Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте . Понеже не съм много на ,,ти" с тия неща реших да попитам какво  бихте ми предложили за тия пари :) Аз съм се спрял на (нвидиа гтх 970 видео карта и процесор (ай 7  6700к) Но проблема е , че незнам какви трябва да са другите компоненти :) Благодаря предварително . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ако бях вместо теб щях да си взема това примерно:

За сега няма SSD, но мисля, че може да се вмъкне в тази цена, примерно по-евтино захранване или дъно, но аз не бих го направил :) Късмет

ASROCK H170M PRO4 LGA1151 
i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 
2X8G DDR4 2400 KINGSTON HYPEX 
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 
ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5 
Zalman Case ATX Z9 PLUS 
XFX TS 650W GOLD P1-650G-TS3X 
CM HYPER TX3 EVO 

Обща стойност - 2 098.99 лв. с ДДС

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E3-1230V5 

GIGABYTE X150M-PRO 

PALIT GTX970 JETSTREAM 

KINGSTON 2x8GB DDR4 2400MHz 

SSD SAMSUNG 250GB M2 

TOSHIBA 1TB 

SEASONIC SS-520GB Bronze 

FRACTAL DESIGN Core 1500 

Крайна цена 2 094 лв.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Phailadain сериозен ли си за дънната платка и захранването ??? Предложението на Roujin е екстра.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти отново :) Предложението на Roujen Z ме устройва , но имам още 1 въпрос . Коя видео карта ще е по добре тази EVGA GTX 970 или Palit и каква е разликата :D до 100/200 лева може да вдигнем цената ако е нужно :P средства за тая машина немисля да жаля .

Редактирано от Ryukh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евга имат една дузина варианти на 970 като топ-моделите се отличават с охлаждането. Най-скъпата е с хибридно а нормалната е с задна планка освен че е на най-високи честоти.

Надолу вече има разлика само в честотите като по-евтините са на по-ниски.  Понеже не знам за коя питаш ето ти ги на Палита та си ги сравнявай - 

• Graphics Clock Base Clock : 1152MHz / Boost Clock : 1304MHz
• Memory Clock 3500 MHz (DDR 7000 MHz)

пс. Не забравяй че Палита струва 681 лв. а картите подлежат на клок та дори алтернативата да е на по-високи не си заслужава при голяма разлика.

Например някой модели като MSI минават 100 лв. разлика което е абсурд а има още по-скъпи.

Азиса например е на по-нормална цена но пак са + 30 лв. а не бих казал че има предимства нито като фабр. клок нито като температури или шум поне ако съдим по-тестовете.

Ако избираме по-цена/гаранция то Зотак е с 5 години и е под 700 лв. (доставката е безплатна) - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-2x-dvi-hdmi-displayport-zt-90101-10p

На Палитката минуса и е по-кратката гаранция иначе на самата карта нищо и няма.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този бюджет 6700 най-добре с к и Asus Strix 970.ССД след 2-3 месеца като събереш пари,може да се добави винаги докато смяна на видео и процесор е по-сложно.Аз XEON на бюджет 2+к в никакъв случай не бих взел но това си е мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка кой билд избираме ? :D Също така може да качим и SSD и цената да отиде до 2300 примерно също нее проблем :P Тая видео карта зотак е оферта щом има 5 години гаранция :)

Редактирано от Ryukh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, djonkataa написа:

С този бюджет 6700 най-добре с к и Asus Strix 970.ССД след 2-3 месеца като събереш пари,може да се добави винаги докато смяна на видео и процесор е по-сложно.Аз XEON на бюджет 2+к в никакъв случай не бих взел но това си е мое мнение.

Той Xeona e общо взето 6700 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Roujin Z написа:

Евга имат една дузина варианти на 970 като топ-моделите се отличават с охлаждането. Най-скъпата е с хибридно а нормалната е с задна планка освен че е на най-високи честоти.

Надолу вече има разлика само в честотите като по-евтините са на по-ниски.  Понеже не знам за коя питаш ето ти ги на Палита та си ги сравнявай - 

• Graphics Clock Base Clock : 1152MHz / Boost Clock : 1304MHz
• Memory Clock 3500 MHz (DDR 7000 MHz)

пс. Не забравяй че Палита струва 681 лв. а картите подлежат на клок та дори алтернативата да е на по-високи не си заслужава при голяма разлика.

Например някой модели като MSI минават 100 лв. разлика което е абсурд а има още по-скъпи.

Азиса например е на по-нормална цена но пак са + 30 лв. а не бих казал че има предимства нито като фабр. клок нито като температури или шум поне ако съдим по-тестовете.

Ако избираме по-цена/гаранция то Зотак е с 5 години и е под 700 лв. (доставката е безплатна) - http://www.vario.bg/zotac-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-2x-dvi-hdmi-displayport-zt-90101-10p

На Палитката минуса и е по-кратката гаранция иначе на самата карта нищо и няма.

