Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте не съм мн на ти с хардуерните неща за това се допитвам до вас като вариантите са 2 и се надявам вие да ми помогнете да си избера. В момента сам попаднал на следната оферта 

Вариант 1:

Лаптоп ASUS ROG GL552VX-CN059D c процесор Intel® Core™ i7-6700HQ 2.60GHz, Skylake™, 15.6", Full HD, 8GB, 1TB, DVD-RW, nVIDIA GeForce GTX 950M 4GB, Free DOS, Metallic Grey - 1499лв.

Вариант 2: Настолен комп като вие ми предложите конфигурация за около 1к - комп, 200-300 - за монитор. 

Edit : Бих пробвал ако е възможно и с конкретните неща да стриймвам

Благодаря предварително ако успеете да ме насочите кое е по-рентабилно и защо.

Редактирано от pavelterziyskiblg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората по 3 монитора слагат за игра , не мога да ви разбера как може да играете динамична игра на 15 инчов монитор(лаптоп) ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Konski написа:

Хората по 3 монитора слагат за игра , не мога да ви разбера как може да играете динамична игра на 15 инчов монитор(лаптоп) ...

Да ти кажа аз отначало като видях колко е голям 21 инча монитор мислех да си взема друг не всеки може да издържа на големи монитори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD - http://nikem-bg.net/cart/54209p1r55513p1r56206p1r53749p1r55010p1r52202p1r54936p1r56455p1rf.html

HDD - http://nikem-bg.net/cart/54209p1r56206p1r53749p1r55010p1r52202p1r54936p1r56455p1r48235p1rf.html

HDD + I5 - http://nikem-bg.net/cart/54209p1r56206p1r53749p1r55010p1r52202p1r56455p1r48235p1r56523p1rf.html

пс. Може да бутнеш още около 150 лв. за I5 ако имаш желание но не режи видеокартата.

Примерно варианта с HDD го позволява щом бюджета е 1 500 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

SSD - http://nikem-bg.net/cart/54209p1r55513p1r56206p1r53749p1r55010p1r52202p1r54936p1r56455p1rf.html

HDD - http://nikem-bg.net/cart/54209p1r56206p1r53749p1r55010p1r52202p1r54936p1r56455p1r48235p1rf.html

HDD + I5 - http://nikem-bg.net/cart/54209p1r56206p1r53749p1r55010p1r52202p1r56455p1r48235p1r56523p1rf.html

пс. Може да бутнеш още около 150 лв. за I5 ако имаш желание но не режи видеокартата.

Примерно варианта с HDD го позволява щом бюджета е 1 500 лв.

Последната конфигурация няма да тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Roujin Z написа:

Ще му обновят биоса в никем. 

Наистина ли?Или ще се шашане какво става с новия компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда...от началото на годината до сега тия тупани от под моста вкарват дъна с неактуални BIOS-и. Хайде и двамцата да се спрете с теориите.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, XECUTIONER написа:

Мда...от началото на годината до сега тия тупани от под моста вкарват дъна с неактуални BIOS-и. Хайде и двамцата да се спрете с теориите.;)

Не се обаждай,като не разбираш.Дъното им е с 1.00.

Редактирано от Qnko222222 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите насочвам се към http://nikem-bg.net/cart/54209p1r56206p1r53749p1r55010p1r52202p1r56455p1r48235p1r56523p1rf.html конфигурацията отностно обновяването на биоса аз ли трябва да им кажа или те си знаят?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, tahumba написа:

Направо кажи да го сглобят и тестват.

От чисто любопитство в такъв случай има ли вариант, по който да се установи, че не са му сложили някой възстановен компонент? Защото иначе мисля, че ги пращат частите с кутиите им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ама ако ти ъпдейтна биоса, също не може да разбереш дали дъното не е ползвано преди това.  Ако под възстановен разбираш заводски възстановените, то гаранцията на тези продукти е по-малка, а разликата в цената незначителна. Никоя фирма няма да се навие да ти сложа такъв продукт и ако изгори след време да си остане за нейна сметка. И за кутийките специално, много неща влизат в България, предназначени за асемблатори, т.е. без никакви опаковки. Скоро не съм пазарувал нищо, но преди 2-3 години уж имах отстъпки в Мост и взимам дъно, процесор и памет, всичко в насипно състояние, паметта завита в найлонче, а процесора в тези найлончета с въздушни мехури и ластик отгоре. Дъното в плик, ама диск, задна планка и кабелчета направо изсипани в найлоновата торбичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, tahumba написа:

Не, ама ако ти ъпдейтна биоса, също не може да разбереш дали дъното не е ползвано преди това.  Ако под възстановен разбираш заводски възстановените, то гаранцията на тези продукти е по-малка, а разликата в цената незначителна. Никоя фирма няма да се навие да ти сложа такъв продукт и ако изгори след време да си остане за нейна сметка. И за кутийките специално, много неща влизат в България, предназначени за асемблатори, т.е. без никакви опаковки. Скоро не съм пазарувал нищо, но преди 2-3 години уж имах отстъпки в Мост и взимам дъно, процесор и памет, всичко в насипно състояние, паметта завита в найлонче, а процесора в тези найлончета с въздушни мехури и ластик отгоре. Дъното в плик, ама диск, задна планка и кабелчета направо изсипани в найлоновата торбичка.

