Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,гледах Huawei p9 и много ми хареса,и към юли ще си го взема сигурно.  Обаче,се разрових в интернет и видях далеч по-хубави модели Huawei,даже и по-стари,като huawei mate 8/S И се запитах дали Huawei ще е най-добрия телефон на тази марка,който мога да си взема? 

(Допълвам,че много харесах xiaomi MI 5,но не знам къде се предлага в Бг,или характеристиките му и дали превъзхожда п9) 

Редактирано от LiedAndDied (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 час, LiedAndDied написа:

И се запитах дали Huawei ще е най-добрия телефон на тази марка,който мога да си взема?  

Аз лично не разбирам въпроса, но явно съм умствено ограничен. :speak:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз пък знам от достоверен източник, че от тази марка най-добрият телефон е именно Huawei !

:min01:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 12 минути, RudeBoy написа:

Аз пък знам от достоверен източник, че от тази марка най-добрият телефон е именно Huawei !

Тогава да си спести 900 лева и да взема Huawei Ets 312а

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изпуснала съм едно p9,трябваше да  е хуавей п9,какво ми злобеете,явно сте толкова ограничени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, LiedAndDied написа:

Изпуснала съм едно p9,трябваше да  е хуавей п9,какво ми злобеете,явно сте толкова ограничени. 

Не виждам някой да злобее, а напротив - виждам наоколо хора, които са готови да помогнат и го правят от доста дълго време.
    Давайте го малко по-кротко с определенията към хората и ще пребъде удоволствието ви, от ползването на форума.

Относно въпроса: формулирайте го и дайте, за да получите отговор.
    В допълнение дайте бюджет, с който разполагате, големина на екрана, която предпочитате и кажете накратко за какво най-много ползвате апарата си.
    Така възможността да получите адекватен и изчерпателен отговор се повишава значително.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 53 минути, LiedAndDied написа:

Не злобеят, а чисто и просто в нашите форуми е такова отношението - леко подигравателно с леки откъси от селски вечеринки. Да не ти прави впечатление!

По твоята чуденка - P9 естествено. Най-добра камера, най-добър звук, най-бърз процесор, последна разработка потребителски интерфейс. Други плюсове - USB Type-C(макар че ако решиш да зареждаш хендито от персонален компютър или да прехвърляш някакъв вид данни ще ти трябва подходяща дънна платка или съответния преходник). И не на последно място - 5.2 инча стоят по-комфортно в женска ръка отколкото 5.5 и 6.0 инча.

Успех!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами бюджет не знам,около 60 лв месечно за 2 години договор,около 1400  лева ще ми излезе huawei p9,което си е скъпо,така че горе долу толкова. А телефона ще го ползвам предимно за снимки,файсбук,месинджър,игри не мисля,обаче дизайна,темите са нещо важно за мен поне. Чудех се и междy Huawei p9 plus,но не мисля,че го продават с план в България. Примерно гледах други хуавей модели,по-хубави като дизайн,не процесори,или нещо друго. Чудех се и между sony xperia z5,или xiaomi mi5

Редактирано от LiedAndDied (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, LiedAndDied написа:

Ами бюджет не знам, около 60 лв месечно за 2 години договор, около 1400  лева ще ми излезе huawei p9,което си е скъпо,така че горе долу толкова.

Каква разлика само !!!

Понеже коментирате модела - погледнах спесификациите. Хвана ми окото и реших да проверя, какво ще ми струва, ако си го взема с договор.

В БГ  - 24 месеца по 60 лв + 1400 лв предварително. Не си казал, какво включва като потребление.

В ЮК - 24 месеца по 68,87 лв + 24,60 лв предварително (по курса в момента). 1GB 4G Data + Неограничени минути + Неограничен SMS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, LiedAndDied написа:

Тези 60 лв на месец включват и план и телефона. 

Ок. Така е по-добре.

Ако си сигурна, че ще можеш да ги пращаш 2 години - действай. Апарата не е лош.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, LiedAndDied написа:

Ами бюджет не знам,около 60 лв месечно за 2 години договор,около 1400  лева ще ми излезе huawei p9,което си е скъпо,така че горе долу толкова. А телефона ще го ползвам предимно за снимки,файсбук,месинджър,игри не мисля,обаче дизайна,темите са нещо важно за мен поне. Чудех се и междy Huawei p9 plus,но не мисля,че го продават с план в България. Примерно гледах други хуавей модели,по-хубави като дизайн,не процесори,или нещо друго. Чудех се и между sony xperia z5,или xiaomi mi5

Sony Z5 също е чудесен апарат с перфектна камера и тук вече опира до лични впечатления и усещане кой от двата с P9 стои по-добре в ръката, кой като софтуерна подредба е за предпочитане от човека и му допада и т.н.

