Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Не видях място за темата, която искам да пусна и реших, че тази секция е най-близка.

Става дума за един светодиоден индикатор с A277D. Пробвях няколко реализации на схемата, но ефекта на стълбичката се губи. Ето малко повече разяснение:

indik-vybuzeni-a277d.png

Входа е направен с 1 шотки диод и RC група съм маса. Мисълта ми е, че на практика трябва да изкара стълб, а при мен е по-различно. Движат се 3-4 светодиода, като ако се увеличи нивото на сигнала и първите спират да светят. Направил съм и примерен клип:

Сигнал вземам от компютъра със стандартен жак 3.5. Не е от интегралата, сменял съм я с други. При ново от 150 mV работи по този начин. При по-висок сигнал се пълнят всички светодиоди и просто мигат в такт с песента.

Редактирано от vlado39 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коригирай си заглавието на темата, защото ще бъде изтрита.

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.03.2016 г. at 17:00, Емил Костов написа:

Коригирай си заглавието на темата, защото ще бъде изтрита.

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Голям зор да си коригирам темата, за да не бъде изтрита. Е като я редактирах какво стана? Ще се избият кой по-напред да отговори. Целия форум е пълен с дървени философи. Вместо да ти помогнат, започват да ти обясняват колко си глупав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споко бе пич - просто ти се каза, че не ти е у ред заглавието.

Ти искаш да направиш нещо такова

Spoiler

Като гледам - схемата ти е добре. Да не би настройките, с потенциометрите ... Фактически, при по-високи нива на входния сигнал ти се запушват първите изходи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Интегралната схема  А277 има два начина на работа:  

1. Като светеща лента

2. Като светеща точка.  Той е избрал като светеща точка. От Data shift ще погледнеш какво трябва да направиш.

Тук забравих да спомена - понеже схемата е производство на бившето ГДР, я има в двата варианта като разликата е в буквите накрая. Абсолютен аналог е UAA170 i UAA180. Едната работи като светеща точка, а другата - като светеща лента. Трябва да се погледне Data Shif - та на модела, който притежавате.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за изтриване на цитат - писах го вече

на ‎5‎.‎3‎.‎2016‎ г. at 12:50, jhoro написа:

Когато искам да изтрия вмъкнат цитат (цитирал съм, но се отказвам) - не трия текста вътре, а гледам цитата да е между два реда с текст

текст
[Цитат]
текст

тогава маркирам всичко и трия.

може да не е най-правилното, но работи.

преди 4 часа, * СТЕФАН * написа:

Тук забравих да спомена, понеже схемата е производство на бившето ГДР, я има в двата варианта като разликата е в буквите накрая. Абсолютен аналог е UAA170 i UAA180. Едната работи като светеща точка, а другата - като светеща лента. Трябва да се погледне Data Shif - та на модела, който притежавате.

Товарищи сказали, че въпросната интеграла се среща и като К1003ПП1. Предлагат и схема с резистори, не потенциометри - http://www.diagram.com.ua/list/a277.shtml

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, jhoro написа:

Товарищи сказали, че въпросната интеграла се среща и като К1003ПП1. Предлагат и схема с резистори, не потенциометри - http://www.diagram.com.ua/list/a277.shtml

Първо, искам да благодаря за отзивчивостта! 

Схемите са едни и същи, само дето е реализирана с постоянни съпротивления, а не тримери. На втората схема има грешка. Плюса и минуса са на късо.

Имам 4 интеграли A277D и погледнах на долния ред, че пише: VD, U3, S6 и S2. Платката съм я направил с цокъл, така, че като се прибера в петък ще имам за задача да пробвам и другите. Имам някакви спомени, че я вадих и пробвах друга, но вече избледнели. Радиото от което вземам сигнал е добре познатото РМС 323. То също има такъв индикатор, само, че с 7 светодиода и съответно по-различна схема. Да, ама при него се получава желаната стълбичка, а при мен не. На куплунг е, така, че го вадя и закачам моя на негово място. Да речем, че не му стига входното напрежение, тъй като са повече светодиодите, но съм го пробвал и на GSM-а и както казах - при по-високо входно напрежение се запълват всички светодиоди и тактуват с песента (мигат).

Ето схема на радиото:

http://www.sandacite.bg/български-радиокасетофон-рмс-323/#

Сега ми просветна, че откачих ингегралата от 10-те светодиода и я закачих на 7-цата и работеше правилно .. Ако някой намери нещо повече за интегралите да драсне.

Редакция:

Като се загледах по схемата и забелязах, че има връзка между входа и 3-то краче. Странно! С тримера между плюс, маса и 3-то краче (по моята схема) се регулира от къде да започне да отчита сигнала (от кой светодиод). Не мога да го обясна точно. Може да пропусне 4-5 светодиода и да кажем да мери сигнала само в горните 5 светодиода. Долните няма да светят. Голям сеир ще е, ако от там е цялата работа :D

Редактирано от vlado39 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, vlado39 написа:

Схемите са едни и същи, само дето е реализирана с постоянни съпротивления, а не тримери.

Схемите не са точно едни и същи - обърни внимание, че при схемата на всеки тример е между +12 и 0. Тоест може да е всяка стойност в интервала.

В руската схема имаш означени Umin (над 1 съпротивление) и Umax (над две). Това означава, че винаги Umax ще е по-голяма от Umin.

Применение микросхем A277D (К1003ПП1)

Другото - тук не подават нищо на 2.

На ГДР-ската - 2 се свързва през съпротивление към 0-та. И си пише - "Diese Beschaltung dient zur Helligkeits-steuerung. sie kann entfallen" (Тази схема се използва за контрол на яркостта. може да се пропусне)

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е точно. Пробвах тази схема и се получи стълбичката, но стария начин ми харесва повече. При него изглеждаше по-ритмично и по-добре.

5270_UAA180_sch_1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.