Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпроса ми е, ако имам две сим карти сложени на един телефон (поддържащ 2 сим карти, разбира се) - едната с интернет (само), другата обикновена с минути и тн., то ще се увеличи ли консумацията на батерия при включен интернет (през това време активна другата карта) и ще се увеличи ли консумацията при спрян интернет (през това време активна другата карта)? Втория въпрос с оглед на това, че може да търси някакви клетки и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете модела на смартфона. Не, няма да се увеличи, но ще стане кофти сметката ако използва метода с пренасочването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Huawei P8 Lite (ALE-L21, двусимовия) е телефона. Кой метод за пренасочване?

Редактирано от Sc0user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е с 1 модем тоест Dual Stand-By. Консумацията на батерията ще се увеличи но минимално. Проблема е, че при някои телефони които са dual-sim докато ползваш картата с интернета и някой те търси на картата за разговори ще им излезе, че тела ти е изключен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, интересно... А как мога да експериментирам в такъв случай? Мисля, че при подписване на договора, ако не ти дадат устройство договора влиза в сила от 7-мия ден след сключването (т.е. до 7-мия ден, ако не си доволен можеш да се откажеш). Чрез договора ми се полага обаче таблет за 1лв. в брой и това си мисля, че ще наклони везните в друга посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, VipKokata написа:

Телефона е с 1 модем тоест Dual Stand-By. Консумацията на батерията ще се увеличи но минимално. Проблема е, че при някои телефони които са dual-sim докато ползваш картата с интернета и някой те търси на картата за разговори ще им излезе, че тела ти е изключен. 

Не ти дава, че е изключен. Просто използва пренасочване (или както там се казва) и после можеш да останеш доста доволен от сметката си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли по някакъв начин да разбера телефона ми към кои приспада или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ти дава, че е изключен. Просто използва пренасочване (или както там се казва) и после можеш да останеш доста доволен от сметката си.

Не случайно написах някои телефони. При Note 2 и при Леново А6000 няма такива проблеми и пренасочвания. Като използвам нета и някой ми звъни веднага ми излиза след като приключа разговора след няколко секунди отново се свързва с интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя случай може би за най-сигурно ще е, ако се появи някой изпробвал нещата по този начин и да каже кое как е.

П.п.: Дали ще е същото, ако се вкара 2-ра сим карта на другият слот, след което да включа интернета на нея и звънна от друг телефон на първата сим карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sc0user написа:

В тоя случай може би за най-сигурно ще е, ако се появи някой изпробвал нещата по този начин и да каже кое как е.

П.п.: Дали ще е същото, ако се вкара 2-ра сим карта на другият слот, след което да включа интернета на нея и звънна от друг телефон на първата сим карта?

Не, няма да е същото.
Някои модели апарати с две сим карти (доста, всъщност) в ниския клас се водят с две карти, но на практика (за мен лично) са си едносимови и ползвайки едната карта в момента (за интернет или разговори), ако те търси някой на другата му дава, че телефона е извън обхват.
Докато при указания от теб модел не би трябвало да има проблем да ти звъни апарата, каквото и както да ползваш на другата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак нищо не е на 100% сигурно. Чудя се за вариант как мога да пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кой ще подписваш договор?
Отиваш в магазина, взимаш демострационната бройка (или разпечатаната за теб), слагаш две карти, пробваш това, което те интересува и преценяваш дали това е твоя апарат или не.

Нищо сложно няма.

Едит: глупостите с набъбване на сметката няма смисъл да ги коментираме, ама гледам си го споменал в темата си в андроид форума.

Редактирано от algor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, писах ги, щото всичко може да е, а не ми се рискува и то с 2-годишен договор. Става дума за Мтелските Surf M.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нет Vivacom e по-добре... (по-силен е и на закрити пространства, което си е доста голям плюс)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Xiaomi Note имам една карта само за интернет 3G непрекъснато включен, и една само за разговори без никакъв интернет. Никой не се е оплакал , че не може да ме намери, интернета при позвъняване се прекъсва на втората карта и  след свършване на разговора се възобновява. Ако изключа интернета на втората сим карта, доста по-рядко се налага зареждането на телефона, примерно се удължава с ден или два. По принцип телефона не се ползва никак интензивно, рядко разговори и рядко интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и на мен общо взето за това ми трябва, но както споменаха по-горе явно всичко зависи от модела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитах ги дали има как да пробвам  - отговора беше, че няма как да стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То къде да ходиш вече, всичките един дол дренки. Нищо изгодно няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Vivacom им е ок нета. Ако искаш, другия месец на 15-ти ще ти сравня speed тест с карта на Виваком и Мтел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото доближаващо се до тая оферта (в ценови диапазон, разбира се) със само мегабайти което намирам е на Виваком - SMART Net S с 1.5гб. и 100 мин. към всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телефона работи ОК с две карти, обикновени (с минути и тн.) и докато си в интернет можеш да приемаш обаждания и изобщо да те търсят, то означава ли, че и с карта само за интернет на единия слот и обикновена на другия ще работи нормално?

А, ако не ми дава да вдигам, докато съм в интернет (ползвам 3G от картата с интернета), то ако огранича тази за разговорите само на 2G - ще има ли някаква промяна и ще мога ли да ползвам двете карти пълноценно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mr. Robot, не ми трябва когато говоря да имам интернет. Интересува ме главно когато съм в интернет - който иска да може да ми звънне, а не като ме набере да му даде, че телефона е извън обхват/изключен и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3/16/2016 at 14:45, Sc0user написа:

Mr. Robot, не ми трябва когато говоря да имам интернет. Интересува ме главно когато съм в интернет - който иска да може да ми звънне, а не като ме набере да му даде, че телефона е извън обхват/изключен и тн.

Казваш на телефона от коя сим искаш да използваш интернет, другата карта си е само за обаждания. Не би трябвало да има проблем с повикванията, когато си в интернет от другата карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.