Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Поръчал съм си една камера, но прочетох, че електроника съдържаща батерия се връщала, вярно ли е това? (Пратката идва от Aliexpress с PostNL и после от Амстердам до България)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти,

принципно да, има такава забрана, но едва ли ще ти спрат доставката. Аз си бях поръчал безжична мишка с презареждаща се батерия и затова доставката ми излезе по-скъпа, като при мен се използваше Swiss Post мисля. Изглежда това важи само за стоки, внесени извън ЕС. :/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш ядове. Много малък е шанса да имаш проблеми точно с това. Миналата година получавах купони от по няколко долара в китайски сайт, а имаше презареждащи се батерии на същата цена и бях взел на 2-3 транша - всичките си пристигнаха без проблеми, и това в случай, че са само батерии, без някаква електроника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи е много малък рискът за това :) Благодаря

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Поръчаната от мен камера седи вече 2-ри ден в Амстердам и не тръгва към България, нормално ли е това, защото преди това си бях поръчал други неща и те пристигнаха в България за 1 ден, а това вече се бави 2 дена...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, D71149 написа:

Здравейте! Поръчаната от мен камера седи вече 2-ри ден в Амстердам и не тръгва към България, нормално ли е това, защото преди това си бях поръчал други неща и те пристигнаха в България за 1 ден, а това вече се бави 2 дена...

Вероятно чакат да се съберат повече неща за България

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кой сайт си я поръчал? Принципно слагат няколко дни за обработка на пратки, така че до 6-7 bisuness (работни) дни трябва да потегли. Как ти е дошло нещо за ден, от къде поръча него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, capnemo написа:

Вероятно чакат да се съберат повече неща за България

Значи поръчах си камера с аксесоари, камерата все още се бави вече от 18-ти март го чакам... Аксесоарите са в мен вече, днес пристигнаха в нас. Писах на PostNL и ми казаха, че 30-ти март са пратили камерата към България, но все още я няма.. Поръчките са от Алиекспрес, но това едва ли е от значение... Какво мога да направя по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В AliExpress си има на профила ти да си следиш колко дни ти остават до крайният срок (защото в повечето случаи е 60 дена от датата на изпращане) и ако този срок още не е минал ти остава само да чакаш, веднъж като този срок мине пускаш диспут, че не си си получил стоката и натам по надлежният ред...

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, icekiller написа:

В AliExpress си има на профила ти да си следиш колко дни ти остават до крайният срок (защото в повечето случаи е 60 дена от датата на изпращане) и ако този срок още не е минал ти остава само да чакаш, веднъж като този срок мине пускаш диспут, че не си си получил стоката и натам по надлежният ред...

Значи като ми приключат 60-те дена чак тогава мога да пускам диспут така ли?

Значи аксесоарите от Китай до Амстердам се движеха заедно, но аксесоарите ги пратиха на 29 март и ги приеха в София на 30-ти, а камерата я пратиха на 30-ти март и трябваше да я приемат на 1-ви май (което беше неработен ден) възможно ли е да се е изгубила пратката? Последните данни са, че от  postNL са я пратили на 30-ти, дори така ми казаха, но след това няма нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След срока отваряш диспут за + full refund и право да задържиш стоката, ако пристигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакаш, няма какво друго да направиш и няма как някой тук да гадае и да ти каже какво точно става и къде е твоята пратка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря ви много. Ще се чака :D , няма как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, D71149 написа:

Ясно, благодаря ви много. Ще се чака :D , няма как.

Поне погледна ли си профила дали наистина е 60 дена, защото аз съм имал и срок на доставка 15-45 дена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, icekiller написа:

Поне погледна ли си профила дали наистина е 60 дена, защото аз съм имал и срок на доставка 15-45 дена.

Да 60 дена са.. Buyer Protection time remaining: 45 days 1 hours 23 minutes Това ми пише в момента. Минали са 15 дена.. Между другото от PostNL ми казаха, че пратката е тръгнала на 30-ти,  а в тракинг номера пише 2-ри...

П.П Току що получих съобщение от PostNL и ми казаха, че от Холандия до България нещата пътуват от 4 до 10 дена, така че да съм спокоен. С една дума трябва да дойде до понеделник, да се надяваме де ;) 

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооо ти си още в началото :) 15 дена едвам са минали, нещата много рядко пристигат за 2 седмица, по-скоро (поне при мен до сега) за 3, 4 имам неща които има остават по 15 дена - вече съм чакал 45 дена и нищо не можеш да направиш - чакаш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От jd.ком съм чакал и по 90+ дни, но беше без пари и не ми дремеше толкова. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е 6! Взех си двете пратки, които бяха само аксесуари, а камерата ми във София днес пристигна в 12:30. Утре предполагам, че ще бъде във Варна вече съм спокоен :) Благодаря ви много на всички и между другото приемат батерии и тем подобни :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всичко има информация в Интернет, включително и за това, за колко дена обикновено пристигат стоки от Китай... В България стотици хиляди правят поръчки от Китай. На въпросите ти е отговаряно многократно някъде в мрежата. В случая, невероятен късметлия си, за нула време ти пристигна поръчката. Аз малко след атентата в Белгия имах няколко поръчки и за няколко чаках над 40-50 дена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, djagi написа:

За всичко има информация в Интернет, включително и за това, за колко дена обикновено пристигат стоки от Китай... В България стотици хиляди правят поръчки от Китай. На въпросите ти е отговаряно многократно някъде в мрежата. В случая, невероятен късметлия си, за нула време ти пристигна поръчката. Аз малко след атентата в Белгия имах няколко поръчки и за няколко чаках над 40-50 дена.

Наистина кофти, а аз си мислех, че съм чакал много :D Днес ми се появи това, вече мога ли да си го взема? 

05 May 2016 07:57:00 BULGARIA Varna Receive item at delivery office (Inb) Получаване на Вх.пратка в станцията на Доставка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си от Варна вероятно може, отиди и питай дали има пратка на твоето име, ако няма - след празниците другата седмица. Много си нетърпелив.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и по телефона да провериш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, някой пращал ли е стока за чужбина с батерии? Има ли вероятност да я върнат на митницата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.