Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Ситуацията е спешна, бих искал да ви помоля за съдействие. Всяка вечер ,около 22 часа се спира достъпа до интернет на моят братовчед. Има спекулации от негова страна, че родителите плащат на техен познат, за да спира достъпа до интернет понеже те са доста консервативно семейство. Та идеята е, че нашият приятел ,който се е заел със задачата няма достъп до апартамента и съответно прави мизериите от някъде другаде ,което ме навежда на мисълта ,че става на въпрос за нещо от сорта на dos.Идват ми няколко решения на ум като например хард ресет на рутера и съответно изграждане на по-добра защита като се придобие обратно достъпа до рутер панела чрез default име и парола. Мисля ,че по-сполучливият вариант е да се погледна от кое ip се изпращат данни-те (съответно ако е dos) и да се добави към черния лист , има същата опция и за mac адреса. Отворен съм за всички предложения понеже не съм много компетентен в тази област.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На братчед ти в рутера има настройка да му спира  нета всяка вечер в 22:00 ч. и тая настройка са я сложили  хора дето имат достъп до рутера във дома а не комшията. За да влезеш отвън  във рутер трябва  това да е разрешено в настройките на рутера . Тази настройка не е пусната  на  рутера фабрично и трябва изрично  собственика да си я  отметне. Никой от комшиите не е умрял  да спира на братчед ти интернета да знаеш :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В рутера е активирана опцията "родителски контрол". Там се указва в какво часово време може да има или да няма интернет. Никой отникъде не ви Хаква. Тази настройка е сложена един път и край. И с тази настройка семейството ще си има доста проблеми, но това е друга тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Помислих за това ,но работата е там ,че не винаги се изключва в точен час. Например днес ще прекъсне навреме, утре с 1 час закъснение или изобщо няма да спре. Случвало се е и с дни да не се изключва. Благодаря за отговорите.

Редактирано от mitko9940 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А хрумна ли ти, че те могат да променят настройката ? Следващия път като спре нета, кажи на братчед ти да влезе в настройките на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, niki292002 написа:

А хрумна ли ти, че те могат да променят настройката ? Следващия път като спре нета, кажи на братчед ти да влезе в настройките на рутера.

Като цяло неговите родители са компютърно неграмотни. Това с промяната на настройката се случва дори когато родителите ги е нямало за няколко дена(понеже те пътуват по работа).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, mitko9940 написа:

Като цяло неговите родители са компютърно неграмотни. Това с промяната на настройката се случва дори когато родителите ги е нямало за няколко дена(понеже те пътуват по работа).

Има дистанционни настройки на рутера. Абсолютно нищо не им пречи да помолят някой да им каже. А пък може и някой друг да го прави това, като родителите са предоставили достъп до настройките на рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, niki292002 написа:

Има дистанционни настройки на рутера. Абсолютно нищо не им пречи да помолят някой да им каже. А пък може и някой друг да го прави това, като родителите са предоставили достъп до настройките на рутера.

Така предполагам и аз ,но идеята е как да се оправи този проблем без да се оставят следи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема на братчед ти могат да го оправят  родителите му а не ние във форума. Нито ни е работа нито   ни засяга кой какви рестрикции  прави във семейството си спямо собствените си деца. Изобщо тука няма проблем за разрешаване а е въпрос на разговор в семейството. Кой е грамотен и  не грамотен компютърно не е наша работа да предценяваме.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простото което може да се направи е да се нулират настройките на рутера. Не е описан моделът, но обикновено от задната ми страна има малка дупка с надпис "reset" в коато с игла или нещо достатъчно тънко се бърка и се задържа за момент.

Но след това трябва наново да се въведат настройките за интернет и  уайрелес парола, както и парола за самият рутер за да не може друг да рови в него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не най-простота, но най- доброто е - да си по приказват - брат"чеда ти и родителите му. Да се разберат - има ли рестрикции и защо. Хората са казали -"Врата се заключва, за да се вижда, че не трябва да се влиза. Не, за да не може."

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак добре че не му спират тока :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-простото е децата да слушат родителите. Когато те установят че детето не си учи уроците и ходи недоспало на училище защото се занимава с глупости като чат, игрички, че и по-големи простотии да остава без интернет във времето, предназначено за спане е най-малкото.

Не се напъвайте да махате ограниченията, че в следващия моминт може и без компютър да останете.

И не сме ти колеги. А, и май за теб се отнася, а не за измислен братовчед. Особено ако 99 ти е набора.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.