Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам съвет от вас относно избора на бюджетна кафемашина - робот за домашни нужди! Не се интересувам от машина втора употреба!

Моля, коментирайте марките, начина на управление, честите проблеми и цената на поддръжка!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш напълно автоматизирана кафемашина ли, какво ще рече робот - ти да я зареждаш с вода и кафе на зърна, а оттам нататък тя да си прави всичко?

Saeco - е твоята марка, като модела избери според възможностите си, макар че последните 2-3 години хич не са ласкави мненията за тях, но аз не мога да изкажа мнение за друга напълно автоматизирана, защото само до 2-3 модела на Saeco съм имал достъп.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Кумчо вълчооо написа:

кафемашина - робот

Toва означава да се заробиш после, с купуването на скъпото кафе,което се продава в индивидуални единични опаковки.Най-добрият избор според мен е кафемашина с цедка,където поставяш сам дозата.Хем по евтино излиза кафето,хем ако искаш по-силно си поставяш колкото си желаеш.Цената на дозата за едно кафе излиза в пъти по евтино,от тези кафета за автоматичните кафемашини.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, icekiller написа:

Искаш напълно автоматизирана кафемашина ли, какво ще рече робот - ти да я зареждаш с вода и кафе на зърна, а оттам нататък тя да си прави всичко?

Saeco - е твоята марка, като модела избери според възможностите си, макар че последните 2-3 години хич не са ласкави мненията за тях, но аз не мога да изкажа мнение за друга напълно автоматизирана, защото само до 2-3 модела на Saeco съм имал достъп.

Под автоматично разбирам онези с капсулите. Но са адски скъпи. По-добре една по-обикновенна кафе машина. (например както спомена @Димитър 59, баща ми си ползва такава на DeLongi от както съм бил бебе и не му е създавала ядове)

product_6373.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, icekiller написа:

Да, за такава машина говоря и един от вариантите е  Saeco, но честно казано не бих отхвърлил предложение и за друга марка с по ниска цена!

преди 13 минути, Димитър 59 написа:

Toва означава да се заробиш после, с купуването на скъпото кафе,което се продава в индивидуални единични опаковки.Най-добрият избор според мен е кафемашина с цедка,където поставяш сам дозата.Хем по евтино излиза кафето,хем ако искаш по-силно си поставяш колкото си желаеш.Цената на дозата за едно кафе излиза в пъти по евтино,от тези кафета за автоматичните кафемашини.

М, даа, но добре настроени правят уникално добро кафе, а и се спестяват ръчните операции!

Гледам в Зора някакъв робот на символична цена, близка до тази на стандартна кафемашина, а и е добре изглеждащ!

Чул съм, че тези машини патят от електроника и дефекти в така наречените "групи"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал да си вземеш и лъжичка за пропорций по твой вкус.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, niki292002 написа:

Аз бих ти препоръчал да си вземеш и лъжичка за пропорций по твой вкус.

Разбирам те! Самият аз не знам защо се "лудо влюбих" в този тип машини! Може би защото правят хубаво кафие и защото са машини за мързеливи. Тези машини сами си подготвят параметрите т.е. следят за наличност на вода и кафе, не се стартират преди достигане на работни параметри, като налягане и температура, дозата абсолютно винаги е еднаква! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз самият съм с машина като показаната по-горе, DeLonghi EC221 - мога да кажа, че съм много доволен не съм почитател на капсулите по ред причини, защото кафето си го избирам аз, мешам си го от специализираните магазини винаги прясно смляно винаги купувам по 100-150 гр. да не стои много. Купувам и опаковани разбира се, абе с една дума имаш много по-голям избор на видове кафе.
Не са ми се откачили ръцете да си слагам една лъжичка кафе и после да изплаквам цедката и дръжката, надали и на теб ще ти се откачат или ще се измориш. Машината я включвам само като си правя кафе и загрява за около минутка - при капсул машините също се чака да загрее машината да се има в предвид.

Саекото, на работа сме с такива и наблюденията хич не са ми добри, но и тук се правят по стотина кафета на ден, тъй че може би е нормално да се чупи по-често, но имай предвид че сервизирането на тези автомати хич не е евтино, а пък ако опре до ремонт още по-зле.

