Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да си сглобя конфигурация използвана предимно за филми и работа с 3д програми (AutoCAD, Rhino, etc.) за проектиране (непрофесионално, колкото да ги разучавам). Игри няма да се играят, евентуално CS:Go. Няма да се клоква. Нямам останали пц компоненти.

Бюджет 800 лева, без видео, видеокарта ще се вземе по-късно. Някоя запазена Quadro втора ръка или нова геймърска.

Колебая се между Intel-i5 и платформа на AMD с 8 ядра, и дали да е DDR3 или DDR4.

Благодаря ;]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! По-добре се метни на DDR4 и на 1151 със i5, поне 6500. Макар че AMD-то е 8 ядра i5-цата е по-добра на Single Core, а DDR4 си е DDR4 ;) Може да караш и на вградена от I5.

Това е (най) от към бюджет с i5 и с 8GB рам DDR4 разбира се, че има и по-евтини i5-ци, но тази ще те държи по-дълго време и ще се справи по-добре от другите пък и е на една добра цена. Занапред можеш да си купиш една 950-ка или 960-ка примерно + едно SSD. Все пак нека и други колеги по-компетентни от мен да пишат, недей само по моето мнение да вземаш нещо :) Аз просто казвам какво бих направил ако бях на твое място, а лично аз съм с този процесор и съм изключително доволен :) Занапред на това дъно може да му добавиш още 1 плочка 8GB и да стане 16GB DDR4 и ще е доста добре :)

Примерно:

GB H110M-S2PV LGA1151 
XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 
i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
8GB DDR4 2133 KINGSTON 
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 
Zalman Case ATX Z3 USB3.0 

Обща стойност - 839.96 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия програми така или иначе им куца оптимизацията та АМД-то е безсмислено а за непрофесионално разучаване както си се изразил и I3 е напълно достатъчен. Все пак разликата е около 150 лв.

Пълноценната графика на Skylake също е достатъчна за 1920х1080. Желателно е обаче да вземеш 2х8GB и SSD. Видеокарта е желателна главно заради CS;GO.

http://nikem-bg.net/cart/54936p1r56696p1r55866p1r2186p1r55010p1r55513p1rf.html

пс. Захранването е предостатъчно за тази видеокарта (пълна поддръжка на х265) - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-GTX950-OC-2GD5/description.html

Професионалните са много икономични та също ще станат но не са подходящи за игри а все нещо ще разцъкваш доколкото разбирам?

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да изразя съмнение относно това до колко ще е достатъчна вградената графика. За AutoCAD e достатъчна, но за 3д моделиране може да има проблеми. Нямам опит с вградената графика на последното поколение процесори на Интел и не мога да кажа как е точно в момента, но този въпрос трябва да се проучи.

Дори в университета ми бяха взели за компютърните лаборатории компютри с външни видеокарти. Ако беше излишен разход, по-скоро щяха да се вземат компютри без.

За любителско разучаване i3 е достатъчен. Rhino(лично аз ползвам друга пргорама) до колкото ми е известно има оптимизация за повече ядра, та може и АМД процесор да свърши работа. Лошото е че те в момента нямат достатъчно актуален такъв (на по 2 години са горе-долу) и  ще обновяват линията вероятно в началото на последното тримесечие на годината.

SSD не ви трябва в началото, но е добра идея да планирате закупуването на такова на по-късен етап. В момента само ще ви натовари излишно бюджета.

Спокойно може да работите с 8гб рам в началото. Така или иначе няма да стигате до сложни модели. След няколко месеца тренировки може да вземете още една плочка от 8гб. Познавам хора, които ще кажат, че и 32 гб са малко, но това е защото те работят нон-стоп това и изкарват много пари. Съответно моделите с които се занимават отговарят на десетки квадратни километри реална площ.

Имайте предвид, че много професионалисти в тази сфера правят визуализациите на не много силни конфигурации. Т.е. възможно е в някаква степен. Работата се състои в това, че трябва да знаеш как с икономични настройки да се постигне добър резултат. В това е майсторлъка. После като е готова картинката, ефектите идват от фотошоп. На практика един добрият визуализатор в никакъв случай  не разчита предимно на висока резолюция и детайлност на снимката. Напротив колкото са по-високо набичени настройките, толкова повече ще изпъкват несъвършенствата на модела. В този ред на мисли не е хубаво да се изхвърляме с невероятни 100-ядрени системи, защото те правят глезен. Търси се точната преценка на нуждите.

С това лирично отклонение исках само да ви пожелая успех! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателните отговори!

