Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден ;) Казано накратко въпроса ми е следния : Струва ли си да пробвам Windows 10 на мойта малко дърта конфигурация (в подписа) :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, да не говорим че след 29.07.2016 става и платена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, RudeBoy написа:

Не ти виждам конфигурацията, ама засега не си струва.

От подписа му долу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Емил Костов написа:

От подписа му долу.

:questions:

large.2016-06-19_190255.jpg.77feb2449d86

Хубаво е питащите да знаят, че подписите в този форум могат и да не се показват.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В никакъв случай. Пък и не мисля, че ще се намерят Windows 10 драйвери за видеото. Няма и директен ъпгрейд от Windows XP до Windows 10. Аз не бих се мъчил да ползвам едноядрен Pentium 4 днешно време.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, RudeBoy написа:

Не ти виждам конфигурацията, ама засега не си струва.

Intel ® Pentium4 530 HT 3GHZ

Nvidia GeForce 7600GS 256MB

2GB RAM

WINDOWS XP SP3 32BIT

преди 3 часа, RudeBoy написа:

Хубаво е питащите да знаят, че подписите в този форум могат и да не се показват.

Ами в опциите показва,че е видим за всички потребители ;)

преди 3 часа, plamenbm86 написа:

В никакъв случай. Пък и не мисля, че ще се намерят Windows 10 драйвери за видеото. Няма и директен ъпгрейд от Windows XP до Windows 10. Аз не бих се мъчил да ползвам едноядрен Pentium 4 днешно време.

Еми шанс всеки с възможностите си както има една дума ;) Не всеки може да си позволи да отдели било 500-600-1000 лева за нова конфигурация :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За по-малко от 500 лв може да се вземат нов процесор, дъно и RAM, които осигуряват много по-добра производителност. Да не говорим, че има и цели компютри втора употреба с четириядрени i5 под 500 лв. Вграденото видео на новите Intel в повечето случаи е по-добро от този Geforce. Но всеки сам си решава. Зависи как се ползва машината и колко търпение има човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, RudeBoy написа:

Аз го виждам, та предположих че всички го виждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

качи му версия 8.1 х86

пп

Windows 8.1 Professional (x86)

» Официален сайт:

Microsoft Windows 8.1

» Версия:

Windows 8.1 Proffesional (x86)

» Интерфейс:

Английски

» Лиценз:

Платен

» Системни изисквания:

- Процесор с честота 1 ГХц или по-бърз, поддържащ PAE, NX и SSE2.

- RAM памет: 2 ГБ

- Свободно пространство на твърдия диск: 20 ГБ

- DirectX 9 графично устройство с WDDM 1.0 или по-нова версия драйвър.

- Свободно място на HDD: 20 GB.

Редактирано от дръндю (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С тази конфигурация, всичко над Уиндоус XP, ще е мъка. Евентуално, Уиндоус 7 32 бита, ама Home версията. С тия 2GB RAM, е за никъде този компютър. Ако няма излишни пари, за нов /втора ръка/ компютър, да кара със сегашната ОС. Макар че, тя е архивна и е добре да я смени. Вземи още една плочка RAM, и слагай Уиндоус 7.

П.П Този процесор, не поддържа 64 битови инструкции. Тъй че, само още 1 GB RAM, поне да имаш малко повече.

Редактирано от AntiAlGor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, Емил Костов написа:

Не, да не говорим че след 29.07.2016 става и платена.

Кой те излъга? След тази дата, ако все още не си инсталирал ще трябва да си платиш. Но ако вече имаш инсталация, няма да се налага да плащаш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Viiipeer написа:

Кой те излъга? След тази дата, ако все още не си инсталирал ще трябва да си платиш. Но ако вече имаш инсталация, няма да се налага да плащаш....

Чудесно, ще видим!!! Ще се плаща за всяко едно приложение просто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Теб това какво те бъка? Ти приложения ли използваш, или програми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, дръндю написа:

качи му версия 8.1 х86

Ето това е най-добрия съвет и според мен.

преди 2 часа, AntiAlGor написа:

С тази конфигурация, всичко над Уиндоус XP, ще е мъка. Евентуално, Уиндоус 7 32 бита, ама Home версията. С тия 2GB RAM, е за никъде този компютър. 

Ако му се добави едно SSD, ще стане приемливо бърза машинка, макар и с Pentium 4...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе не знам, до колко на тази конфигурация, му трябва SSD. Предполагам, диска му не е и SATA, та е малко под въпрос.  Аз аКо трябваше да избирам, бих сложил още една плочка рам, от 1GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, AntiAlGor написа:

Абе не знам, до колко на тази конфигурация, му трябва SSD. Предполагам, диска му не е и SATA, та е малко под въпрос.  Аз аКо трябваше да избирам, бих сложил още една плочка рам, от 1GB.