100 лева за MSI  не са абсурд, защото видеокартата предлага тишина и при най-натоварващата игра лятото.  От тая гледна точка, някой би ги дал. Ти като купуваш кола, със стоманени или алуминиеви джанти я предпочиташ? 

Относно тоя Ксеон...бягам вече далече от подобни малоумия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искам тишина ще си взема за тия + 100 лв. страхотна кутия с звукоизолация която да убива общия шум а не карта която само при измерване с уред ще се засече разлика.

Заключеният I7 е с незначителна разлика та по-леко със изразяването понеже подвеждаш хората. Кажи си директно предложението а именно отключен.

Или още по-добре спри да коментираш понеже напоследък само спамиш как дори 970 и заключен 8-нишков не стават за нормална игра.

Как трябват 16ГБ в двуканален режим за да вървят прилично игрите. Как трябва водно за 300 лв. за да държи при клок и въобще вземи си изпии валериана.

Проблема е в оптимизациите на игрите та какъвто и хардуер да си купиш никога няма да останеш доволен.

INTEL CORE i7-6700K, 4.00GHz, 8MB, BOX (no Fan), LGA1151, Skylake 

DEEPCOOL CPU Cooler LUCIFER K2, INTEL/AMD 

ASROCK Z170 Pro4, Z170, DDR4 3866+(OC)/2133, DVI, HDMI, SATA Express, M.2 Socket, LGA1151 

PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM GDDR5 PCI-E 3.0 

KINGSTON 2 x 8GB DDR4 2400MHz HyperX FURY, CL15 

SANDISK 256GB 2.5" SSD, X300, SATA III, 7mm /SD7SB6S-256G-1122/ 

TOSHIBA 1000GB 7200rpm 32MB SATA III, DT01ACA100 

SEASONIC Захранване SS-520GB Bronze, 520W 

DEEPCOOL Кутия TESSERACT SW-RD, Window, USB 3.0, w/o PSU 

Крайна цена 2 347 лв. 

пс. Ето с отключен 8-нишков и подходящо дъно. Сложил съм минимума за охладител и по-евтина кутия и SSD но пак си + 247 лв. без да броим доставката.

Старият LUCIFER е по-евтин с 6 лв. и с по-голяма перка та ако искаш си търси сравнения. Кутията би трябвало да го събере въпреки че е доста обемист. 

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от zologi4eska123
      Здравейте,искам да си взема нов телефон ,но не знам какъв да бъде той.За сега съм се спрял на Samsung galaxy s6 edge,Iphone 6,Huawei p20 lite.
      Просто искам да ми дадете съвет за тия пари кой телефон ще е най Мощен и хубав.
    • от zologi4eska123
      Здравейте,искам да попитам ще ми върви ли цс го и с колко фпс ще ми върви?
      Несъм много запознат с компютрите но изкарах това.
      3.20гигахерца
      4рам
      300волта захранване май
      и 2гб видео карта ?
      Благодаря предварително
    • от savilona
      Много ще съм благодарна за малко помощ.Наскоро ми дадоха един лаптоп Асус с 10-ка.Съзнавам,че това е бъдещето,но ..не мога да се оправя с него.Цялата му визия ми е напълно чужда.Нищо не знам къде е.Без да се хваля,макар че съм самоук,но съм доста добра с доброто старо ХР-то и за повече от 10 год. съм преинсталирала над 50-тина компа-свои и чужди.В ХР знам къде,какво и как да пипна със затворени очи.Възможно е и лаптопът да има някакъв проблем,знам ли.Дадох му рестарт,за да оправя маймуницата на субтитрите-и той си седи на Windows is ready,don't turn off , нещо такова.Никакво копче не реагира.Не се и изключва с продължително натискане на бутона.Принудих се да го оставя без захранване,за да се изключи сам.Сега ще го пусна след малко,да видя що става тука.И втори въпрос-как мога да му сложа ХР?Преинсталирала съм преди време Виста към ХР,би трябвало да е нещо подобно..Там се сменяше някакъв ИДЕ-мод по спомени,беше доста отдавна..Параметрите мога да ги напиша по-късно.
      Предварително благодаря!
    • от zologi4eska123
      Здравейте,реших да си взема колело но се колебая какво да е от тези двата искам да ми кажете
      кое от тези два модела е по добро за каране през гора,камани,азфалт,корени,дървера и т.н и за 30,40 км на ден.
      ще се радвам да ми отговоритге:) Тежа:50кил Висок:175
      http://www.decathlon.bg/p/8351518_planinski-velosiped-rockrider-340-zalt.html#
      http://www.emag.bg/velosiped-mtb-good-bike-seattle-a-29-er-black-49-sm-m-mtb-btr-77207-black-49/pd/D4W6V7BBM/
    • от Kristiqn345
      Здравейте, искам да си взема колело за лятото, но незнам какво да бъде.
      Поразгледах малко и попаднах на това http://shop.leader96.com/product/view/4290/26-mtb-attack-fsf-s-predna-diskova-spirachka
      добро ли е?Ако не ме посъветвайте какво да си взема!
      на 13 години съм тежа 47кл и съм висок 170.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.