Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

100 лв имам за да сменя стария hdd , но не знам дали да взема hdd или да си взема ssd...

За hdd разбрах че този е доста добър , но пък от друга страна това са излишни гб понеже ще ползвам другия хард с файловете ми.

За ssd си нямам никаква представа понеже хубави за 100 лв не може да се каже че има,но пък ще го ползвам за win и някоя там игричка малка.Тежките игри като да кажем gta v са на харда.Като стана дума и за игри пък gta v като пусна заради моя стария ми който е в момента hdd е бавен и текстурите зареждат много бавно и ми лагва много гадно чак се дразня.Та дали ако взема това hdd и инстална там gta v и win ще имам пак тези проблеми с текстурите или ссд-то като по-бързо устройство ще успее да се справи по някакъв начин с проблема ми като играта си остане на същия хард.

Ще съм много благодарен ако хелпнете в избора.Мерси ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С тая видеокарта ще имаш проблем с всички игри дори да монтираш две от най-добрите SSD. А и системната памет е малко също.

Като оправиш тия два проблема може да помислиш и за SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Roujin Z написа:

С тая видеокарта ще имаш проблем с всички игри дори да монтираш две от най-добрите SSD. А и системната памет е малко също.

Като оправиш тия два проблема може да помислиш и за SSD.

Картата ми не е тая от подписката,смених подписката обаче нещо бъгва и не ми показва новата не знам защо...

CPU: Intel Core i5 4460 3.2 ghz quad-core                                                                                         

MB: Gigabyte H81m-D3H                                                                                                         

GPU: Sapphire R9 380 Nitro OC backplate 4gb                                             

RAM: Kingston HyperX Fury 2x4GB DDR3 1600mhz Dual Channel

PSU: SEASONIC M12II-620 BRONZE EVO EDITION 620W

Phone: Samsung Galaxy Note 5 N920C

Редактирано от VladkoJ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, VladkoJ написа:

100 лв имам за да сменя стария hdd , но не знам дали да взема hdd или да си взема ssd...

Зависи какво ти трябва - място или скорост.

Sandisk SSD Plus 120GB за 84 лв. Магазинът е до входа на Терапията.

Иначе аз съм с подобна на твоята конфигурация, със същия Seagate 1TB от първия ти пост, и Intel SSD120GB. На последния е операционната система и всичкия софтуер. Достатъчно пъргав е, нямам оплаквания.

Но конкретно за играта трябва да разбереш кое те спъва - диск ли, процесор ли, видео ли ...

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, RudeBoy написа:

Зависи какво ти трябва - място или скорост.

Sandisk SSD Plus 120GB за 84 лв. Магазинът е до входа на Терапията.

Иначе аз съм с подобна на твоята конфигурация, със същия Seagate 1TB от първия ти пост, и Intel SSD120GB. На последния е операционната система и всичкия софтуер. Достатъчно пъргав е, нямам оплаквания.

Но конкретно за играта трябва да разбереш кое те спъва - диск ли, процесор ли, видео ли ...

Е процесора си е добър и видеото си е добро значи трябва да е от диска.Предимно търся начин да опраявя проблема с играта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За игри SSD не дава производителност. Единствено вместо да ви се стартира дадена игра да речем за 10 секунди, ще зареди за 1-2 секунди примерно. Иначе за цялостната работа на системата е препоръчително едно SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, techmaniac написа:

За игри SSD не дава производителност. Единствено вместо да ви се стартира дадена игра да речем за 10 секунди, ще зареди за 1-2 секунди примерно. Иначе за цялостната работа на системата е препоръчително едно SSD.

Значи полза от ссд-то в моята ситуация няма ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, VladkoJ написа:

Значи полза от ссд-то в моята ситуация няма ?

Едва ли ще е толкова голяма ползата за игри. То ако имаше полза геймърите щяха да наблягат на ССД-та...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, techmaniac написа:

Тук иде реч за по-бързо зареждане на текстурите и в неговия случай съм сигурен че не е видеокартата имам същата и GTA V ми върви с 70+ FPS на 1080p Монитор , процесора също не мисля че е виновен , рамта е възможно да не е достатъчна  макар че толкова е препоръчваната , виж ако хард диска е стар и има проблеми може и точно от него да е така че SSD ще помогне със сигурност ако проблема не е и от самата игра/релийз ако става въпрос  за пиратска. И да най-правилния отговор е на RudeBoy зависи какво му трябва повече скорост или място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Azhen написа:

Тук иде реч за по-бързо зареждане на текстурите и в неговия случай съм сигурен че не е видеокартата имам същата и GTA V ми върви с 70+ FPS на 1080p Монитор , процесора също не мисля че е виновен , рамта е възможно да не е достатъчна  макар че толкова е препоръчваната , виж ако хард диска е стар и има проблеми може и точно от него да е така че SSD ще помогне със сигурност ако проблема не е и от самата игра/релийз ако става въпрос  за пиратска. И да най-правилния отговор е на RudeBoy зависи какво му трябва повече скорост или място.

