Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички,

Потребител съм на LG G3 D855 16GB от повече от една година. Вчера ми се случи нещо доста странно - по време на средна употреба телефонът се рестартира сам, при което като се включи зарядът на батерията от 45 - 50% падна на 9%. Стори ми се много странно, още повече когато за около 5 минути след това се вдигна на 12 - 13%. Имате ли представа от какво може да се е получило това? Трябва ли да го нося на сервиз, като се има в предвид че и преди се е рестартирал от само себе си, но много рядко и никога със загуба на заряд.

Ще прикача скрийншот на графиката на батерията точно когато се включи.

Благодаря предварително и поздрави!

Screenshot_2016-06-04-18-12-54.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно вече е за смяна на батерията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като е на една година, предполагам още е в гаранция.
Откъде е купуван?

Ще обяснявам после защо питам...
Единия вариант е да се оправи с нова батерия, както каза колегата Костов, но може и да е дънна платка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, radoslav55 написа:

Да, още е в гаранция.

Закупен е от GSMELITE

Супер, мноу поздрави на Петко :wink12:

По проблема: вариант 1 е да си го занесеш там, да обясниш проблема и да действат по гаранция.
Вариант 2 е да звъннеш в Мост, да ги питаш какво искат като документи за покупката да представиш и да го занесеш направо там.
С втория вариант пестиш време най-вече и ще ти обяснят от извора какъв е проблема след надлежната проверка и тестове.

Съветвам те да си изгубиш малко време, но поне ще знаеш какво му е на апарата и дали само със смяна на батерията ще се оправи.
За нея нямаш гаранция, но на достатъчно места се предлага оргинална батерия и няма да имаш проблем с подмяната.
Доколкото помня в първите 6 месеца от покупката на апарата важи гаранцията и на батерията, но не съм много сигурен дали беше точно така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, algor написа:

Доколкото помня в първите 6 месеца от покупката на апарата важи гаранцията и на батерията, но не съм много сигурен дали беше точно така.

Така е, но не само на батерията - а и на кабела и зарядното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, algor написа:

Супер, мноу поздрави на Петко :wink12:

По проблема: вариант 1 е да си го занесеш там, да обясниш проблема и да действат по гаранция.
Вариант 2 е да звъннеш в Мост, да ги питаш какво искат като документи за покупката да представиш и да го занесеш направо там.
С втория вариант пестиш време най-вече и ще ти обяснят от извора какъв е проблема след надлежната проверка и тестове.

Съветвам те да си изгубиш малко време, но поне ще знаеш какво му е на апарата и дали само със смяна на батерията ще се оправи.
За нея нямаш гаранция, но на достатъчно места се предлага оргинална батерия и няма да имаш проблем с подмяната.

Благодаря, още утре ще им се обадя и ще докладвам тук за развитието, ако някой попадне на такъв проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. И мойто G3 от няколко дни е така, вчера за 1 час 4 пъти се рестартира но без да пада заряда на батерията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С мъжа ми заедно си купихме по едно lg g3 гаранцията им беше 1 год. Точно като мина гаранцията започнаха са се рестартират точно така един ден два пъти, на следващия три и след седмица бяха само на зарядно. Дадохме заводски настройки, купихме нови батерии, моя тръгна, на мъжо неговия му блокира дисплея. Поръча и дисплей, който пристигна днес, а моя от вчера е в същото положение с рестартирането. От днес съм на зарядното. Пълни боклуци излезнаха.

Редактирано от Antoaneta Makendjieva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На брат ми телефона - LG G3, два пъти вече мина през сервиза на мост-а. Първо смениха дисплея заради жълто петно, а втория път смениха и дънната платка, че губеше обхват и прегряваше постоянно. Реално телефона му е нов в момента :) , а е на година и половина. Поне ремонтите бяха в рамките на 2-7 дни.