Определено това са два апарата, които няма как да съжалите който и от двата да вземете.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, LiedAndDied написа:

Тези 60 лв на месец включват и план и телефона. 

Ако е на Виваком, цената е малко по голяма за 2 годишен план. Оня ден проверявах и доколкото помня беше около 72 лева за P9. Апарата не само че не е лош, а е отличен. Август го повличам и аз със сигурност. P9+ го няма по мобилните оператори.Отличен дисплей и много бърз процесор. Удобен в ръката.Всички функции са му удобни, особено на човек, който вече е боравил с P7 и P8. Пожелавам ви да стане Ваш. Сонито също е отлично телефонче (Z5)

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами п9 при изпускане чупи ли се лесно,или имаше gorilla glass,а то помага ли,или трябва да си  взема и стъклен протектор?         

преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

Ако е на Виваком, цената е малко по голяма за 2 годишен план. Оня ден проверявах и доколкото помня беше около 72 лева за P9. Апарата не само че не е лош, а е отличен. Август го повличам и аз със сигурност. P9+ го няма по мобилните оператори.Отличен дисплей и много бърз процесор. Удобен в ръката.Всички функции са му удобни, особено на човек, който вече е боравил с P7 и P8. Пожелавам ви да стане Ваш. Сонито също е отлично телефонче (Z5)

Благодаря!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сонито е една идея по-назад - няма 64GB-ов модел с 4GB RAM. А в същото време е малко по-скъп.

преди 2 часа, * СТЕФАН * написа:

P9+ го няма по мобилните оператори.

При нас го има - http://shop.vodafone.co.uk/shop/pay-as-you-go/huawei-p9-plus-payg/sku91720. Ако си навит - може да се измисли нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, jhoro написа:

Сонито е една идея по-назад - няма 64GB-ов модел с 4GB RAM. А в същото време е малко по-скъп.

При нас го има - http://shop.vodafone.co.uk/shop/pay-as-you-go/huawei-p9-plus-payg/sku91720. Ако си навит - може да се измисли нещо.

Жорка благодаря. Навит съм, но трябва при този случай да замразя ремонта на кухнята, който вече съм го почнал. Аз от Англия винаги имам възможност да си поръчам, понеже съседът ми живее там от 24 години.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, * СТЕФАН * написа:

Жорка благодаря. Навит съм, но трябва при този случай да замразя ремонта на кухнята, който вече съм го почнал. Аз от Англия винаги имам възможност да си поръчам, понеже съседът ми живее там от 24 години.

Нищо - ще имаш втори вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, LiedAndDied написа:

Ами п9 при изпускане чупи ли се лесно,или имаше gorilla glass,а то помага ли,или трябва да си  взема и стъклен протектор?         

Благодаря!

За нов модел малко е рано за такива въпроси, а стъкления протектор винаги е от полза, колкото и да е здраво стъклото.
    Да не говорим, че вида стъкло помага най-вече за предотвратяване на драскане и предпазване от леки проблеми по дисплея, а не при изпускане.

преди 5 часа, jhoro написа:

Аз имам една молба.
    Има ли вариант да разбереш кой е модела на апарата P9 Plus?
    Имам предвид дали е VIE-L29, EVA-L29 и т.н.
    Има малки разлики между моделите, но все пак има и затова се интересувам.

Ама това ми е молба само ако няма да ти отнеме много време и някакви специални усилия.
    Няма смисъл и не е въпрос на живот и смърт, за да си струва да си променяш планове някакви и да влягаш много усилия, което не искам да правиш.

Благодаря ти предварително!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"" Аз имам една молба.
    Имам предвид дали е VIE-L29, EVA-L29 и т.н. ""

Ето модела, за който питаш     64 GB, 4 GB RAM  VIE-L09 (Single SIM); VIE-L29 (Dual SIM)

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, algor написа:

За нов модел малко е рано за такива въпроси, а стъкления протектор винаги е от полза, колкото и да е здраво стъклото. Да не говорим, че вида стъкло помага най-вече за предотвратяване на драскане и предпазване от леки проблеми по дисплея, а не при изпускане.

Аз имам една молба.
    Имам предвид дали е VIE-L29, EVA-L29 и т.н.
    Има малки разлики между моделите, но все пак има и затова се интересувам.