да, ако му качиш седмица, ще е необходима още 2 ...ъ-ъ-ъ...щото са недостатъчно
    но за осмицата, тази конфигурация е задоволителна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нека пробва. Не знам, до колко ще работи 8.1, с този хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteTooth
        Здравейте!
        Баба ми е с 95% ТЕЛК, има запор в/у пенсията си, като месечният й лимит за теглене е 460 лева (минимална работна заплата), жената преди няколко месеца, още преди да й сложат запора беше кандидатствала за ТЕЛК, и преди няколко дни пристигна писмото в което пишеше сумата която й е преведена в банковата сметка. Отивайки на 07.11.2017 г. банката отказва да й преведе повече от минималната работна заплата, а останалите пари които се водят инвалидна помощ биват остаени в сметката. По документ от частният съдебен изпълнител пише че всяка допълнителна сума която не може да бъде истеглена или не е истеглена до посоченият месец остава в банковата сметка на лицето до погасяване на кредита.
        Уж се интересувах малко, но общо взето не беше кой знае колко полезна тази информация и реших да се допитам до Вас, по закон никой ЧСИ, както и банка нямат право да запорират или да не изплащат инвалидни помощни пенсии. Как да помогна на бабата да се пребори с това и да си вземе парите от ТЕКЛ?
        Ходи до НОИ, пусна молба да си получава парите в поща по местоположение, след което ходи до кантората на ЧСИ който й е направил запора, но го е нямал и хората които са били там са й казали че банката НЯМА правото да задържа пари от инвалидни пенсии и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да и изплатят поне 460  лева, без да е включена личната и пенсия към това число. С малко надежда жената отива в банката за да обясни какво са й казали, но уви, банката отново отказва да й преведе нито стотинка от това което се е събрало от ТЕЛК-а.
        Какви са вашите съвети, как да помогна не жената да си вземе парите от тези хомосапиенси?
        ~ Ако се пусне възражение към ЧСИ който е направил запора, то какъв е шанса запора да бъде вдигнат или поне да може да си тегли парите от ТЕЛК?
      • от ngdt
        Здравейте.
        Днес се опитах да преисталирам Windows-ът на лаптопа си. Пуснах да се инсталира от usb устройство, преминах през няколко фази на инсталация/extract-ване на файловете и по едно време машината прегря и се угаси... Когато се опитам да го пусна се появява син екран с грешка 0x00000024, не се получава и да инсталирам win наново от usb-то. Моля помогнете, проблемът е сериозен и ще съм много благодарен на отзовалите се!
      • от WhiteTooth
        Здравейте, баба ми има запор на пенсията си, като причина за това е неизплатен заем.
        Преди да и сложат запора баба ми чакаше одобрение или поне някакво известие от НАП за ТЕЛК за да разбере по колко пари ще получава на месец, в документите от ТЕЛК пише че се е на числила сума за изплащане на стойност малко над 700 от януари месец 2017 год. Проблема започва от там, отивайки днес в банката за да изтеглим пенсията на жената както и парите от ТЕЛК-а Те ни казват че в писмото от частния съдебен изпълнител видно е отбелязано че Тя има право да тегли до минималната работна заплата на месец (460лв).
        Опитвайки се да изтеглим останалите 700 ни беше отказано.
        Въпроса ми е следният, имат ли право да не изплащат инвалидни помощни от ТЕЛК, и ако нямат по какъв начин да си изтегли жената парите?
        Пенсията и е около 400лв, стана толкова преди месец-два когато вдигнаха пенсиите, по трудов стаж пенсията й е близо 170-180лв
        От ТЕЛК трябва да й се изплащат между 80 и 90 лева.
        Процентите от ТЕЛК за 95%.
        Ако отиде до НОИ с молба за превод по пощата до местоположение, то ще преведат ли тези 700лв в пощата и ще може ли да ги изтегли безпроблемно?
        Консултирах се с адвокат, той ми каза че може да пуснем възражително писмо до съдебният изпълнител за да се махне този запор, но това ще стъпи на бабата пари, искам да попитам Вас дали ако отиде до НОИ и направи по-горе написаното дали ще може да ги изтегли и чак тогава да се пусне писмо. Или поне от НОИ да й дадат бележка с която да отиде в банката и да си взема инвалидната помощ.
      • от xXx*Triple*xXx
        Имам въпрос свързан с телефона или по точно батерията Когато включа да се зарежда на няколко пъти забелязвам пише : Зареждане при АС 
        Въпрос ? Някой има ли на идея какво е това АС ? Търсих из разни форуми но нищо не намерих за това АС Батерията е оригиналната телефона е купен чисто нов не е сменяна !!! Не е подута не е прегрявяла никога от както го имам близо 2 години При нормална работа (като не си играя толкова много с телефона батерията изкарва по 2 дни) Някой ако знае какво е това - Зареждане при АС нека да пише телефона е Lenovo C2 Vibe K10a40
      • от icaka9
        Привет хора! Искам да попитам хората с Galaxy A3 2017 за мнения(впечатления) относно работата на телефона, бързината му, качество на камера и видео, след време дали се забавя, дали забива....като цяло как се държи и ако може някой, който го има и го ползва да направи едно кратко видео дали на 720p или на 1080p без значение...2-3 минутки на светло и на тъмно(с лампа или лампички да светят в тъмното и силна музика....в дискотека или бар или клуб,концерт или у дома) това което искам да видя е дали от светлината на лампа в тъмното има такива подобни на саби отблясъци и блестене от светлината на лампата и също микрофона какво качество на звук вади на запис с силна музика от концерт или нещо от сорта....защото в момента съм с Iphone SE и това може да се каже, че е единственото нещо което ме спира да взема Galaxy-то.....много ще съм благодарен на човека, който може да ми направи тази услуга, защото не знам как и къде по друг начин мога да го тествам аз като го нямам.....Благодаря!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.