Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, имам следната уредба JVC SP-MXK30. Обаче преди две-три години се развали копчето за намаляне/увеличаване на звука. Естествено, за да бъде пълна гавра с мен отказа и дистанционното. Като го завъртя надясно да увелича примерно с 1 чертичка, както звукът е на 15 става на 7 или 19... всеки път различно. Може ли някак да се оправи копчето или?

Редактирано от Nikola Mitkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са два:

1. Сменя се потенциометъра или целия модул за увеличаване и намаляване на самата уредба.

2. Ако не може да се намери такъв модул, връзката се шунтира и контрола се поема изцяло от дистанционното.

И в двата случая ти трябва сервиз или специалист, който се занимава с такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас колко ще струва ремонта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Това не знам. Може само на място да се каже. Има вариант потенциометъра да се отвори и да се смаже с графитна смазка и нещата да се оправят. Може и някъде да има лоша спойка, но това са само предположения. Ако нещата стоят само за смяна на потенциометър или за неговото шунтиране ремонта няма да е скъп и ще си струва парите.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отделеното време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Nikola Mitkov написа:

отказа и дистанционното

Вземи си универсално дистанционно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, oavramov написа:

Вземи си универсално дистанционно.

Дистанционното вероятно не е развалено. Просто потенциометъра прави тези магарии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е с потенциометър. Стъпкова врътка - замърсена/окислена от време и въртене.; В сервиз около 25 лв - разглабя се цялата уредба, вкл. лицев панел.

Дистанционно - пак в сервиза ако подлежи на ремонт 2 лв. Иначе ново за около 12-15 не знам точния модел.  С универсално дистанционно няма да стане, не се изказвайте неподготвени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.