За модификацията - гледам, че @* СТЕФАН * ти е отговорил. Ако искаш - днес ще излизам по центъра и мога да мина приз магазина на водафон да видя на живо какво предлагат.

Колкото до надраскване и счупване на дисплея - от фирмата предлагат GOLD MEMBER VIP SERVICE

Цитат
    • 3 години гаранция
      Вземете гаранция допълнителен едногодишен производител за продукта си след изтичане на стандартната две години гаранция.
    • Гаранция 3 месеца Screen
      Вземете една безплатна подмяна на екрана за всяка случайна повреда на екрана на вашето устройство по време на първите три месеца след покупката.
    • 3 месеца за подмяна на продукта
      Вземете една безплатна подмяна устройство, вместо на ремонт, ако първоначалното си устройство развива неизправност на хардуера по време на първите три месеца след покупката.

Условията за това са

Spoiler

3 години гаранция:
    Huawei Gold Членовете имат право на допълнително една година гаранция за ремонт на продукта и поддръжка след изтичане на стандартната гаранция на продукта. Това удължена гаранция важи само за устройства, които са свързани с златно членство.
    Потребителите с удължена гаранция, имат право на същите ремонтни услуги, предлагани от стандартната гаранция на продукта. Ремонта трябва да се провеждат в оторизираните центрове Huawei услуги.
    Забележка:
    1. Тази Huawei Gold VIP Членство услуга е достъпна само за устройства, закупени от потребителите в Обединеното кралство, Франция, Германия, Италия, Испания, Холандия, Белгия, Португалия, Швейцария, Ирландия, Швеция, Финландия, Дания, Норвегия, на чешки република, Словакия, Полша, Унгария, Румъния, Молдова, Сърбия, Хърватска, Гърция, България, Австрия, Литва, Латвия, Естония, Кипър, Македония, Словения и Босна и Херцеговина, които активират своето Gold Членство в срок от един месец след датата на закупуване (както е показано на документ за покупка). Трябва да се представи валиден документ за покупка, когато се изисква тази услуга.
    2. Удължената гаранция не покрива нормалното износване, корозия, окисление, ръжда, влошаване, и естествени вреди.
    3. Удължената гаранция не покрива щети на екстериора, като например увреждане на повърхността боя, драскотини, и промяна на цвета.
    4. Удължената гаранция не покрива повреди, причинени от неоторизиран демонтаж, поддръжка или модификации (включително промени в хардуера и софтуера на системата).
    5. Удължената гаранция не покрива повреди на устройството или функционални проблеми, причинени от неспазване на инструкциите за експлоатация, или чрез свързване на устройството към аксесоар без Huawei.
    6. Удължената гаранция не покрива повреди или щети, причинени от непреодолима сила (като например земетресения, пожари, светкавици, и нестабилни захранвания).
    7. Удължената гаранция не покрива загуба или повреда на данни, софтуер или приложения, които не са необходими за основни функции на телефона.
    8. Устройствата, които са ремонтирани извън гаранция, не са обхванати от удължена гаранция.
    В случай на конфликт между това VIP обслужване и задължителните местни закони и разпоредби, местните закони и разпоредби имат предимство.
    3 месеца гаранция на екрана:
    Huawei Gold Членовете имат право на гаранция на екрана три месеца от датата на покупка (както е показано на документ за покупка). Тази политика Huawei Gold VIP Членство се прилага само за устройства, свързани с златно членство и покрива щети на екрана, поради случайни капки, падане, сблъсъци, натиск или контакт с други предмети (включително увреждане на дисплея на телефона и сензорния екран). Притежателите на полици имат право на една безплатна подмяна на екран в оторизирани от Huawei сервизни центрове.
    Забележка:
    1. Тази Huawei Gold VIP Членство услуга е достъпна само за устройства, закупени от потребителите в Обединеното кралство ... България ..., които активират своето Gold членство в срок от един месец след датата на покупка (както е показано на документ за покупка).
    2. Гаранцията на екрана не покрива умишлена повреда на екрана.
    3. Трябва да се представи валиден документ за покупка, когато се изисква тази услуга. Тази политика е валидна само за три месеца от датата на покупка (както е показано на документ за покупка). В случай на конфликт между това VIP обслужване и задължителните местни закони и разпоредби, местните закони и разпоредби имат предимство.
    3 месеца за подмяна на продукта:
    Huawei Gold Членовете имат право на безплатна замяна на продукт, ако оригиналния продукт покаже неизправност на хардуера в рамките на три месеца от датата на покупка (както е показано на документ за покупка). Тази Huawei Gold VIP Членство услуга се отнася само за устройства, които са свързани с златно членство. Тя може да се използва само веднъж и не се отнася за щети по хардуера, причинени от потребителя. Замяната на продукта се осигурява от оторизирани от Huawei сервизни центрове.
    Забележка:
    1. Тази Huawei Gold VIP Членство услуга е достъпна само за устройства, закупени от потребителите в Обединеното кралство ... България ..., които активират своето Gold членство в срок от един месец след датата на покупка (както е показано на документ за покупка).
    2. Тази Huawei Gold VIP Членство услуга не се прилага за аксесоари. Заменящия продукт може да бъде нов или ремонтиран продукт, който е бил официално одобрен от Huawei.
    3. Трябва да се представи валиден документ за покупка, когато се изисква тази услуга. Тази политика е валидна само за три месеца от датата на покупка (както е показано на документ за покупка). В случай на конфликт между това VIP обслужване и задължителните местни закони и разпоредби, местните закони и разпоредби имат предимство.

