Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да споделите вашето мнение относно това дали е нужно да се започне със "C" или със "C++" директно за човек,който е нямал опит с нито един от двата езика.Имам малко опит с bash,awk,sed и expect(,защото съм Линукс системен администратор и ми се налага на автоматизирам разни задачи). Идеята ми е че като Линукс системен администратор искам да зная в детайли кое,как и защо работи така.Проблема е че имам много книги за какво ли не и от толкова много неща не знам от къде да започна.Бях започнал тази книга

https://www.amazon.com/Advanced-Programming-UNIX-Environment-3rd/dp/0321637739

но не знам дали е добре да се започне с нея без да имам познания по C или C++.

Прочел съм поне 20 -ина книги относно неща за които съм се интересувал,но в крайна  сметка всичко относно UNIX и  всичко базирано на него ми е много интересно.Както знаете UNIX е написа в по-голямата си част на С и оттам и започна интереса ми да се запозная в детайли със "C" или със "C++" или и с двата езика.

Моля за вашите мнение и насоки мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори ок тогава започвам с книгата,която сте посочили в линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.