Няма еднозначен отоговор за това колко ще помогне SSD за игри, но и друг път е обсъждано във форума, че особена полза няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, techmaniac написа:

Няма еднозначен отоговор за това колко ще помогне SSD за игри, но и друг път е обсъждано във форума, че особена полза няма.

Моя хард е на 6 години hitachi 3mb cache 500 gb 7200rpm модел мога да кажа като се прибера след около 10 мин 

Не съм с пиратска,имам я от steam,всичките ми игри са от steam

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, techmaniac написа:

Не е точно така , има полза но не при всички игри , помага много за по-бързото зареждане при преминаване от една зона към друга в дадена игра и е възможно да ти се увеличи леко FPS-а с 2-3 отгоре , това са предимно бонусите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, Azhen написа:

Не е точно така , има полза но не при всички игри , помага много за по-бързото зареждане при преминаване от една зона към друга в дадена игра и е възможно да ти се увеличи леко FPS-а с 2-3 отгоре , това са предимно бонусите.

да ама ако трябва да си взема ссд само windows ще е там а игрите си остават пак на моя хард

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква ти е ползата тогава от SSD?... Само операционната система ще ти работи по-бързо. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822147007

Ето го моя хард

преди 5 минути, RudeBoy написа:

Каква ти е ползата тогава от SSD?... Само операционната система ще ти работи по-бързо. 

не знам за това и питам ... :D

мислих,че ако си взема ссд и ако нали ОС работи по-бързо може да оправи проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 56 минути, VladkoJ написа:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822147007

Ето го моя хард

не знам за това и питам ... :D

мислих,че ако си взема ссд и ако нали ОС работи по-бързо може да оправи проблема

Е аз говорех когато и играта е на SSD-то но твоя случай 120 GB SSD е най-добре да стои само ОС там.Значи щом е така първо преди да бързаш вземи провери дали не е от самата игра , някоя настройка нещо , поръчкай я може да има промяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Azhen написа:

Е аз говорех когато и играта е на SSD-то но твоя случай 120 GB SSD е най-добре да стои само ОС там.Значи щом е така първо преди да бързаш вземи провери дали не е от самата игра , някоя настройка нещо , поръчкай я може да има промяна.

ти на какви играеш,гледам имаш същата карта като моята

gta v settings 2.png

gta v settings.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако над 80% от времето прекарано на компа го ползваш за игри си вземи шпинделен хард ако е под 80% , удоволствието на мигновенната работа със ССД е несравнима./ориентировачнпо/

ССД е най-големия "BOOST" в последните години в компютрите.

Нова виде карта спрямо старата - няколко процента по-добре

Нов процесор спрямо стар - няколко процента по-добре

Нова рам спрямо старата - няколко процента по-добре

ССД спрямо шпинделен кошник - МНОГО Проценти по-добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Без име.png

преди 5 минути, Can Oa написа:

Ако над 80% от времето прекарано на компа го ползваш за игри си вземи шпинделен хард ако е под 80% , удоволствието на мигновенната работа със ССД е несравнима./ориентировачнпо/

ССД е най-големия "BOOST" в последните години в компютрите.

Нова виде карта спрямо старата - няколко процента по-добре

Нов процесор спрямо стар - няколко процента по-добре

Нова рам спрямо старата - няколко процента по-добре

ССД спрямо шпинделен кошник - МНОГО Проценти по-добре

Играя по 3-4 часа на ден.Игрите които ще играя няма да могат да се съберат в ссд-то понеже няма повече от 128 гб за 100 лв. и като включвам и windows.На харда ми диск C тоест ОС е точно 60 гб,остават 60 като четох,че ссд-тата не е хубаво да се пълнят до край с файлове и да остане 15% пространство и пак няма да ми стигнат понеже gta v тия ъпдейти излиза 70 гб

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, VladkoJ написа:

Играя по 3-4 часа на ден.Игрите които ще играя няма да могат да се съберат в ссд-то понеже няма повече от 128 гб за 100 лв. и като включвам и windows.На харда ми диск C тоест ОС е точно 60 гб,остават 60 като четох,че ссд-тата не е хубаво да се пълнят до край с файлове и да остане 15% пространство и пак няма да ми стигнат понеже gta v тия ъпдейти излиза 70 гб

Значи темата е излишна. Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Can Oa написа:

добре а кой хард да взема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма значение , който има повече гаранция.

По принцип WD се водят най-добрите но аз лично най-малко проблеми със Seagate имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Can Oa написа:

Не не е излишна, но за автора е излишно SSD, ако ще е само заради игри. Само ще намали времето за зареждане, но няма да увеличи FPS. Заблуждение е, че вдига производителност на игрите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, techmaniac написа:

Не не е излишна, но за автора е излишно SSD, ако ще е само заради игри. Само ще намали времето за зареждане, но няма да увеличи FPS. Заблуждение е, че вдига производителност на игрите.

Може ли препоръка за hdd :D до 100 кинта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.