Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Програма за Linux за гледане на български телевизионни канали

Препоръчан отговор

Мдааа, кофти е това с Диемите.... Намирам си някаква алтернатива за Формула 1, ама понякога гледам и БГ мачове, а за тях няма врътка :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сорса на каналите  е от крадени или случайно намерени проксита в интернет. Писачите на тази програма няма как да контролират нито един от тия канали и когато собственика на сорса смени нещо   и каналите умират. 

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, AlkatrazBG написа:

Сорса на каналите  е от крадени или случайно намерени проксита в интернет. Писачите на тази програма няма как да контролират нито един от тия канали и когато собственика на сорса смени нещо   и каналите умират. 

според мен не е... директно си се стриймва от mnet/msat... през прокси и рестриймване щеше постоянно да лагва и дропи... а каналите вървят със съвсем малка разлика от кабелната...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам как мога да ъпдейтвам програмата, смисъл такъв, сега съм я инсталирал, от 2-3 дена Дискавърито ми е черен екран и върви само звук. Ако оправят линка или го променят как мога да ъпдейтна, това автоматично ли става или как?

Освен това, според мен Професорът е прав, самоче бърка ИСП-то.

Корекция: Може и точно от червените да е, но пък има един друг доставчик без кодировка, не ме интересува по принцип, важното е да върви :)

Друго да ви кажа, от преди няколко дена има списък с много подобни канали в един друг форум. Ползвам списъкът с влц, защото интерфейса ми е по-удобен, но каналите са много подобни, няма да кажа идентични, защото има разлики. Нека хората погрижили се за тази страхотна програма да го имат в предвид.

На създателите мога да им дам една препоръка, това лично на мен ще ми е по-удобно. Ако могът при ъпдейт да сложат увеличаване и намаляне на звукът със скрола на мишката или с клавишите нагоре/надолу, аз за това и ползвам влц-то с другите линкове, като главна телевизия... просто интерфейсът ми е по-удобен.

Иначе това са най-добрите стриимове, като цяло, браво и много благодаря :)

Още една корекция, днес вече Дискавърито върви, както на линукската програма, така и на плейлиста от другият форум. Надявам се или вие да сте пуснали листа съзнателно или да не ползвате собствен ресурс за да поддържате телевизията, защото съм почти 100% сигурен, че стиймовете са еднакви.

Редактирано от Barrila (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е лошо да заменят  MPV със това bomi project page . Сорса на каналите си се вижда и е ясно  от къде го взимат. Диема Спорт 1 и 2 ги няма защото там от където взимат каналите са спрени,за това са и толкова малко каналите в скрипта. Като  затворят тестовия  сървър   и всички канали ще умрат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, AlkatrazBG написа:

Сорса на каналите си се вижда и е ясно  от къде го взимат.

Идеята (ако съм схванал правилно) е поне малко разбиращите да не знаят от къде идва и затова е mpv. Освен това с него "хващат" и по-стари системи. И с какво пък "Б"-то надцаква "ЕсЕм"-а, с нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

изписва ми в момента гледате славия локомотив пд

пък всъщност направо нищо не гледам - прозорец, в което да се отваря видеото така и няма

Линукс минт...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой в темата каза, че нещо ще спре след време. Май не си му повярвал. Май-май е казвал истината ;) . За без пари ... и това е много, ако питаш мене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма и да се отвори защото  линковете за тези 2 канала са спрени. Листата от която гледате в момента я има от 3 месеца във всички сайтове и хората се принудиха да махнат част от каналите. Листата е тестова и да разчитате на нея не е много удачно. Програмата няма как да се обнови сама със нови линкове и трябва да чакате  писачите на скрипта  да  изнамерят от някъде друг  сорс  за каналите и да ви направят нова версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Поздравления за готината програма. При мен на дебиан стреч нещо не тръгва... аз ли не правя работите като хората. Инсталирах mpv и yad зависимостите, програмата тръгва само дето де факто не ще да плейва каналите. изходът на кода е следния:

2016-09-12 18:33:32 (1,78 MB/s) - ‘tv’ saved [272603]

mpv: no process found
bash: ред 17: В момента гледате <b>По света и у нас Информационна емисия</b> по <b>БНТ 1</b>.: Няма такъв файл или директория

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм ти спрял сървъра  и ти работи само обновяването на EPG–то дали ще  ти с отвори който и да е канал от тоя сървър  ? Спряха ви тока направо от трафопоста  дет се вика :)  Така става когато с чужда пита помен правиш .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9/10/2016 в 20:50, AlkatrazBG написа:

Ако съм ти спрял сървъра  и ти работи само обновяването на EPG–то

Така го каза все едно ти се сбъдна най-съкровеното желание.

Редактирано от Barrila (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми преди 2  дена написах ,че сървъра е плъзнал из всички форуми и ще спре. Скрипта си е добре написан ама линковете са крадени  и 100% ще ги гледате от ден до пладне. Така направена тая програма не струва и чеп за зеле защото зависите  от тия дето пишат скрипта а пък те чакат като гаврошовци някой да публикува листа в  нета та да я сложат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.тв-програма.bg/

http://www.blitz.bg/tv

от тия линкове програмата си тегли EPG (може да си погледнете лога .xsession-errors ), а кой стриймва каналите е отделен въпрос... сега остана само world bnt понеже то се триймва от другаде...