Вече само рамта пращат така , и някое хипер евтино дъно но за дъната много рядко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го иска сглобен ще получи кашона на кутията в която е компютъра и кашона от дъното с останалия талаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като оставим историите с биоса и дразгите човека е писал,че ще играе Hots (тук една голяма скоба ,че под Hots автора разбира Heart of the Swarm, ако е нещо друго да каже и ще си изтрия долното:P) . Някой от вас знае ли какво иска тази игра за да върви гладко в битка на 2 армии от по 120-130+ единици....(риторичен въпрос).

Определено не иска процесор на 2,8,пък ако ще и от което си искате поколение да е. Иска висок IPC  И сериозен клок на 2 ядра! А това е игра ,в която ако лагва и не можеш да си уцелиш единиците за micro management просто  губиш,колкото и да си добър.

_01.jpg Ето на 1280х720 с видеокартата изключена като влияние.

И какво правим утре като дойде човека и каже че му лагва играта. Поглеждаме в Гугъл какво иска играта(чак тогава) и "Слаб ти е процесора ,трябва нов,най-добре с клок!" Само че той вече си е купил умряло H110 дъно и опааа ма то трябва и дъно..

Сега виждам ,че съм изрязал 6100 защото е най-отдолу като общ рейтинг,но той поне прави 40 кадъра в SC2 . Така че аз бих дал обратен съвет - вземи си хубаво Z дъно което да може да клокне 6100 (има още варианти,даже един колега го направи скоро тук) охладител и зарежи картата. Точно в игри на Близард 960 е овъркил. След 2 седмици излизат новите карти на АМД а след още няколко средния клас на Нвидиа по последни слухове,така че с толкова пари за карта ще си се набутал така или иначе и ще имаш компютър без въздух наникъде. Вярно е ,че от пръдня боя не става ,но поне могат да сложат верните приоритети. И най-вече да се съобрази със зададената цел в заглавието.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Tommygun написа:

Като оставим историите с биоса и дразгите човека е писал,че ще играе Hots (тук една голяма скоба ,че под Hots автора разбира Heart of the Swarm, ако е нещо друго да каже и ще си изтрия долното:P) . Някой от вас знае ли какво иска тази игра за да върви гладко в битка на 2 армии от по 120-130+ единици....(риторичен въпрос).

Определено не иска процесор на 2,8,пък ако ще и от което си искате поколение да е. Иска висок IPC  И сериозен клок на 2 ядра! А това е игра ,в която ако лагва и не можеш да си уцелиш единиците за micro management просто  губиш,колкото и да си добър.

_01.jpg Ето на 1280х720 с видеокартата изключена като влияние.

И какво правим утре като дойде човека и каже че му лагва играта. Поглеждаме в Гугъл какво иска играта(чак тогава) и "Слаб ти е процесора ,трябва нов,най-добре с клок!" Само че той вече си е купил умряло H110 дъно и опааа ма то трябва и дъно..

Сега виждам ,че съм изрязал 6100 защото е най-отдолу като общ рейтинг,но той поне прави 40 кадъра в SC2 . Така че аз бих дал обратен съвет - вземи си хубаво Z дъно което да може да клокне 6100 (има още варианти,даже един колега го направи скоро тук) охладител и зарежи картата. Точно в игри на Близард 960 е овъркил. След 2 седмици излизат новите карти на АМД а след още няколко средния клас на Нвидиа по последни слухове,така че с толкова пари за карта ще си се набутал така или иначе и ще имаш компютър без въздух наникъде. Вярно е ,че от пръдня боя не става ,но поне могат да сложат верните приоритети. И най-вече да се съобрази със зададената цел в заглавието.

Човек,в този форум кофигурациите ги пише @Roujin Z дето има Athlon 64x2 4800+ и HD 5670,кат наскоро ги продаде и взе Intel i3 6100 без видео карта.Кво очакваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря отново за отговорите играта е Heroes of the storm не Heart of the Swarm, а другата която бих пробвал е overwatch (blizzard ftw), @Tommygun каква конфигурация (цялостна) би препоръчaл ти?

Редактирано от pavelterziyskiblg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, pavelterziyskiblg написа:

Благодаря отново за отговорите играта е Heroes of the storm не Heart of the Swarm, а другата която бих пробвал е overwatch (blizzard ftw).

Игрите на ''Blizzard Entertainment'' не са много взискателни към графичния ускорител, но от към процесор - повечко ядра на прилична честота. И стабилна интернет връзка. Най-изгодно в момента е АМД конфигурация, но за да не стават спорове няма да предлагам. От към Интел - i5 + карта за 300-350 лева + 8GB RAM са достатъчни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ще съм ти благодарен ако споделиш къде се продава този лаптоп Asus Gl552vx-cn059d за 1499 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.