Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

xXx*Triple*xXx

Въпрос относно рутер Linksys WRT54G series

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте колеги и колежки от Калдата :) имам въпрос свързан с рутера ми модел Linksys WRT54G series от няколко месеца съм забелязал,че когато тръгна да свалям някой торент от Замунда или друг торент сайт скороста на сваляне едва достига 4мб :angry-minion:използвам програмата Utorent ;) в настройките на програмата всичко е на неограничена скорост ;) Пробвах с BitComet с него достига малко повече около 5мб :) Наскоро разбрах,че самия рутер има настройка с която може да се направи така,че да сваля с повече от 4мб (това е винаги на всеки торент независимо дали е филм или игра) Въпроса ми е къде да намеря тази настройка и да премахна ограничението да сваля с максимум 4мб (ако има такава настройка рутера ми де) :) Някой ако знае нещо по въпроса да драска коментар ;) P.S. преди когато бях без рутер скоростта ми на сваляне минаваше 11мб понякога дори е стигало 12 максимум 13 ;) Някой ако знае къде мога да намеря тази настройка да пише ;) Ето и снимка на рутера :

Linksys_WRT54G.jpg

Редактирано от xXx*Triple*xXx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През кабел ли имаш този проблем или като използваш безжична свързаност? Освен това зависи и от доставчика си на какъв пакет си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за безжична връзка, то от снимката се вижда, че маршрутизаторът работи на G-стандарта, който поддържа максимална скорост 54mbit/s, което е равно на 6,75 mb/s МАКСИМАЛНА СКОРОСТ, която освен в идеални условия няма да достигнеш.

Щом когато си директно свързан, скоростта ти е двойна, трябва да се ориентираш към маршрутизатор, който да поддържа минимум N- стандарт, за да се възползваш максимално от това, за което плащаш!

Редактирано от Mr.Robot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Или за да ви е ясно всичко, трябва да си смените рутера, независимо че е много добър модел(но вече и твърде стар) с такъв, който има  "n" стандарт. Сам казвате, че винаги е било така свалянето. Колегата от горният пост ви е обяснил много точно защо имате този проблем при WI-FI свързаност.

Снимка001.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Емил Костов написа:

През кабел ли имаш този проблем или като използваш безжична свързаност? Освен това зависи и от доставчика си на какъв пакет си?

През кабел ;) доставчика ми е най добрия в града пакета ми е на 100мб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Прочети внимателно, какво те е попитал Емил Костов.

"...  или като използваш безжична свързаност? "

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какъв начин мериш скоростите? Само 1 компютър ли е свързан към този рутер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Скоростта, за която плащаш, никога няма да я достигнеш с този маршрутизатор, при каквато и да е свързаност! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.03.2016 г. at 15:41, Mr.Robot написа:

Ако става въпрос за безжична връзка, то от снимката се вижда, че маршрутизаторът работи на G-стандарта, който поддържа максимална скорост 54mbit/s, което е равно на 6,75 mb/s МАКСИМАЛНА СКОРОСТ, която освен в идеални условия няма да достигнеш.

Това ще да е ваш извод, който няма нищо общо с реалността и въобще със стандарта!

Визирам това число 6.75 разбира се и смелостта да поствате такива измишльотини тип свободни съчинения ... иначе реалните постижими скорости са 20-24 мбит/с в идеални условия!

Към автора на темата - тези 100 мбит/с се рутират с по-сериозен и съответно скъп рутер. А вече за постигането на подобна безжична свързаност са важни 2 фактора - освен радиото на рутера и неговите възможности то и клиентските адаптери трябва да са с подобни, идентични характеристики!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Описано ли е в стандарта, че максималния date rate е 54 mbit/s? Да. 54 делено на 8 прави ли 6.75? Да. Това, което съм написал, описано ли е в стандарта? Да. Следователно измишльотина и мой извод ли е? Не. 

Това, че написаното от мен няма нищо общо със стандарта може да го отнесете към Institute of Electrical and Electronics Engineers.