Сещам се и още нещо - при модела с две sim-карти VIE-L29 - втория слот се ползва ИЛИ за втора sim карта, ИЛИ за карта памет. Не може и двете едновременно. Не виждам да пише - как се слага карта памет на модела с една sim-карта VIE-L09.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата!

Забравих да уточня, че се интересувам от двусимовия вариант и ако не ти е проблем виж дали го предлагат някъде изобщо.

Иначе имах удоволствието да ползвам такъв апарат, но предназначен за Китай и версията му беше VIE-AL10.

Като ъпдейти е супер, но пък мен много ме дразнят китайските приложения и надписи, които ги има тук-таме и затова отиде апарата при един приятел, а аз се оглеждам за европейска версия.

Ако някой го интересува да кажа все пак, че апарата е уникален, работи адски бързо, страхотно му е оптимизиран софтуера, камерата му е върха и се справя супер и на който размера не му е проблем, препоръчвам да взима този модел.

А...не на последно място и златния цвят е страхотен, плътен и наистина усещането за премиум апарат е постигнато с всеки детайл.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, algor написа:

Забравих да уточня, че се интересувам от двусимовия вариант и ако не ти е проблем виж дали го предлагат някъде изобщо.

Здрасти. Ти и да уточняваш и не - се тая. Предлагат само едносимовия. И това го има само във Vodafone - другите оператори не предлагат P9 plus (засега)

Но както и по-рано казах - при двусимовия имаш или втора сим карта, или карта памет. Не и двете.

Едносимовия пак има слот за карта памет (до 256 GB) - само дето слота не става за сим карта.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, jhoro написа:

Здрасти. Ти и да уточняваш и не - се тая. Предлагат само едносимовия. И това го има само във Vodafone - другите оператори не предлагат P9 plus (засега)

Но както и по-рано казах - при двусимовия имаш или втора сим карта, или карта памет. Не и двете.

Едносимовия пак има слот за карта памет (до 256 GB) - само дето слота не става за сим карта.

Благодаря ти за усилието!
    Това за картите памет и сим-картите го знам, защото повечето двусимови апарати са така, аз единия от двата ми апарата от години ми е двусимов и приютява 2 от трите ми сим карти.
    Достатъчно облачно пространство имам (в порядъка на около 500 гиги) и към iCloud си плащам всеки месец още 100 гиги, та не ми трябва допълнителна карта памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. 

Нали ще си взимам Huawei p9,обаче черния цвят някак си прави екрана .. не ми харесва,само аз ли съм на това мнение.. А пк има ли златисто,бяло във виваком? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, LiedAndDied написа:

Имам един въпрос. 

Нали ще си взимам Huawei p9,обаче черния цвят някак си прави екрана .. не ми харесва,само аз ли съм на това мнение.. А пк има ли златисто,бяло във виваком? 

Аз пък имам един отговор:
    Щом не те кефи черното, не го взимай.
    Нали идеята е апарата теб да те кефи максимално и ти да се оргазмираш от вида и работата му, а не някакви съфорумци, които само плискат мозък из дебрите форумни...

Мен лично бялото адски много ме кефи и ако скачам на тоя апарат, това ще си взема.
    Наситено бяло е и придава един особен вид на апарата, сякаш е направен от бяло злато.

Ще ти кажа след малко какви цветове предлагат във Вива, но със сигурност имат бял и черен.

Едит: подведох те без да искам: White silver и bronze gold се предлагат във Виваком.

Редактирано от algor (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.