Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,вчера си купих нов лаптоп (HP ENVY ) и самият лаптоп няма СД/ДВД .И беше със инсталиран Уиндолс10. Понеже аз го НЕнавиждам, и реших да си инсталирам 7-мицата.И качих уиндолсана УСБ и като рестартирах компютъра и влезнах в боот менюто  и ми изписа следната грешла ( ще я кача на снимка ) 
Някой който е  наясно със проблема, ако може да ми удари едно рамо:) Благодаря предварително 

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало трябва да влезеш в биос на лаптопа и да направиш следните настройки.

USB enable

Legacy boot enable

Secure boot off.

Освен това ако хард диска е в GPT формат Windows 7 няма да го види. Ще трябва да го направиш в MBR формат. 

Освен това кажи точния модел на лаптопа, за да не се окаже, че няма драйвери за Windows 7. Ако в сайта на производителя няма е безмислено да правиш инсталация на седмицата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Като за начало трябва да влезеш в биос на лаптопа и да направиш следните настройки.

USB enable

Legacy boot enable

Secure boot off.

Освен това ако хард диска е в GPT формат Windows 7 няма да го види. Ще трябва да го направиш в MBR формат. 

Освен това кажи точния модел на лаптопа, за да не се окаже, че няма драйвери за Windows 7. Ако в сайта на производителя няма е безмислено да правиш инсталация на седмицата.

Модела е  HP Envy 6-1002et. Видях че има драйвери за 7ца. Благодаря  за бързият отговор,сега  ще видя настройките от биоса 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя версия на 7-цата качи на флашката?

Този проблем при мен се появява при разни орязани версии. С други - проблем нямам.

Качи примерно Professional MSDN. Може и от програмата с която си правил boot-ващата флашка да е, според мен, но е по-малко вероятно. Ако имаш време за експерименти - пробвай Rufus.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, има драйвери за windows 7. Остава да се внимава да не са направили глупост в bios да не може да инсталираш Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да направите флашката със Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility  или подобно.

Може да погледнеш тази тема. Първо прочети проблема на човека и после погледни на страница 3 второто и третото мнение.

Редактирано от mantis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успях да го подкарам до инсталиране на уиндолса, но стигна до "завършване на инсталацията" и ми изписа --" Windows Setup could not configure Windows to run on this computer`s hardware. " Някакви идей??  

По-горе "Емил Костов" ми е написал:
"Освен това ако хард диска е в GPT формат Windows 7 няма да го види. Ще трябва да го направиш в MBR формат."
Това как мога да го направя? От къде се променя

Видях друг човек е имал подобен проблем и са го оправили по следния начин

" Следвах метод 2, просто промених настройката от RaidOn на АHCI. "
Това също ако знаете как се прави?

Редактирано от Мирослав Михайлов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето как се прави смяната. А по принцип би трябвало Хард диска да ти е сложен на AHCI. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.

От GPT на MBR лесно се минава. Трият се партишъни и се пресъздават през уиндоус сетъпа.

До колкото виждам при теб няма проблем с партишъните.

На тази грешка се клика Shift + F10.

Въвеждат се няколко команди и се прескача проблема.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от Rafaela_k
      Здравейте, 
      Много търсих, но не намерих подходяща тема в която да задам въпроса си. Реших, че ще е добре, да има тема в която да се търси помощ при инсталирането и деинсталирането на различни програми. 
      Моят въпрос е свързан с една програма, която без да искам преди повече от месец качих на служебен лаптоп. 
      Програмата се казва McAfee Safe Connect, марката на лаптопа (ако има значение) е Fujitsu.
      Проблемите ми са следните - понеже инцидентно качих тази програма,  после в паниката си реших да я изтрия. Понеже го правих под носа на шефката (която не разбра и все още не знае за тази ми беля), набързо реших, че трябва да я изтрия от декстопа и от програмният списък в Старт менюто.  Не знам какво съм изтрила и какво не, но малко по-късно, се сетих за стандартното триене от Контролният Панел. Само, че когато дадох изтриване на програмата, ми се появи, а и все още ми появява, следното съобщение:
      "There is a problem, with this Windows Installer package. A program required for this install to complete could not be run. Contact your support personnel or package vendar."
      За да ми е "по-готино" сега всеки ден след включване на лаптопа ми се изписва пък следното съобщение от МcAfee Safe Connect:
      " McAFee Safe Connect has stopped working.
      - Check online for a solution later and close the program.
      - Close the program.
      Problem signature."
      Проблемът ми става особено голям, защото следващата седмица ще изляза в отпуска и шефката ще застане на моето място. Напоследък е особено заядлива и не ми се иска да разбере за този проблем. 
      Може ли да ми помогнете със съвети?
    • от Lumberman
      Гледам, че няма дискусии за образователната система, нейните проблеми и вариантите за преодоляване на тези проблеми. А това са основни въпроси, защото при сгрешена методология и система, ще произвеждаме и дефектни продукти, т.е. хора, които трябва да се борят с вложените в тяхното обучение недомислици и недостатъци, и ще са претърпели повече личностни щети отколкото ще са спечелели ползи. Американският писател Марк Твен е казал: "Никога не съм допускал училището/школуването да пречи на образованието ми."
      Ето в тази статия например са събрани някои интересни цитати за ролята на образованието:
      https://dama.bg/article/mark-tven-obrazovanieto-se-sustoi-naj-veche-ot-tova-koeto-ne-sme-nauchili/13830/

Темата за ролята на образованието е всеобхватна и основна, може да се подхване от много места. Специално в българското образование и държавната образователна система от години се повтарят едни и същи грешки, но очевидно доста хора имат интерес нещата да бъдат в това състояние. За начало бих искал да пусна интервю с един мъж, който се е заел с образование въпреки изискванията, методите и натиска от системата, и на критиката му кой ще отговори?

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.