А каква е скоростта в реални условия, там е това, което Вие сте написали. Но както виждате, говорим за различни неща и смятам това, че сте ми категоризирали мнението, като свободно съчинение, като некоректно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Mr.Robot написа:

Описано ли е в стандарта, че максималния date rate е 54 mbit/s? Да. 54 делено на 8 прави ли 6.75? Да. Това, което съм написал, описано ли е в стандарта? Да. Следователно измишльотина и мой извод ли е? Не. 

Това, че написаното от мен няма нищо общо със стандарта може да го отнесете към Institute of Electrical and Electronics Engineers.

А каква е скоростта в реални условия, там е това, което Вие сте написали. Но както виждате, говорим за различни неща и смятам това, че сте ми категоризирали мнението, като свободно съчинение, като некоректно.

Ми научете се да ползвате правилни съкращения за да не се водим излишна полемика! Mbps - мегабит в секунда, MBps - мегабайт в секунда. т.е. с главна буква се означава байт , а с малка бит. Вие сте ползвали малка буква за това число 6.75 !

Между другото , независимо , че и двете са скорости /не е грешно да се ползват/ но Mbps е общо прието да се ползва за скорости и не случайно си е стандарт на всякакви интерфейси, пример лан портове стандарти като 10/100/100/1.25/10/40 всичко е в битове за секунда, така и ISPта предлагат плановете си в мегабитове за секунда . Мегабайт си е когато говорим за обем от данни  информация!

Редактирано от JohnTRIVOLTA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от NighTStalKER765
      Добър ден! Не знам дали този форум е правилното място и ако не е, поправете ме.
      Въпросът ми е свързан с автомобил Honda civic ctdi 2002. Млад шофьор съм и не знам какви проблеми по принцип имат тези автомобили. Вашето мнение какво е? Какви са най-често срещаните проблеми? за какво трябва да внимавам? Надежден автомобил ли е? Благодаря за отделеното време! 
    • от Carolina Carreras
      Здравейте,
      от известно време имам следният проблем с интернета - сигналът на wifi рутера изчезва и се появява отново през няколко минути/ секунди, понякога мрежата изчезва напълно за определено време. Опитах какво ли не - сменях различни канали, пробвах и 20 и 40 MHZ, рутерът дори беше връщан до фабрични настройки и пренастройван, но за съжаление проблемът продължава. Обикновено се появява през няколко месеца,  макар че последните дни стана наистина нетърпимо.
      Абонат съм на Vivacom и моделът на рутера е Nokia G-240W-A.
      Около мен има доста Wifi мрежи, но само 5 от тях са с по-силен сигнал. Първоначално предположих, че има силна интерференция, но никой от съседите ми няма такъв проблем. Чудя се дали самият рутер не е за подмяна? Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително :).

• от Goran Mitevski
      Здравейте,
      Не успях да намеря отговор на проблема ми, затова пиша нова тема.
      От 2-3 седмици имаме проблем с wifi-то вкъщи, но само на лап-топите, изчезва сигнала за 3-4 секунди мн често и след това се появява.
      Понеже работиме от вкъщи в момента и много често ползваме лап-топите и е адски дразнещо и тъпо.
      Интернета ни е към Vivacom, идваха 2 пъти сменяха рутера, няколко пъти сменяха настройките, името на рутера, паролата, какво ли не, но проблема все си го има.
      Утре идват да сложат трет рутер, по различен от предните да видиме дали ще се оправи проблема.
      Лап-топите (2 бр.) са с Windows 10.
      Преди бяхме на A1 и не сме забелязали такъв проблем.
      Ако сте имали подобен проблем, моля да споделите как да го реша.
      Благодаря предварително!
    • от Boiko Borisoff
      Здравейте!Без да искам съм изтрил около 30-40 снимки от телефона (бяха на SD card) както и да е върнах снимките с едно приложение от Google Play, но забелязах,че са замаглени (КАЧЕСТВОТО НА СНИМКИТЕ БЕШЕ ДОБРО И ОРИГИНАЛИТЕ ПО ПРИНЦИП СА ЧИСТИ).Въпроса ми е има ли начин да ги върна default и ако да какъв е?
    • от terminator.1985
      Здравейте, въпросът ми е как да отключат този рутер заключен към ''А1" , с какви програми и стъпки да следвам ?
      Рутера е със сим карта !
  • Дарение

• Добави ново...