Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден ;) Казано накратко въпроса ми е следния : Струва ли си да пробвам Windows 10 на мойта малко дърта конфигурация (в подписа) :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, да не говорим че след 29.07.2016 става и платена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти виждам конфигурацията, ама засега не си струва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, RudeBoy написа:

От подписа му долу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, Емил Костов написа:

От подписа му долу.

:questions:

large.2016-06-19_190255.jpg.77feb2449d86

Хубаво е питащите да знаят, че подписите в този форум могат и да не се показват.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В никакъв случай. Пък и не мисля, че ще се намерят Windows 10 драйвери за видеото. Няма и директен ъпгрейд от Windows XP до Windows 10. Аз не бих се мъчил да ползвам едноядрен Pentium 4 днешно време.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, RudeBoy написа:

Intel ® Pentium4 530 HT 3GHZ

Nvidia GeForce 7600GS 256MB

2GB RAM

WINDOWS XP SP3 32BIT

преди 3 часа, RudeBoy написа:

Хубаво е питащите да знаят, че подписите в този форум могат и да не се показват.

Ами в опциите показва,че е видим за всички потребители ;)

преди 3 часа, plamenbm86 написа:

В никакъв случай. Пък и не мисля, че ще се намерят Windows 10 драйвери за видеото. Няма и директен ъпгрейд от Windows XP до Windows 10. Аз не бих се мъчил да ползвам едноядрен Pentium 4 днешно време.

Еми шанс всеки с възможностите си както има една дума ;) Не всеки може да си позволи да отдели било 500-600-1000 лева за нова конфигурация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За по-малко от 500 лв може да се вземат нов процесор, дъно и RAM, които осигуряват много по-добра производителност. Да не говорим, че има и цели компютри втора употреба с четириядрени i5 под 500 лв. Вграденото видео на новите Intel в повечето случаи е по-добро от този Geforce. Но всеки сам си решава. Зависи как се ползва машината и колко търпение има човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, RudeBoy написа:

Аз го виждам, та предположих че всички го виждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С тази конфигурация, всичко над Уиндоус XP, ще е мъка. Евентуално, Уиндоус 7 32 бита, ама Home версията. С тия 2GB RAM, е за никъде този компютър. Ако няма излишни пари, за нов /втора ръка/ компютър, да кара със сегашната ОС. Макар че, тя е архивна и е добре да я смени. Вземи още една плочка RAM, и слагай Уиндоус 7.

П.П Този процесор, не поддържа 64 битови инструкции. Тъй че, само още 1 GB RAM, поне да имаш малко повече.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Емил Костов написа:

Не, да не говорим че след 29.07.2016 става и платена.

Кой те излъга? След тази дата, ако все още не си инсталирал ще трябва да си платиш. Но ако вече имаш инсталация, няма да се налага да плащаш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Viiipeer написа:

Кой те излъга? След тази дата, ако все още не си инсталирал ще трябва да си платиш. Но ако вече имаш инсталация, няма да се налага да плащаш....

Чудесно, ще видим!!! Ще се плаща за всяко едно приложение просто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теб това какво те бъка? Ти приложения ли използваш, или програми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, дръндю написа:

качи му версия 8.1 х86

Ето това е най-добрия съвет и според мен.

преди 2 часа, AntiAlGor написа:

С тази конфигурация, всичко над Уиндоус XP, ще е мъка. Евентуално, Уиндоус 7 32 бита, ама Home версията. С тия 2GB RAM, е за никъде този компютър. 

Ако му се добави едно SSD, ще стане приемливо бърза машинка, макар и с Pentium 4...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе не знам, до колко на тази конфигурация, му трябва SSD. Предполагам, диска му не е и SATA, та е малко под въпрос.  Аз аКо трябваше да избирам, бих сложил още една плочка рам, от 1GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека пробва. Не знам, до колко ще работи 8.1, с този хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DarkEdge
      Понякога се налага да се разменят каналите на аудио системата на компютъра си. Но няма как да се направи физически. Тогава на помощ идва софтуерният инструмент Equlizer APO. По-долу ще опиша постъпково как може да се направи това:
      Изтеглете и инсталирайте подходящата версия на Equalizer APO (32/64 битова) за вашата система:Equalizer APO download | SourceForge.net
      Инсталирането може да се направи в тих режим по следния начин – създайте .bat файл при изтегления инсталатор със следното съдържание:
      for /f %%s in ('dir %~dp0EqualizerAPO*.exe /B /S /OD') do "%%s" /S Конфигурирайте Equalizer APO да се прикачи към вашето изходно устройство (Обикновено е нещо като "Speakers - VIA HD Audio" or "Speakers - Realtek HD Audio"); това може да се промени и по-късно от инструмента "Configurator" от папката на Equalizer APO в Старт менюто на Windows

Може да изиска рестарт на системата. Потвърдете Създайте нов текстов файл в папката C:\Program Files\EqualizerAPO\config и го преименувайте примерно като swapchannels.txt. Отворете файла. Копирайте (Ctrl+C) от указаните най-долу ситуации (2.Х или 5.1) получерния шрифт и го поставете в полето на бележника (Ctrl+V): Запазете файла Стартирайте Equalizer APO's Configuration Editor Уверете се, че горе вдясно в падащото меню вашето устройство е правилното
      Ако е приложимо, премахнете всички предварително конфигурирани опции, като кликнете върху червената икона "минус" (или, ако се вижда, бутонът с две стрелки, насочващи надолу, след това "Remove") Кликнете върху зелената икона "плюс", за да добавите нова конфигурация за вашето изходящо устройство, след което преминете към опцията "Include configuration file" Изберете вашия файл swapchannels.txt Save/Приложете конфигурацията Воала!
      За размяна ляв и десен канал като съдържание на swapchannels.txt използвайте:
      Copy: L=R R=L

За пренасочване на 5.1 канална система като съдържание на swapchannels.txt използвайте
      Copy: L=R R=L SL=SR SR=SL

Забележка: Значение на използваните в текста символи:
      L - ляв-
      R -десен
      SL -заден ляв
      SR - заден десен

ПП След актуализиране на драйвър за звуковата карта е необходимо да се стартира инструмента "Configurator" и да се зададе отново правилната конфигурация.
    • от DarkEdge
      https://winaero.com/blog/microsoft-shutting-down-hotfix-service/
    • от rado7318@abv.bg
      Има много лесен начин да разберем Windows или Линукс е по добър!
      1. Ако се продават лаптопи, на които може да работи само Windows ще се купуват ли?   ДА!
      2. Ако на лаптопите може да работи само Линукс?
      Е , ще кажете то си има такива- Chromebook със Google Chrome OS.
      Следователно проблема на останалите Линукс дистрибуции е, че просто не са достатъчно разработени и на този етап са по скоро платформа за мазохисти. Не може безброй малки фирмички с по 5-6 програмисти да направят завършен качествен продукт, който да се равнява на продукта на фирми като Microsoft, Google или Аpple, нали?
    • от Hero_ Zero75
      Искам да дискутирам с вас два важни въпроса за PvE/Save the World
      Дали PvE/Save the World ще стане част от Battle Royale
      И/Или
      Кога PvE/Save the World ще стане безплатен
    • от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.