MSI минават 100 лв. разлика което е абсурд а има още по-скъпи.

Азиса например е на по-нормална цена но пак са + 30 лв. а не бих казал че има предимства нито като фабр. клок нито като температури или шум поне ако съдим по-тестовете.

Ако избираме по-цена/гаранция то Зотак е с 5 години и е под 700 лв. (доставката е безплатна) - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-2x-dvi-hdmi-displayport-zt-90101-10p

На Палитката минуса и е по-кратката гаранция иначе на самата карта нищо и няма.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този бюджет 6700 най-добре с к и Asus Strix 970.ССД след 2-3 месеца като събереш пари,може да се добави винаги докато смяна на видео и процесор е по-сложно.Аз XEON на бюджет 2+к в никакъв случай не бих взел но това си е мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка кой билд избираме ? :D Също така може да качим и SSD и цената да отиде до 2300 примерно също нее проблем :P Тая видео карта зотак е оферта щом има 5 години гаранция :)

Редактирано от Ryukh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, djonkataa написа:

С този бюджет 6700 най-добре с к и Asus Strix 970.ССД след 2-3 месеца като събереш пари,може да се добави винаги докато смяна на видео и процесор е по-сложно.Аз XEON на бюджет 2+к в никакъв случай не бих взел но това си е мое мнение.

Той Xeona e общо взето 6700 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

Евга имат една дузина варианти на 970 като топ-моделите се отличават с охлаждането. Най-скъпата е с хибридно а нормалната е с задна планка освен че е на най-високи честоти.

Надолу вече има разлика само в честотите като по-евтините са на по-ниски.  Понеже не знам за коя питаш ето ти ги на Палита та си ги сравнявай - 

• Graphics Clock Base Clock : 1152MHz / Boost Clock : 1304MHz
• Memory Clock 3500 MHz (DDR 7000 MHz)

пс. Не забравяй че Палита струва 681 лв. а картите подлежат на клок та дори алтернативата да е на по-високи не си заслужава при голяма разлика.

Например някой модели като MSI минават 100 лв. разлика което е абсурд а има още по-скъпи.

Азиса например е на по-нормална цена но пак са + 30 лв. а не бих казал че има предимства нито като фабр. клок нито като температури или шум поне ако съдим по-тестовете.

Ако избираме по-цена/гаранция то Зотак е с 5 години и е под 700 лв. (доставката е безплатна) - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-2x-dvi-hdmi-displayport-zt-90101-10p

На Палитката минуса и е по-кратката гаранция иначе на самата карта нищо и няма.

100 лева за MSI  не са абсурд, защото видеокартата предлага тишина и при най-натоварващата игра лятото.  От тая гледна точка, някой би ги дал. Ти като купуваш кола, със стоманени или алуминиеви джанти я предпочиташ? 

Относно тоя Ксеон...бягам вече далече от подобни малоумия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искам тишина ще си взема за тия + 100 лв. страхотна кутия с звукоизолация която да убива общия шум а не карта която само при измерване с уред ще се засече разлика.

Заключеният I7 е с незначителна разлика та по-леко със изразяването понеже подвеждаш хората. Кажи си директно предложението а именно отключен.

Или още по-добре спри да коментираш понеже напоследък само спамиш как дори 970 и заключен 8-нишков не стават за нормална игра.

Как трябват 16ГБ в двуканален режим за да вървят прилично игрите. Как трябва водно за 300 лв. за да държи при клок и въобще вземи си изпии валериана.

Проблема е в оптимизациите на игрите та какъвто и хардуер да си купиш никога няма да останеш доволен.

INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz, 8MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake 

DEEPCOOL CPU Cooler LUCIFER K2, INTEL/AMD 

ASROCK Z170 Pro4, Z170, DDR4 3866+(OC)/2133, DVI, HDMI, SATA Express, M.2 Socket, LGA1151 

PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM GDDR5 PCI-E 3.0 

KINGSTON 2 x 8GB DDR4 2400MHz HyperX FURY, CL15 

SANDISK 256GB 2.5" SSD, X300, SATA III, 7mm /SD7SB6S-256G-1122/ 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA100 

SEASONIC Захранване SS-520GB Bronze, 520W 

DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW-RD, Window, USB 3.0, w/o PSU 

Крайна цена 2 347 лв. 

пс. Ето с отключен 8-нишков и подходящо дъно. Сложил съм минимума за охладител и по-евтина кутия и SSD но пак си + 247 лв. без да броим доставката.

Старият LUCIFER е по-евтин с 6 лв. и с по-голяма перка та ако искаш си търси сравнения. Кутията би трябвало да го събере въпреки че е доста обемист. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от zologi4eska123
      Здравейте,искам да попитам ще ми върви ли цс го и с колко фпс ще ми върви?
      Несъм много запознат с компютрите но изкарах това.
      3.20гигахерца
      4рам
      300волта захранване май
      и 2гб видео карта ?
      Благодаря предварително
    • от savilona
      Много ще съм благодарна за малко помощ.Наскоро ми дадоха един лаптоп Асус с 10-ка.Съзнавам,че това е бъдещето,но ..не мога да се оправя с него.Цялата му визия ми е напълно чужда.Нищо не знам къде е.Без да се хваля,макар че съм самоук,но съм доста добра с доброто старо ХР-то и за повече от 10 год. съм преинсталирала над 50-тина компа-свои и чужди.В ХР знам къде,какво и как да пипна със затворени очи.Възможно е и лаптопът да има някакъв проблем,знам ли.Дадох му рестарт,за да оправя маймуницата на субтитрите-и той си седи на Windows is ready,don't turn off , нещо такова.Никакво копче не реагира.Не се и изключва с продължително натискане на бутона.Принудих се да го оставя без захранване,за да се изключи сам.Сега ще го пусна след малко,да видя що става тука.И втори въпрос-как мога да му сложа ХР?Преинсталирала съм преди време Виста към ХР,би трябвало да е нещо подобно..Там се сменяше някакъв ИДЕ-мод по спомени,беше доста отдавна..Параметрите мога да ги напиша по-късно.
      Предварително благодаря!
    • от zologi4eska123
      Здравейте,реших да си взема колело но се колебая какво да е от тези двата искам да ми кажете
      кое от тези два модела е по добро за каране през гора,камани,азфалт,корени,дървера и т.н и за 30,40 км на ден.
      ще се радвам да ми отговоритге:) Тежа:50кил Висок:175
      http://www.decathlon.bg/p/8351518_planinski-velosiped-rockrider-340-zalt.html#
      http://www.emag.bg/velosiped-mtb-good-bike-seattle-a-29-er-black-49-sm-m-mtb-btr-77207-black-49/pd/D4W6V7BBM/
    • от Kristiqn345
      Здравейте, искам да си взема колело за лятото, но незнам какво да бъде.
      Поразгледах малко и попаднах на това http://shop.leader96.com/product/view/4290/26-mtb-attack-fsf-s-predna-diskova-spirachka
      добро ли е?Ако не ме посъветвайте какво да си взема!
      на 13 години съм тежа 47кл и съм висок 170.
    • от POMAKA
      Предложете ми Някоя RPG игра Която ще върви на това pc
      Процесор: AMD Sempron(tm)3000+ 1.61 GHz
      Рам:1500мб
      Видеокарта: radeon x300/x550/x1050  256mb
      Windows 7 ultimate
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.