Премини към съдържанието
Swiftypoppin

При преинсталиране на windows 7 един от дяловете изчезна

Препоръчан отговор

Малко дълго заглавие. Ето я ситуацията: твърдия диск на лаптопа се развали, смених го с друг, който е от преносим престижо дета рацер 2 и преинстлирах уидолса. Този твърд диск беше разделен на две части на по-малката сложих новия уиндолс, но по-голямата не ми излиза в моя компютър. Какво трябва да направя?

Благодаря предварително ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той си е там, само не се вижда, защото не е заделен и кръстен. Най-добре с програма AOMEI (безплатен вариант) да видиш какво има на диска и този дял да го заделиш и кръстиш с буква, тогава ще се види от експлоръра.

555.JPG

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промяна и задаване на буква на том или по точно на партишън правено ли е през диск мениджмънта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Swiftypoppin написа:

Благодаря много и сега идвам в секцията за вируси изглежда има в диска. 

Вируси в диска е съвсем друга тема. С тях ще се занимаваш едва след като приключиш с диска. Не е много ясно какво си правил при инсталацията и за това не можем да разберем как е изчезнал индексът на втория дял, направи снимка на екрана при отворена папка "Компютър" и прати, да видим.

преди 4 часа, Tanner Foost Foust написа:

Промяна и задаване на буква на том или по точно на партишън правено ли е през диск мениджмънта?

Управлението на дискове работи само с видимите дялове, няма как да управлява незаделен и некръстен дял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, B3M2W0 написа:

Управлението на дискове работи само с видимите дялове, няма как да управлява незаделен и некръстен дял.

Сигурен ли си в това???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този въпрос ми се струва неуместен-та това е част от самия Уиндоус , той е така устроен.  Всеки дял, който не се вижда от експлоръра, е недостъпен и за програмата"Управление на дискове" . Нали за това са направени специални програми за дискове, без които не може. Същото важи и за втори диск-той също е невидим до момента на обработката с програма. С програмата "Disk manager " можеш само да си заделиш нов дял, да го кръстиш с буква и толкова. Ако решиш , че не ти трябва, вече не можеш да го върнеш към дяла, от когото е отделен. За това мисля, че във всеки компютър трябва да има AOMEI , една безценна и безплатна програма за такива работи.

222.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, B3M2W0 написа:

Всеки дял, който не се вижда от експлоръра, е недостъпен и за програмата"Управление на дискове"

ха, ами системния не се вижда в експлорера, свободните(unallocated), също не се виждат в експлорера
странно ми се вижда твоето твърдение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега , ако тези неща не се виждат при тебе, значи нещо много не е на ред. Почвам да се шашвам от такава некомпетентност. Надявам се, че си чувал, че системният дял е обозначен с С: , какво не се вижда при тебе?

223.JPG

224.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да попитам извинявам се че съм на човека в темата но да не правя друга тема.Значи на С ми е 8.1 който е 100ГБ мога ли да го разделя и да си инсталирам Win XP и при зареждане да ме пита кои Windows да зареди.Благодаря предварително.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип можеш. Аз на този компютър също имам две операционни системи-8.1 и 10.  За ХР не е нужно много място. Но понеже не се знае как са ти пръснати файловете , опитай с програмата от сами я Уиндоус за управление на дискове и задействай "Свиване"-на дял С -тяще ти покаже колко от този дял може да бъде заделен за нов дял. Ако е малко, ще трябва да използваш програма АОМЕI. Според мен , ако се получат 30ГБ, ще са напълно достатъчни. Има само една опасност-когато се инсталира Уиндоус от по-стара версия , възникват проблеми. Трябва и двата дяла да са MBR . Ако първо инсталираш ХР и после 8.1-никакъв проблем.

225.JPG

226.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.