Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте отново. Как да си свържа дву каналния усилвател мостово,че да изкарам по голяма сила? Гледах много схеми ама нещо не ги схванах. Ако може малко по просто да се обясни като на човек със средно образование :D Усилватела е Sony str de205 дву канален с по два изхода на канал.

Редактирано от Венелин Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Венелин Иванов написа:

Гледах много схеми ама нещо не ги схванах. Ако може малко по просто да се обясни като на човек със средно образование :D Усилватела е Sony str de205 дву канален с по два изхода на канал.

"Ако може малко по просто да се обясни като на човек със средно образование" 

- Е, не може! Не става така хоп , троп и готово мостово свързване!

"Гледах много схеми ама нещо не ги схванах."

- Потърсете някой с познания и умения.

Не се занимавайте с нещо което не разбирате за да не си докарате беля!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето, погледни част от крайното стъпало и комутацията на изходите му. Ясно ли ти е всичко по електрическата схема, която виждаш? Тя е част от твоя усилвател. Можеш ли да се справиш с поставеният от теб въпрос, но наистина отговори. 

Снимка010.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Кумчо вълчооо написа:

"Ако може малко по просто да се обясни като на човек със средно образование" 

- Е, не може! Не става така хоп , троп и готово мостово свързване!

"Гледах много схеми ама нещо не ги схванах."

- Потърсете някой с познания и умения.

Не се занимавайте с нещо което не разбирате за да не си докарате беля!

Значи и ти не можеш да обесниш. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мостово се свързват само говорители на субуфери.На изходите за колони,трябва да е означено bridge свързване.Използва се плюс от единия канал и минус от другия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Затова пуснах тема да се обясни който разбира. Схемите ги има на всякъде ама за какво ти е схема катп няма кой да ти я обясни. И аз мога да те кача в 12 тония бандажен валяк и да ти кажа карай ама няма да знаеш и кое му е газта. Така че дай да не се правим на много остоумни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Венелин Иванов написа:

Значи и ти не можеш да обесниш. :D

Той може , но ти дали ще схванеш????

преди 2 минути, Димитър 59 написа:

Мостово се свързват само говорители на субуфери.На изходите за колони,трябва да е означено bridge свързване.Използва се плюс от единия канал и минус от другия.

Знаеш, че въпроса може да се раздели на две:

- Под мостово свързване разбераме схемно изпълнение, което в повечето случаи е фабрично изпълнено!

- Другото по  скоро си е някакво "тунинг" решение на което не подлежат всички усилватели и при някои от тях нещата приключват доста бързо с пушек и финансов крах!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Венелин Иванов написа:

Затова пуснах тема да се обясни който разбира. Схемите ги има на всякъде ама за какво ти е схема катп няма кой да ти я обясни. И аз мога да те кача в 12 тония бандажен валяк и да ти кажа карай ама няма да знаеш и кое му е газта. Така че дай да не се правим на много остоумни.

Приятел! Карай си валяка , а за това потърси човек, който е много в час с тази техника!  Като ти се наложи операция( дано не се налага разбира се) сам ли си я правиш бре? Единствения който е "остроумен" за сега сте само Вие! Ето, това е обяснението на въпроса Ви.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Венелин Иванов написа:

Как да си свържа дву каналния усилвател мостово

Ето това означава мостово свързване на един бас говорител,само че на усилвател за кола: 1_sub_SVC_4_ohm_2ch_bridged.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Венелин Иванов написа:

С кое съм остроумен, че питах ли?

Попита, но прочети и кой, каво е написал и се опитай да разбереш защо го е написал!

преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Ето това означава мостово свързване на един бас говорител,само че на усилвател за кола: 1_sub_SVC_4_ohm_2ch_bridged.jpg

Е, па и ти му го поднесе???? Ще го разбере ли!?

Напиши му междуканална връзка по добре! Ако усилвателя не е подходящ за това, то това ще да му е последният опит! Казвам го от опит!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, Венелин Иванов написа:

С кое съм остроумен, че питах ли?

Ето с кое:   " И аз мога да те кача в 12 тония бандажен валяк и да ти кажа карай ама няма да знаеш и кое му е газта " Затова те попитах сам ли си правиш операции. Само се консултираш с хирурга и грабваш сатъра! А че си попитал, не е лошо. Лошото е, че отговаряш като всеки пишлигар! " Така че дай да не се правим на много остоумни. " За тази цел не трябва да си остроумен, а да познаваш най малко електрическата схема на изделието. На теб ясна ли ти е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега погледнах твоя усилвател.Той е стерео,но с възможност за две двойки колони,които могат да се превключват с бутон А и Б.Да не би да искаш да пуснеш четири колони да свирят едновременно?Ако е така,те трябва да са по 8 ома.Включват се едновременно А+Б и би трябвало да свирят всичките.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Димитър 59 написа:

Сега погледнах твоя усилвател.Той е стерео,но с възможност за две двойки колони,които могат да се превключват с бутон А и Б.Да не би да искаш да пуснеш четири колони да свирят едновременно?Ако е така,те трябва да са по 8 ома.Включват се едновременно А+Б и би трябвало да свирят всичките.

Аз за какво съм му изрязал част от стъпалото и комутацията? Нали да му подскажа. Ама той трябва да не кара валяк, а да е добър радиомонтьор! Повече обяснения не са му нужни, защото няма да направи ...НИЩО!. Единственото, което колегата му спомена в по горен пост - да вдигне пушек и да прецака усилвателя! Затова, нека си го ползва така, както усилвателят е проектиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги са си свирели 4 колони, просто сега имам 2 колони много по мощни и за това питах за мостово свързване защото навсякъде пише, че мощноста се увеличава двойно дори тройно. Не разбира само защо Стефан продължава да коментира при положение, че нищо интересно не казва. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Венелин Иванов написа:

Винаги са си свирели 4 колони, просто сега имам 2 колони много по мощни и за това питах за мостово свързване

А защо не започна с това?Сега да гадаем как си ги свързал и по колко ома са различните колони?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 минути, Венелин Иванов написа:

Винаги са си свирели 4 колони, просто сега имам 2 колони много по мощни и за това питах за мостово свързване защото навсякъде пише, че мощноста се увеличава двойно дори тройно. Не разбира само защо Стефан продължава да коментира при положение, че нищо интересно не казва. :D

Аз казвам много, но за хора, които разбират радиоелектрониката. Не съм виновен, че ти не разбираш какво казвам и приказвам.Можеш ли да ме убедиш, че ще направиш това, което искаш със свои сили? Вместо да ти се обяснява( което във форума не е задължително), съм избрал по лесния начин. Публикувам ти част от схемата, а ти ако знаеше как да постъпиш, би попитал мен или когото и да било дали методът ти е правилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Венелин Иванов написа:

е така съм ги вързал двете колони

Колко вата и колко ома са?Напиши характеристиката и на другите колони,които искаш да свържеш.Все още не е ясен въпроса ти,по този начин на представяне на нещата.Дори и снимката е тъмна!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да увеличиш нищо, само ще го изгориш. Слушай си го и толкова. И избягвай да го слушаш на под 8 ома 

Такова свърване се прилага при автомобилни свирки, защото захранването е ограничено ат акумулатора. Но стъпалата са специално проектирани да осигуряват повече ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.