Премини към съдържанието
MrAlienBG

Опит за Rework на игра, търся насоки

Препоръчан отговор

Здравейте още от малък имах страст да играя RPS (Rock, Paper, Scissors) или накратко казано камък, ножица, хартия - Но не обикновенната игра а тази на ICQ
RPS online - след доста годинки ICQ загина като програма и приложението загуби много популация и като цяло играчи за играта RPS, Така по същество искам да направя подобен rework на играта, и въпроса ми е, къде би трябвало да наблегна за да осъществя това което искам, оригиналната игра е на Флаш, въпроса е, че нямам никакви познания със Флаш, а не съм сигурен дали е възможно на PHP със Mysql да се постигнат подобни резултати(вероятно могат но не са ми във възможностите) главно въпроса ми е за да осъществя тази идея, къде трябва да наблегна или като цяло някакъв цикъл на работа за осъществяването на тази идея? Благодаря предварително.
П.Ц. Добавям линк във Ютуб за това как изглежда играта като цяло 

Надявам се да не се приеме като реклама.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Джаваскрипт е предостатъчно.

Ама не съм я играл и не ми стана ясно всичко.

Значи трябва да се вземе байряка ли ?

А мумията е неподвижна и който тръгне да се бие с нея сигура загива ли ?

Този дето държи байряка може ли да се движи ?

Ако искаш да играеш онлайн човек срещу човек, трябва джаваскрипт, аякс и РНР

За варианта човек срещу човека е вълк,

Джаваскрипт отговаря за дизайна. Аякс за асинхронно подаване и получаване на информация за ходовете и избора на опонентите. РНР е за обработка на текущия резултат и обратно предаване на информация от сървъра към клиентите опоненти и врагове.

Редактирано от Реджеп Иведик (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И HTML5 :D

От това което виждам най-трудни ще са картинките + анимациите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Реджеп Иведик написа:

Джаваскрипт е предостатъчно.

Ама не съм я играл и не ми стана ясно всичко.

Значи трябва да се вземе байряка ли ?

А мумията е неподвижна и който тръгне да се бие с нея сигура загива ли ?

Този дето държи байряка може ли да се движи ?

Ако искаш да играеш онлайн човек срещу човек, трябва джаваскрипт, аякс и РНР

За варианта човек срещу човека е вълк,

Джаваскрипт отговаря за дизайна. Аякс за асинхронно подаване и получаване на информация за ходовете и избора на опонентите. РНР е за обработка на текущия резултат и обратно предаване на информация от сървъра към клиентите опоненти и врагове.

Нито Байряка, нито мумията могат да се мърдат, идеята е противника да вземе байряка на другия - да за целта се играе подобно на Шах, първо е Червения после Синия(ако не се лъжа) Съответно , Камъка бие ножицата но е слаб срещу Хартията и т.н. Анимациите като начална версия не са нужни те са лукс който може да се добави с последствие. никога досега не съм свързвал играч срещу играч, и мисля, че това ще е главно най-трудната ми цел за постигането на проекта, Относно мумията да тя е сигурна смърт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е играч срещу компютър, тогава е достатъчно само джаваскрипт. И логиката не е сложна. Стратегията на компютъра обаче ще трябва да изградиш ти, в зависимост от познанията ти за играта и оптималната според теб стратегия. Когато алтернативите са равностойни според теб, жребий за избор на алтернатива с генератора за случайни числа. Иначе по добрата според теб алтернатива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Реджеп Иведик написа:

Ако е играч срещу компютър, тогава е достатъчно само джаваскрипт. И логиката не е сложна. Стратегията на компютъра обаче ще трябва да изградиш ти, в зависимост от познанията ти за играта и оптималната според теб стратегия. Когато алтернативите са равностойни според теб, жребий за избор на алтернатива с генератора за случайни числа. Иначе по добрата според теб алтернатива.

Не мисля да добавям срещу СРU да се играе, като цяло искам да наблегна само върху Играч-Играч играта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.