Премини към съдържанието
AstralGirl

Проблем с батерията на Samsung Galaxy S3 neo 9301i

Препоръчан отговор

Здравейте, ще се опитам максимално точно и ясно да обясня проблемът. А той е следният: На 10.12.2014 си купих нов телефон Samsung Galaxy s3 neо. И преди 5-6 дни забелязах, че или не се зарежда, или зарежда много бавно, Моето зарядно, е повредено затова преди 5-6 дни взех зарядното на сестра ми, но зареждаше най-много до 40-50 % и ако се разбута самият телефон дори само да погледна часа и батерията отново пада. Пробвах с какви ли не зарядни ефекта беше същия. Цял ден отиде на зарядното и пак не се зареди повече от 50 %. Взех зарядното на сестра ми за през нощта и успя да се зареди до 100 %, и го махнах на сутринта без изобщо да съм бутала телефона откакто е зареден и изключен от зарядното беше паднал на 88  %. И така и до днес си стоя без батерия, зареждам го с зарядното н а сестра ми, но в мига,  в който го махна от зарядното батерията пада много бързо за няма и половин час сигурно. Моля за съвети какво да правя. Телефонът още би трябвало да е в гаранция  ако тя е 2 години, но не знам къде е гаранцията. И ако го дам на ремонт да ми сменят батерията колко скъпо би ми излязло без нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в някой магазин за GSM-ми купуваш си нова батерия и помоли продавача да ти я смени .Предполагам ,че батерията е към 30/35 лв .Не че е нещо особено смяната ,махаш задният капак ,вадиш старата батерия и поставяш новичката :) Успех .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът още би трябвало да е в гаранция, на сервиз не биха ли ми я сменили безплатно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали не знаеш къде ти е гаранцията? От къде е закупен телефона?

Проблема явяваше ли се, когато зареждаше телефона с миналото зарядно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една батерия ти е 25 лев.Гаранцията на батерията и зарядното устройство е 6 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефона е купен по интернет ако не се лъжа беше от Техномаркет мисля. И малко след като го купих на 10.12.2014г. малкия ми племенник ми хвърли зарядното в горящата печка (само частта дето се пъха в контакта). Тогава реших, че тази част не работи и до ден днешен го зареждах само с USB кабела през лаптопа. До миналата седмица нямаше проблеми зареждаше си нормално. Когато забелязах този проблем, че много бързо пада батерията, взех зарядното на сестра ми. (тя е с един от най-новите модели на самсунг ако това е от значение). С нейното зарядно стоя сигурно повече от 3-4 часа не знам с точност и не се беше заредил дори и на половината. Но и нейната батерия падна и тя си взе зарядното, като ми даде друго да му сложа моя кабел и така да го зареждам. Да обаче моя кабел пак заради племенника ми и от двата края е сцепен и му се виждат вътре кабелчетата, и с него беше същата история. Ако зареди до 30-40 % това е. След това отново се прехвърлих на зарядното на сестра ми, до 12- 1 вечерта успя да се зареди до 100 %. Махнах го от зарядното и си легнах на сутринта беше паднал на 88 %. Както казах проблема се забелязва от миналата седмица, с каквито и зарядни да го зареждам, зарежда до някъде и то много бавно и като се махне от зарядното за нула време е паднала отново батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно универсално зарядно не е повече от 10лв.Само дето проблема не е във него.До сега на 2 такива телефона съм попадал,и двата със почти същия проблем.Единия батерията се е подула,още малко и ще гръмне.Така като си стой на 70% тръгнеш ли да го натовариш малко,умира.Опитай с друга батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарядните са с различен ампераж и това отразява влияние, ако твоето и нейното се различават по тия стойности.

Най-добре ще е да намериш от някой със същият телефон зарядни и да пробваш. Може и в някой магазин за чаркове да ти дадат едно такова, а ако не ти свърши работа да го върнеш. Ако и с това зарядно проблема остава - от батерията е.

А относно това дали ти я биха сменили гаранционно - не. Както по-горе казаха - гаранция на батерията - 6 месеца.

П.п.: По-вероятно е да е от батерията проблема, все пак е на година и половина.

Редактирано от XYconstant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да ти обясним ,че батерията е аксесоар и си е отишла .Смени я ,нали се сещаш ,че не може да кара вечно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно батерията ми е за смяна, а зарядното също, защото моето както казах кабела е нацепен и от двата края а самата, част, която се пъха в кабела не работи изобщо. http://www.emag.bg/baterija-samsung-2100mah-za-galaxy-s-iii-eb-l1g6llucstd/pd/EJGBKBBBM/

Намерих например тази батерия но на тази отдолу пише 2012 а на моята 2014  иначе и моята е 2100 mAh мога ли да я поръчам тази ?