Редактирано от icekiller (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оказа се ,че консултанта от Зора ме е подвел, а и аз не съм гледал както трябва! Май ще се навия на обикновена машина -  DeLongi защото другият тип надхвърля много бюджета ми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип на теми от този сорт задължително се посочва бюджет, защото както казах Саеко са от средният клас и са по няколко стотин лева :)

Докато специално тази, която аз имам я закупих на някаква акция от Емаг за 140 лева преди 1 година, ама като се поразровя си е бая промоция било, защото под 200 лева не мога да намеря в момента същата... Може би ако не ти е спешно да чакаш или пък да видиш сега актуалните промоции може да има по-добри вече за тези пари.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, icekiller написа:

По принцип на теми от този сорт задължително се посочва бюджет, защото както казах Саеко са от средният клас и са по няколко стотин лева :)

Докато специално тази, която аз имам я закупих на някаква акция от Емаг за 140 лева преди 1 година, ама като се поразровя си е бая промоция било, защото под 200 лева не мога да намеря в момента същата... Може би ако не ти е спешно да чакаш или пък да видиш сега актуалните промоции може да има по-добри вече за тези пари.

Няма зор! Ще се чака.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз преди имах "робот", който с едно натискане на бутон мелеше кафето,тъпчеше го в цедката,  правеше кафе и изхвърляше отпадъчния материал. Беше чудесна с 2 проблема - струваше почти $2000 и с любимото ми кафе се задръстваше поне 1-2 пъти в месеца, та трябваше да я отварям и чистя 15 мин. Една сутрин, закъснявайки за работа в 5:30 машината пак се задръсти и аз в сънливия си гняв я изхвърлих пред къщата. Докато се прибера вечерта и някой я беше взел.

За това сега съм с машина която сама мели и дозира кафето в цедката, но аз на ръка местя портепресата между мелачката и дюзата. Така няма шанс за задръстване.

Breville-2BBarista-2BExpress.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам абсолютно същата машина от коментара на niki292002 !!! Вече сигурно е на 15 години и не е мръднала. Никога не е ходила на ремонти и прочие. Препоръчвам ти я също но едва ли вече произвеждат такава .. за новите им модели не знам но тази излезе желязна !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Карантията" е принципно еднаква! Дизайна е претърпял промяна! Като гледам контролното табалце, индикациите и наличните функции, то еднакви са за класа и всички модели от марката!

преди 32 минути, Rand написа:

но едва ли вече произвеждат такава .. за новите им модели не знам но тази излезе желязна !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Кумчо вълчооо написа:

"Карантията" е принципно еднаква! Дизайна е претърпял промяна! Като гледам контролното табалце, индикациите и наличните функции, то еднакви са за класа и всички модели от марката

Дано да е така и човека да случи на качествена машинка както аз ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се!!!!!!!!!!!!!! Малко съм резервиран, но ми предлагат Saeco Vienna на 150лв. - втора употреба!????? Много "дървена " изглежда нещо!

bg-saeco-vienna.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много са добри тези автоматчета. Ако е обслужена - това е нормалната им цена.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Saeco вече 2-ра година и съм много доволен беше към 800 лв. Регулира се всичко - колко да е фино смляно кафето, температурата на екстрахиране, дължината на късото и дългото кафе, количеството на кафето в цедката. Може да се запамети точна комбинация от горепосочените настройки за приготвяне както ви е на вас по вкуса. Кафето става за секунди дори и когато машината е изключена и не е в готовност, само с един бутон. Има приспособления за топла вода за чай, пара, капучинатор.

За обслужването машината иска само наливане на вода и почистване на контейнера с отработеното кафе, както и да се сипва кафе на зърна в контейнера. През определено време, след направата на определен брой кафета /машината си ги брои сама и съобщава кога/ се прави промивка с препарат против котлен камък и се измиват и смазват със специална смазка движещите се чести и механизми съгласно инструкцията за употреба. Тази операция съм я правил за две години 3 пъти. 

Рисковете при машина 2-ра употреба са да не е смазвана когато трябва и да са износени механизмите защото са пластмасови, а без коректната им работа машината е безполезна. Може и да има такъв ремонтен комплект за смяна, но трябва да се провери предварително в обслужващите ги сервизи. Ако ще вземаш такава си носи кафе на зърна и направи последователно поне 10 кафета /сипи си ги в термос и почерпи колегите ако е всичко точно/. Ако направи по време на теста и един проблем веднага задна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.