Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Така имам интернет и телевизия в едно и следния проблем, имам рутер и от известно време не мога да се свържа с него през телефона си, през лаптопа става но когато се свържа нета на настолния компютър започва да забива а също така и телевизията. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следните въпроси:
1. Какъв е моделът на рутъра?
2. Каква е скоростта по абонамент?
3. Каква е операционната система на настолния компютър?

Временно спри торент клиента на лаптопа.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутерът е ASUS RT-N12E скороста по абонамент е 100 Mbps    ос е windows7 лаптопа съм го спрял като цяло 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах кое "започва да забива"? Компютъра, или скоростта на интернет връзката става твърде ниска за нормално използване? Телевизията IPTV ли е също не стана ясно. Ако е такава, то е вероятно да не достига скорост за останалите устройства. Колкото до Wi-Fi връзката от останалите устройства като телефона, провери на кой канал е мрежата и каква е големината на каналите, както и честотата. Възможно е, те да не се поддържат от мрежовата карта на телефона ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е по wifi да има странични смущения (съседски устройства)

С телевизията какъв е проблемът?

Постарайте се да описвате по-детайлно проблемитеси, защото с такова общо описание, е невъзможно да се помогне. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да е в не лошото, но слабо процесорче на рутера за тези скорости !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За телевизията до колкото видях да   IPTV е а до проблема в нея е че картината насича много направо си е на пиксели спира и после пак тръгва за по 2-3 секунди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно лентата на рутъра е недостаъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на рутера трябва да имаш някъде опция за промяна на MTU размера, направи го на 1500. Най-вероятно е слабия хардуер на рутера да указва въпросното влияние... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А най-добре е ако рутърът е от доставчика да искаш да се подмени с друг модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е то 2 седмици някъде а рутера го имам от близо година година и половина и не е имало проблеми преди, MTU си е на 1500

За съжаление рутерът не е от доставчина този от доставчика издаде багажа и го смених с този явно и този ще се смяна, освен нов други предполужения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би да е проблем при доставчика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка хубаво беше да кажеш кой е доставчика, ако не строго секретно.  Друго хубаво да поясниш е как ти е изградена мрежата. Т.е. от къде иде кабела, къде влиза, как са наредени устройствата, дай схемичка ако ще ти е по-лесно. Като цяло вече по-горе JohnTRIVOLTA ти е казал, че рутера може да се сгъва. Ако IPTV боксовете се намират зад рутера това ми се вижда не много добро решение предвид рутера, с който разполагаш да NAT-ваш телевизията . Самата ТВ едва ли генерира повече от 10 mbps трафик дори и на HD каналите, но пък обработката на пакети може да ся явява проблем за рутера, та дай подробности и ще умуваме. 

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали плаща на доставчика, те да умуват. Тука има проблем с кристалното кълбо, боба и други пособия за врачуване. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.