Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Един приятел ме попита за тази конфигурация по-долу дали ще има проблеми с нея просто питам за тази конфигурация как е всичко е съвместимо нали, защото един негов познат му казал, че частите не са били съвместими:

GIGABYTE H170M-D3H

Intel I5 6500

2x4 Kingston DDR4 2133Mhz

Gtx970 JetStream Palit

SSD Kingston 120gb

Baracuda 1TB

FORTRON FSP700 50ARN 88+

CM Elite 430

П.П Кое дъно е по-добро B170M или ASROCK B150M PRO4S/D3

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре да изчака до следващия месец за новите видеокарти а и да помисли за друго захранване и SSD.

Дъното принципно има два варианта като единия е с DDR3 и не е съвместим.  Но би трябвало да е упоменато.

Ето за какво става дума - http://nikem-bg.net/cart/2252p1r54205p1rf.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвместими са частите. Този който е гледал е видял от сайт който предоставя по вероятно, не точна информация. Обаче частите не са добре съчетани като качество и цена! Ако искаш кажи на приятеля да се посъветва тук за събиране на конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След редакцията на първия пост уточнявам. Чипсет B170 не съществува така че няма такова дъно. А второто не е съвместимо (D3 в името му значи DDR3).

D3H има с B150, H170 и Z170 чипсет като и трите имат по-два модела с DDR4 или DDR3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами и аз се замислих на отговора ти, и след това видях че е променил от  GIGABYTE B150M-D3H на  GIGABYTE B170M-D3H и да наистина няма B170M има H170M-D3H Което работи само с DDR3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Грешката е моя дъното е H170 http://most.bg/gb-h170m-d3h-lga1151.html

А относно цената той разполага с 1500 макс 1600лв това са части ,които са над този бюджет, но има познат в един магазин и може да си вземе всичко като цяло на цени без ддс.

Може би захранването може да го смени с Fortron Rider 650w?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ще стане но може да мине и с 90 лв. по-евтино дъно. Примерно това - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-H110M-C-H110-DDR4-LGA1151/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Roujin Z написа:

Това ще стане но може да мине и с 90 лв. по-евтино дъно.

Точно това и аз му казах, но неговият познат му казал, че компютър щял да се забави, аз му предложих asrock B150m, той даже може да си сглоби с H110M, но не знам защо иска по-добро дъно, няма да има разлика, защото той няма да овърклоква принципно като няма да овърклокваш вземаш бюджетно дъно нали?

Относно чакането и аз му казах, но отказа, а за SSD какво да мине и дали Forton Rider 650w ще му свърши работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютъра не само няма да се забави но ще се забърза понеже спестените 90 лв. са почти колкото струва 16GB рам което е двойно повече от тая която ще купува.

http://nikem-bg.net/computer-components/CRUSIAL-16GB-DDR4-2133-CL15-CT16G4DFD8213/description.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Roujin Z написа:

Компютъра не само няма да се забави но ще се забърза понеже спестените 90 лв. са почти колкото струва 16GB рам което е двойно повече от тая която ще купува.

http://nikem-bg.net/computer-components/CRUSIAL-16GB-DDR4-2133-CL15-CT16G4DFD8213/description.html

Предложете едно захранване и SSD и направо да го поръчва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SSR-430ST--430W/description.html

Надеждно и напълно достатъчно за RX480 която се очаква юли месец и ще е по-евтина от GTX970 което ще му спести и още пари. Говоря  и за видеокартата и за захранването.

Правят се всякакви спекулации със цените но 8GB вариант на картата и 600 лв. да струва пак е по-евтин от GTX970 и за предпочитане.

SP700 50ARN 88+ струва 150 лв. "под моста" докато Сисоника е 90 лв.

пс. За SSD има много варианти. X400 на Sandisk е нещо средно. Добри скорости нормална цена и 5 години гаранция.

http://nikem-bg.net/computer-components/SanDisk-X400-128GB-SSD-2.5-7mm-SATA-3/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно това е, че аз му предложих точно новото амд, но той нали е фен на зеленото и отказа веднага :D Фен си на Nvidia човека е и това е :) Аз знам, че rx480 ще е мощно колкото 970-ката, даже между 970 и 980, но как да го накарам на сила щом иска 970 - 970 :) Добре, а не мислите, че 430 ще са му малко, аз не бих рискувал честно казано :) Има ли сеасоник, който да е поне над 500?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То хубаво ще ги пуснат 480-ки, ама наличности ще има ли ? Копачите яко точат лиги за тия карти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, N1K17Y написа:

То хубаво ще ги пуснат 480-ки, ама наличности ще има ли ? Копачите яко точат лиги за тия карти

Те даже ще наситят с новите амд-та пазара според мен, но ще видим ;) То уж 199 долара накрая 550лв в България 4гб версия :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То и аз четох от AMD че ще е на нивото на GTX 1070 ама си купих GTX 970 и ще изчакам няколко месеца да видя какво ще излезе накрая от тая RX 480-ка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Djani_Varna написа:

Те даже ще наситят с новите амд-та пазара според мен, но ще видим ;) То уж 199 долара накрая 550лв в България 4гб версия :angry:

Ами 970 ти е 280-300 долара ама най-евтината е 660 лв. и стига до 800 лв. та и нагоре.

Според мен картата ще е между 450 и 500 лв. но още малко и ще се види та стига спекулации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Roujin Z Момчето има познат и намери за 600лв 970, но не мога да го накарам на сила да си взема амд, сега аз ако бях на негово място щях да си взема амд-то, но просто бърза и не е фен на амд :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те и Nvidia ще изкарат новите си карти. 970 реално ще се замести от 1060 (между 200 и 300 долара 4-6GB варианти) не от 1070.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Roujin Z написа:

Те и Nvidia ще изкарат новите си карти. 970 реално ще се замести от 1060 (между 200 и 300 долара 4-6GB варианти) не от 1070.

Да, но той иска до 1 седмица да си играе на компютъра, а още няма инфорамция за 1060 освен, че ще излиза някъде септември месец, и то даже не е потвърдено.

П.П Знам, че в момента не е време за компютърни upgradе особено от към видео карта, но така стана при него, че няма на къде :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами кат бърза нека взима картата, но поне да вземе нещата които са му предложени по горе. Между другото H170M-D3H че ще стане ще стане, ама няма да е със ddr4 която е спомената в първия пост. Тъка че излиза несъвместима конфигурация. Другото което е към Roujin Z е въпрос защо 16GB рам а не 2х8 на Adata двуканална памет ? Видях го в една друга тема се спореше и беше споменал за запушване на слотове. Ако може няква достоверна информация от нета че не зацепвам логиката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, goodly написа:

Ами кат бърза нека взима картата, но поне да вземе нещата които са му предложени по горе. Между другото H170M-D3H че ще стане ще стане, ама няма да е със ddr4 която е спомената в първия пост. Тъка че излиза несъвместима конфигурация. Другото което е към Roujin Z е въпрос защо 16GB рам а не 2х8 на Adata двуканална памет ? Видях го в една друга тема се спореше и беше споменал за запушване на слотове. Ако може няква достоверна информация от нета че не зацепвам логиката.

Бъркаш за дъното сякаш : http://www.gigabyte.us/products/product-page.aspx?pid=5490#ov виж какво пише 

• Dual Channel DDR4, 4 DIMMs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те били две дъна, пък аз съм гледал това с DDR3-то. http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=5525#ov

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, goodly написа:

Какво има да не зацепиш ? Имаш 2 слота за РАМ на дъното, слагаш 2 пръчки от по 8 гъби=нямаш повече свободни слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ставаше дума за слотовете а защо да се взима 1 пръчка 16GB след като две пръчки по 8 в двуканален режим ще работят по ефективно. Цената ще е малко по висока за това съм съгласен. Но ако трябва да се избира между това дали ще взема една или две в двуканален режим без да ме бърка бюджета, ще избера двете и някой ако иска да пробва да ме разубеди нека го направи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Skylake и Maxwell ще са отживелица до края на годината. AMD отново влизат в играта и този път са си научили урока(от гледна точка на маркетингова политика най-вече). И в други аспекти, с които няма нужда да се занимава крайния потребител, но ефекта за него ще е повече от положителен. А вие сте млади момчета и знам, че бързате съответно ще допуснете мъничка грешчица.:D

:offtopic_s:П.П. Сега ще се появи Кирчо с Фиестичката и ще удари едни такива железни аргументи на масата как се канел дълги години да си закупи АМД за неговите игрички, но те слабаците все изкарвали конкурентна продукция със закъснение. Предлагам да направим и една анкета относно запитване в друга тема кой псевдоним да ползва споменатата натура - ''bildera_''(някак си звучи внушително) или ''Кико''(тук може и да не го вземат толкоз сериозно).:P 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.