Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бях забравил паролата на рутера и исползвах този метод за да се свържа и се получи , но паролата беше твърде сложна със малки и големи букви и терета . И затова реших да сменя към по лесно запомняща се и промених знаците там които бяха . След като го направих това  ме отхвърли от мрежата и като опитах да се свържа със ,, новата парола ,, ми показва че е грешна и не мога . Някви идеи как да си я върна ? 

- В момента пиша от компютъра . На него хващам интернет щото съм със кабел но WI-fi не мога да разбера паролата каква е . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как така като смениш паролата в настройките на безжичната карта ще се свържеш към рутера? Ти просто си въвел грешна парола. 

Вариант 1. Звъниш на доставчика ( ако рутера е под негово менажиране) и искаш от него да ти смени паролата с такава каквато искаш ти.

Вариант 2. Влизаш в рутера в опцията Wi-Fi Settings и си я сменяш ти. Ако нямаш достъп до рутера, го ресетваш и тогава си настройваш всичко от начало

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

дравейте, бях забравил паролата на рутера и исползвах този метод за да се свържа и се получи , но паролата беше твърде сложна със малки и големи букви и терета . И затова реших да сменя към по лесно запомняща се и промених знаците там които бяха . 

Не гледайте разни клипове за неща които не разбирате защото е по-вероятно да скапете нещо отколкото да го оправите.

В случая нищо не си направил, паролата за Wi-Fi си е останала същата - ако си я бил записал може пак да я въведеш на мястото на "по лесно запомняща се". Другия вариант е влизане от компютъра в настройките на рутера за Wireless Security да видиш каква ти е паролата и/или да я смениш.

Редактирано от ined (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, BlazzgroM написа:

бях забравил паролата на рутера и исползвах този метод за да се свържа и се получи

Паролата,която си виждал там(от клипа)е тази,с която е бил свързан компютъра безжично,последният път.От там не се сменява,защото истинската е запаметена в настройките на самия рутер.Така както обясняваш,че паролата е била сложна, ми се струва,че е фабричната.Ако рутера си ги купувал ти,можеш да опиташ следното.Обръщаш го отдолу.Там трябва да е написана „сложната“ парола.Ако не те свърже с тази парола,значи някой сменил фабричната от настройките на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ше вляза ейсега в настройките, ама ако не може да се сменя паролата от там, защо тогава ми позволява да променям числата ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново не разбирам какво къде сменяш. 

Настройките за безжична мрежа правиш в рутера. Ако в настройките за безжичната връзка на компютъра смениш паролата с грешна ще ти излезе иконка с X и ще можеш да избираш само опцията modify.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

към автора

wps работи ли или си го изключил?

можеш да пробваш и това

Download WirelessKeyView for x64
Download WirelessKeyView for х32

To не е хакваща програма,а такава която да покаже паролата,с която е било свързано последният път!Т.е ако се смени от рутера,тази програма е безсилна.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз открих паролата в настройките на рутера , но въпроса ми сега е ако от тука сменя паролата ще се промени или пак ще стане същата работа ?

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BlazzgroM написа:

ама ако не може да се сменя паролата от там, защо тогава ми позволява да променям числата ? 

Това там(като на видеото),от където я сменяваш е в системата!В рутера е истинската парола.Ако влезнеш в настройките му,там е написана паролата за wifi копираш я и готово.

преди 2 минути, BlazzgroM написа:

ако от тука сменя паролата ще се промени или пак ще стане същата работа ?

Ще работи с новата,ако смениш от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Димитър 59 написа:

Това там(като на видеото),от където я сменяваш е в системата!В рутера е истинската парола.Ако влезнеш в настройките му,там е написана паролата за wifi копираш я и готово.

Ще работи с новата,ако смениш от там.

Не става . Като промених паролата от тоя сайт там и ми показва на лаптопа че мрежата е отворена, за не защитена . И като се свържа показва , че няма интернет . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое не става. Направи си изцяло безжична мрежа с ново име, сложи крипатция и парола. След това рестартирай рутера и накарай лаптопа да се свърже към новата мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

след като смениш паролата

най-отдолу в секцията има "save" ...натисни за да се запомни

после в секцията "System Tools" ...намери "reboot"  и го натисни ...ще се рестартира

те така се сменя парола

Тва го разбрах то даже ми изписва че треа го рестартирам за да се запазят промените обаче както казах немаше резултат . 

Слагам парола сефам рескам рутера правя опит да се свържа от лаптопа  и показва , че паролата е грешна 

Цъкнах на disable security  и сега ми е отворена . Ама поне хващам и от лаптопа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, BlazzgroM написа:

Цъкнах на disable security  и сега ми е отворена . Ама поне хващам и от лаптопа .

Хващаш от лаптопа ама и всички комшии ще хващат също.След някой друг ден като се закачат повече хора,едва ще ти крета интернета.Тази рутер е известна марка и за него има много клипове,за да видиш как му се сменява паролата.Някъде бъркаш нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, BlazzgroM написа:

Тва го разбрах то даже ми изписва че треа го рестартирам за да се запазят промените обаче както казах немаше резултат . 

Слагам парола сефам рескам рутера правя опит да се свържа от лаптопа  и показва , че паролата е грешна 

Цъкнах на disable security  и сега ми е отворена . Ама поне хващам и от лаптопа 

Стига бе човек, казах ти какво да направиш. Създай си нова безжична мрежа с ново име. Внимавай с криптацията, трябва да се поддържа и от лаптопа и от телефона. Смени си и паролата. Тъпия windows помни стари настройки. За да се промени това нещо трябва да влезеш в безжичната връзка на лаптопа и там да дадеш опцията Modify.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.