Добре последният ми въпрос е: Мога ли да си поръчам тази батерия

http://www.emag.bg/baterija-samsung-2100mah-za-galaxy-s-iii-eb-l1g6llucstd/pd/EJGBKBBBM/

с това зарядно http://www.mobilebulgaria.com/accessories/48659/samsung-travel-2%D0%B0-charger-eta-u90ewe---%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81-usb-%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%B8-microusb-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-samsung-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D1%8F%D0%BB-bulk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер значи са съвместими :) Благодаря много за бързите отговори. Просто така не може да се стой вечно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяй веднага батерията. Така се прецака S3 Neo-то на един приятел. Не искаше да се зарежда, а ако се зареждаше, се зареждаше до макс 70%. Един път като се опита да го включи дисплея беше просто черен. Реши да махне кейса и да извади батерията и тогава видя, че е придобила почти двойна дебелина. (което в последствие е счупило дисплея)

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужас, аз няколко пъти го отварям да видя батерията, но сякаш не е подута...но ето вече сигурно половин час е включен към лаптопа ми и няма стой си на 3 % и това е иначе индикатора за зареждане свети.......направо http://www.emag.bg/baterija-samsung-2100mah-za-galaxy-s-iii-eb-l1g6llucstd/pd/EJGBKBBBM/      

поръчвам тази батерия с това зарядно http://www.mobilebulgaria.com/accessories/48659/samsung-travel-2%D0%B0-charger-eta-u90ewe---%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%81-usb-%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%B8-microusb-%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-samsung-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B1%D1%8F%D0%BB-bulk

и дано имам късмет да се оправи така. Иначе моята батерия е същата но пише 2014 а не 2012 и моето зарядно като параметри е по слабо от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли покрай теб някой магазин от който да си вземеш зарядно за S3 Neo?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не на близо няма освен в съседния град а нямам ходене натам скоро. Но проблемът не е в зарядното очевидно. Пробвах няколко и с всички резултатът е един страшно бавно зареждане и в мига, в който се махне от зарядното пада батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в батерията. Същия проблем ИМАХ с Asus Fonepad 7 K00E. (не, че го ползвам особено, но адски ме дразнеше, че му има нещо) Смених му батерията и се оправи. Проблема беше следния - батерията на колкото и процента да е таблета се изключва ако не е на зарядно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не се изключва, но се зарежда супер бавно и махне ли се от зарядното пада на процентите, на който е бил преди да се зареди. И аз не, че го ползвам толкова много, даже напоследък изобщо, но и мен ме дразни така като знам, че му има нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Fenka_na_Gloria написа:

Като не е от зарядното тогава защо ще си поръчваш зарядно? Аз така преди на едно HTC в интернет ги гледам по 20-30 лева, отивам в магазина - оригинално, всичко - 11лв.

Редактирано от XYconstant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото и зарядното ми не работи. Още щом си купих телефона племенникът ми го хвърли в горящата печка (без кабела де) и така постепенно тази му част отказа да работи. След това кабела и от двете страни отново племенникът ми го скъса и явно дава накъсо защото както е бяло по края, където е нацепено е станало синьо- зелено направо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно това. Търсете зарядно за модела, а не просто някакво за Самсунг, защото телефоните са различни, както и зарядните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно като за моя телефон не намирам никъде в интернет поне. Единственото, което намерих е това, което съм дала по горе като линк. И според приятеля на сестра ми и то става за моя телефон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, XYconstant написа:

Ами точно това. Търсете зарядно за модела, а не просто някакво за Самсунг, защото телефоните са различни, както и зарядните.

Различни са като външен вид. Но по принцип, това на S3 Neo е 5V/1A. (като повечето зарядни)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези зарядни вече са универсални и няма значение какво е зарядното. Телефона ми е S3 neo а в момента го зареждам с зарядно на един от най-новите модели на Samsung, само трябва да следя да не е по слабо от моето сегашното, което не работи вече. А това, което съм дала тук в линка става като за моя телефон и е по силно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Универсални са mini usb-тата или поне така се оптват да ги направят. Вкъщи от 5 зарядни имам 4 с различен ампераж. Ако батерията ми прави 5 часа екран с оригиналното, то ще прави 4 с другото. Същото нещо е и с зареждането от PC/Laptop, това просто не е дългосрочно решение на проблема. И все пак - ти си знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.