на 9/10/2016 в 9:06, AlkatrazBG написа:

Няма да е лошо да заменят  MPV със това bomi project page . Сорса на каналите си се вижда и е ясно  от къде го взимат. Диема Спорт 1 и 2 ги няма защото там от където взимат каналите са спрени,за това са и толкова малко каналите в скрипта. Като  затворят тестовия  сървър   и всички канали ще умрат.

няма как да стане, тоя плеър не поддържа стриймове (rtmp, rtsp, ), както и плейлисти (m3u, m3u8 и т.н.) mpv може да се замени с vlc, но според мен mpv е в пъти по добър плеър (все пак е тръгнал от mplayer2), жалко че няма версия за смартфони, щото vlc не струва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Професоре недей така :) https://github.com/xylosper/bomi   Ако  се беше поинтересувап щеше да знаеш ,че MPV е форк  на тоя плеар :)  Каквото чете единия това и другия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мда и един мармот увива шоколад в станиол...

https://en.wikipedia.org/wiki/Mpv_(media_player)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

~/.bgtv/bgtv
--2016-09-15 20:07:53-- http://www.blitz.bg/tv
Преобразувам www.blitz.bg (www.blitz.bg)... 79.98.105.7
Свързване към www.blitz.bg (www.blitz.bg)|79.98.105.7|:80... успешно свързване.
HTTP изпратено искане, чакам отговор... 200 OK
Дължина: неопределен [text/html]
Saving to: ‘tv’

[ <=>                                   ] 267.856     --.-K/s   in 0,1s    

2016-09-15 20:07:54 (2,63 MB/s) - ‘tv’ запазен [267856]

--2016-09-15 20:07:54-- http://www.xn----8sbafg9clhjcp.bg/tv/bnt-hd/
Преобразувам www.тв-програма.bg (www.xn----8sbafg9clhjcp.bg)... 82.119.92.40
Свързване към www.тв-програма.bg (www.xn----8sbafg9clhjcp.bg)|82.119.92.40|:80... успешно свързване.
Saving to: ‘index.html’

[ <=>                                   ] 99.318      --.-K/s   in 0,06s   

2016-09-15 20:07:54 (1,67 MB/s) - ‘index.html’ запазен [99318]

--2016-09-15 20:07:54-- http://www.xn----8sbafg9clhjcp.bg/tv/news7/
Свързване към www.тв-програма.bg (www.xn----8sbafg9clhjcp.bg)|82.119.92.40|:80... успешно свързване.

[ <=>                                   ] 144.958     --.-K/s   in 0,07s   

2016-09-15 20:07:54 (2,02 MB/s) - ‘index.html’ запазен [144958]

--2016-09-15 20:07:55-- http://www.xn----8sbafg9clhjcp.bg/tv/24kitchen/

[ <=>                                   ] 135.477     --.-K/s   in 0,07s   

2016-09-15 20:07:55 (1,94 MB/s) - ‘index.html’ запазен [135477]

--2016-09-15 20:07:55-- http://www.xn----8sbafg9clhjcp.bg/tv/bloomberg/

[ <=>                                   ] 94.622      --.-K/s   in 0,06s   

2016-09-15 20:07:55 (1,63 MB/s) - ‘index.html’ запазен [94622]

--2016-09-15 20:07:55-- http://www.xn----8sbafg9clhjcp.bg/tv/hbo-comedy/

[ <=>                                   ] 97.470      --.-K/s   in 0,06s   

2016-09-15 20:07:55 (1,62 MB/s) - ‘index.html’ запазен [97470]

--2016-09-15 20:08:01-- http://www.blitz.bg/tv
Преобразувам www.blitz.bg (www.blitz.bg)... 79.98.105.7
Свързване към www.blitz.bg (www.blitz.bg)|79.98.105.7|:80... успешно свързване.
Saving to: ‘tv’

[ <=>                                   ] 267.856     --.-K/s   in 0,1s    

2016-09-15 20:08:02 (2,61 MB/s) - ‘tv’ запазен [267856]

mpv: no process foun

Нещо спря да работи.Само изкарва иконата  гледате еди си коя телевизия и няма картина ни звук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спря, защото някой квартален хакер качи стриймовете по интернационалните сайтове и ги убиха. :D

Това всъщност беше причината да ги крием, но за българската простотия край няма, така че сега и програма нямааа :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Zeroadhesion написа:

Спря, защото някой квартален хакер качи стриймовете по интернационалните сайтове и ги убиха. :D

Това всъщност беше причината да ги крием, но за българската простотия край няма, така че сега и програма нямааа :)

Сега няма какво да качва, напълно безполезен е вече. Предполагам, че е някой с умряло сайтче с рекламки, дето си мисли, че трепе конкуренцията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стриймовете винаги ще има начин да се кракнат, дори и да криптираме скрипта, както досега...

Та щом един път са го направили, ще го направят отново и ще изтрият стриймовете отново - не виждам смисъл да го правя, такъв ни е манталитета просто :)

Иначе имам още един набор от такива стриймове на TV доставчик, но те бял свят няма да видят.

Редактирано от Zeroadhesion (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Zeroadhesion написа:

Иначе имам още един набор от такива стримове на TV доставчик, но те бял свят няма да видят.

Подкрепям напълно, няма смисъл просто, отнема време и ресурс, а 1 комплексар ги скапва. Аз и без тва гледам 1-2 канала на антена, не ми пука, яд ме е за премиум каналите и че бяха със страхотно качество и никакво засичане.

А ако тоя дето ги е скапал има сайтче с банерки, да не мисли, че ще съм му зрител... най много да му скапя неговите стриймове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ми то това го имаше още в няколко форума:

mrejata.net и kaminata.net , няма как да не ги види някой...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване