Премини към съдържанието
dEMO.VERSA

Захранване и охлаждане за I7 920

Препоръчан отговор

Въпросът ми е свързан с подарено дъно с процесор:

подариха ми дъно Asus P6T Deluxe  с процесор I7 920 2.66GHz.

Минимум колко вата захранване ми трябва, за да го пусна с някоя "пръдлива" видеокарта , която не иска допълнително захранване (т.е. само от дъното)? 

охлаждане за Core2DUO не стига, нали?

И Въпрос No2:

Някой може ли да ми каже колко вата допълнително ми трябват за:

nvidia geforce 8800gt 512mb ddr3 hdcp d/d/vo

и ASUS ENGTX295/2Di/1892MD3/A

но не и двете едновременно :)

благодаря предварително 

П.С.   Всички въпроси са за базов старт, без овърклок и пр. бъзикане

Редактирано от dEMO.VERSA
допълване (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя с овърклок на 3,88 на 1,35V и клокната карта 290Х дърпа по-малко от 500 вата от контакта при изкуствено натоварени и двете на 100%. Хубаво 400-500 захранване ще ти стигне и за лакома карта а процесора без клок и карта 75 още по-малко.Но аз лично не бих взел под 400 вата - тук предлагат често едно 430 ватово,ще ти стигне, но захранване все пак не се купува всеки ден,така че ако можеш да си го позволиш по-добре нещо добро.

Охлаждане без клок стига и стоковия,но е шумен.При клок си иска сериозен охладител.Аз съм го хладил с Prolimatech Megahalems и пак беше около 60 градуса,като му надуеш волтажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъ не 430W а 300W ще предложа. Става въпрос за варианта с карта без допълнително захранване.

http://nikem-bg.net/computer-components/be-quiet-SYSTEM-POWER-7-300W-BN140/description.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря много, успокоихте ме че трябва да се ръся за захранване. а охладитля се оказа че не е за кор2дуо а оригиналния - да реве, аз съм със слушалки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.