Комбинирах компоненти от двете предложения за този бета вариант http://nikem-bg.net/cart/54936p1r56696p1r55866p1r55763p1r46943p1r55000p1rf.html

Остава за по-нататък да се ъпгрейдна с Видео и SSD, за една що годе добра домашна машина. Дотогава компа в офиса ще отнася натоварването :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще даваш пари за тия умрели HDD виж този вариант - http://nikem-bg.net/computer-components/1T-SG-SATA-6G-7200-64--3Y-WARR/description.html

За 2 лв. получаваш 1 година повече гаранция сравнение с тоя дето си избрал.

Паметта е изчерпана та я замени с 2 модула от тези - http://nikem-bg.net/computer-components/8G-DDR4-2133-ADATA/picture.html 

Ще ти излезе 112 лв. което е най-евтиния вариант.

пс. Не виждам причина да даваш повече пари за по-обемиста кутия и по-яко захранване но ти си знаеш.

Това са 50 лв. разход като сложиш и 100 лв. за античното HDD ето ти пари за 250GB SSD с 5 години гаранция.

http://nikem-bg.net/computer-components/SanDisk-X400-256GB-SSD-2.5-7mm-SATA-3/description.html

От чисто любопитство колко точно ти е заетото пространство на сегашния компютър? 

Иначе както вече демонстрирах в бюджета влиза и 480GB  http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55866p1r2186p1r55010p1r55513p1r52202p2rf.html

Но гледам си намалил бюджета със 100 лв. та с по-малкото - http://nikem-bg.net/cart/54936p1r55866p1r2186p1r55010p1r52202p2r56314p1rf.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, той бюджета просто толкова излезе като ги нацъках нещатс. Видях, че има 480гб SSD, което принципно ще ми е пределно достатъчно, но бях останал с впечатление, че се ползват само за системен диск (може би обусловено от високия рейт $/мб, сега като се замисля). 

Хвърлих се на по-голямата кутия и захранване, с идеята (или по-скоро чуденето) да се презастраховам за ъпгрейда с видеокарта и ссд, и нещо др във времето. Но честно да си кажа нямам ясна представа, така че ще се доверя на тази последна конфигурация, а другия месец слагам и онази 950 :):):):):)

Редактирано от vans (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Martin Manchev
      Здравейте на всички,
      Имам нужда от малко помощ за избирането на компютърна конфигурация за 3D визуализация. За момента, програмите, които ще се използват са: 3dMax, AutoCAD, VRay, Google SkechUp. Най-вероятно и други, но тези ще са основните. Честно казано в момента се двоумя, дали да се опитам да сглобя някакъв компютър или да взема някоя втора ръка работна станция. Работните станции, които гледах бяха до около 2000-2300лв и не мога да преценя дали си заслужават ( Lenovo ThinkStation D30, HP Workstation Z820) 
      Разгледах доста бечмарк тестове и не бих казал, че наличието на много ядра в тези работни станции води да страшна производителност. В бечмарк класацията на VRay (тук) се вижда, че по новите процесори макар и с по-малко ядра се справят доста добре...което е нормално все пак трябва да има еволюция. 
      От това което разгледах, може би процесорите AMD Ryzen 7 1600X/1700X/1800X,  Intel Core i7-7820X не са лош вариант и може би някоя от тези карти GTX1080, GTX 1050, GeForce GTX 1050 Ti. Но, честно казано....малко стрелям във въздуха.
      Ако случайно се намира някой по запознат в избирането/създаването на конфигурация за 3d визуализация, бих го помолил за малко помощ.
      *Това което съм цитирал като процесори и видео карти не е задължително, а по-скоро като предположение. 
      Бюджетът с който разполагам е около 2000-2300лв, като това е само за компютърът, без монитора и каквато и да е било друга периферия.
      *Конфигурацията може да бъде без SDD, тъй като имам едно 256gb.
    • от O.o o.O
      Здравейте, от къде в АутоКАД 2016 мога да намеря тези стрелки, които са оградени на снимката и това ">1:5", което предполагам, че е някакъв мащаб. Благодаря предварително

• от emosms
      Здравейте,
      Опитвам се да изкарам пдф от аутокадски чертеж. 
      Нагласил съм лейаута, всичко, масщаб. Нагласил съм lineweight.
      На принт preview от paper space всичко излиза ок.
      НО на готовия пдф нещо излиза криво.
      Какъв виртуален принтер и плот стайлс да ползвам, за да стане като хората?

• от georgewallker
      Здравейте на всички. Имам един въпрос възможно ли е да гледам 3Д филми през видео картата без телевизора ми да е 3д. Спомням си че преди време гледах на stereoscopic 3D но в момента питам за онези филми от замунда дето са с Blue-Ray плеъра ?
    • от loloto
      Една интересна Indiegogo кампания на българи:
      https://www.indiegogo.com/projects/tsarevets-visualization-vr-3d#/
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.