Предишният ми телефон, беше LG G2. На 11-тия месец от ползването му, направи жълто петно на екрана. Смениха ми целия горен панел с тъч и екран + батерията. Реално само дънната платка си беше от старият ми телефон + задния панел. Докато го продадох на 2-та му година, не ми прави повече проблеми. Сега съм LG G4 на 7 месеца ползване, пък да видим той до кога ще изкара без дефект, че и при този модел се срещат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безпроблемен модел телефон няма. Всеки си има по нещо. Иначе аз в момента съм с G3, преди това бях с G2, никакви проблеми не съм имал. Нито рестарти, нито прегряване, нито жълти петна.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моят губи обхват.Три пъти ходи в мост на сервиз и трите пъти нищо не правят.На третия път се хванаха,че има счупено краче на сим държача и......отпадане на гаранцията-механична повреда.370лв.искат за ново дъно но не по гаранция.А защо не смениха дъното първия път само те си знаят.По-голями измамници не съм срещал.Смених сим държача в друг сервиз и пак губи връзка.Абсолютно проблем в телефона но понеже му изтича гаранцията и гледат да пробутат нещата.Аз лично повече тел с марка LG няма да си взема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О и при мен се появиха тези проблеми. След година и половина започна да се рестартира сам, да губи от заряда на батерията, появиха се жълти петна и накрая дисплея ми стана черен. Беше месец на ремонт в Мтел върнаха ми го вчера и днес пак се рестартира сам :(  Утре пак ще го връщам...но като чета коментарите май няма да има решаване на проблема...а толкова го харесах този телефон. Ако някой е намерил решение, нека сподели! 

Редактирано от tania_radostinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от аm-аm
      Ако продължително време не се ползва, примерно месец, трябва ли да се вади Li-Ion батерия?
    • от Любен Пашов
      Имам прахосмукачка AEG AG5022 със сваляща се литиево-йонна батерия.
      Проблема е, че прахосмукачката не зарежда батерията като се закачи на док станцията.
      Изброявам следните факти открити от мен:
      - батерията е в добро работещо състояние, при директно свързване на зарядно към конекторите "+" и "-" се зарежда, вдига напрежение и държи заряд
      - при ръчно заредена батерия, прахосмукачката работи както трябва и има необходимата мощност
      - ток до прахосмукачката достига 32-35V според зарядното
      - в режим на зареждане по "+" от прахосмукачката не идва ток, а само някакво разреждане до 1V
      - правилния ток 32-35V идва по конектора на прахосмукачката "C" но батерията от него не се зарежда
      - конекторите "A", "B" и "C" предполагам служат за обратна връзка от батерията за нивото на заряда, което се изобразява на прахосмукачката

1. Как точно и за какво работят конекторите "A", "B" и "C"?
      2. Прахосмукачката ли не подава правилно ток по "+" или батерията не поема правилно ток от "C"?

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
    • от tony ilchev
      Здравейте,
      Купих си телефона миналият месец (01,2018г.) samsung s 7(SM-G-930F) телефона е с андроид нуга(7.0)
      Oтначало телефона изкарваше два дена без проблем с едно зареждане и беше студен като мъртвец.
      Eдин месец по-късно телефонът взе постоянно да е топъл горещ и батерията започна да пада за 15 часа до 17 часа без да го ползвам особено и без да съм сменял някакви настройки преди това
      Гледах консумацията на батерията и ми показваше че най-много енергия се използва за"Система андроид" около 30-40% от заряда на батерията.
      Реших да го върна в сервиза да му сменят батерията или да видят Какъв е проблема,понеже не може да изкара и един ден с едно зареждане и беше постоянно от топъл горещ
      Обаче Няколко дни преди да отида в сервиза се появиха някакви ъпдейти за приложения("карти,скаип и другите не ги помня) телефонът ми е настроен когато е включен към зарядно сам да сваля и обновява приложения.
      От този момент нататъка телефонът спря да загрява и отново започна да изкарва поне два дена с едно зареждане
      Сега съм един много щастлив собственик на Samsung S7
      Въпросът ми е: имал ли е някой такъв проблем и на какво се дължи понеже на стария S5 имах същите проблеми след update Lollipop- Marshmallow

• от pilence7707
      Телефона е sony z ,номер на модела c 6603,версията на андроид 5.1.1.  Не е мокрен,изтърван,удрян ,нито е сменяно нещо по него.От известно време,месец може би,се рестартира по време на разговор,без значение дали е входящо или изходящо обаждане,след това няма информация за последния разговор,все едно не се е състоял и батерията е на минимален заряд 12 или 14 %.Вярно ,че е старичък,на 4 г.,но работи идеално с изключение на това рестартиране.Връщах фабрични настройки няколко пъти,но ефект никакъв.Та въпроса ми е от къде може да е проблема,благодаря на всички отзовали се .

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.