Премини към съдържанието
tyrboman

Къде и как мога да купя PC захранване без ДДС?

Препоръчан отговор

Първо да кажа за хората, които ще ми кажат, че това не можело да стане - може.Преди години го направих.Отидох в офиса на Jar computers в София и след, като говорих с един от дилърите (за части нова конфигурация) ми направих отстъпка, като нез платих ДДС-то.Чувал съм след това, че ако имаш познат с фирма на негово име, която всичко й е изрядно (данъци имам предвид) може да и най вече ако има сключен договор с фирмата за компютърни части му правят отстъпка и не плаща ДДС.Познавам един, който има фирма и има такъв такъв договор, но ми казва че и той си плащал ДДС-то.
    Ако не по този начин то има ли друг?!

П.П. Вярно, че не са кой знае какви пари при това захранване дето искам да взема.При 200 лв са 40 лв, (горе долу) но все пак кой ти ги дава на днешно време.Ако имате предложения за по хубаво захранване пак на същите пари - отворен съм за идеи ;)

Редактирано от tyrboman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мииииииииииииииииии , слид една година му връщат ДДС

http://www.nap.bg/page?id=483

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 часа, tyrboman написа:

Първо да кажа за хората,.......

А аз да ви кажа, че ако някой ви каже, че банките не може да се обират не му вярвайте може! Надявам се и сам разбирате колко незаконно е това което питате!

Единствения вариант да купите нещо без ДДС е собственика на фирмата купувач да ви е баща и да има да внася ДДС на държавата, и дали ще го даде на нея или на вас за него е все едно. Преди много години може и ад е имало подобни практики заради лъжа при вноса, Внасят се 1000бр да речем но се обявяват 500 и така се плаща ДДС само на половината и може Цялото количество да бъде продадено с половин ДДС. 

Явно и математиката не ви е много силна защото при цена от 209 лв ДДСто включено в нея е малко под 35лв.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А дали може работодателя ти да  си спести здравните ти осигуровки и като идеш другия път на лекар да  си платиш като поп ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Без умствен капацитет написа:

мииииииииииииииииии , слид една година му връщат ДДС

http://www.nap.bg/page?id=483

Да да, нещо такова имам предвид.

преди 5 часа, pconline написа:

Явно и математиката не ви е много силна защото при цена от 209 лв ДДСто включено в нея е малко под 35лв.

ДДС-то не е ли 20 процента?!

преди 3 часа, AlkatrazBG написа:

А дали може работодателя ти да  си спести здравните ти осигуровки и като идеш другия път на лекар да  си платиш като поп ? 

Това пък какво общо има?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, tyrboman написа:

ДДС-то не е ли 20 процента?!

Да де ама има едни неща като вътрешен и външен %.

209 : 1,2 = 174.17лв. главница

174.17 * 0.2 = 34.83 ДДС

174.17+34.83= 209лв. !!!!

ДДС-то е 40 лв на нещо което е с главница 200лв и крайната цена е 240.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай малко братле.Цената от 209 лв си е крайната със включено ДДС.То си пише и в сайта от долу така, че не знам как ги изкарваш тия 240 лв.Сега ако имам 209 лв я купувам за толкова понеже и доставката е безплатна и това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човек ти и да четеш не можеш. Дал съм ти два примера, понеже ти твърдиш, че икономисвайки ДДС-то ще спестиш 40лв

1 при цена 209лв ДДС-то е 34,83(които влизат ВЪТРЕ в цената)

2 40лв ДДС има в артикул с цена 240лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно съм попаднал в час по математика.Не съм карал никой да ми обяснява как се формира ДДС-то, а просто дали може някой да ми го спести.Явно няма как да стане номера.Както и да е, мерси все пак.

Редактирано от tyrboman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, tyrboman написа:

Явно съм попаднал в час по математика.Не съм карал никой да ми обяснява как се формира ДДС-то, а просто дали може някой да ми го спести.Явно няма как да стане номера.Както и да е, мерси все пак.

Хах,по-скоро не си ходил в часовете по математика............Едвали тук(от форума) може някой да ти го спести,може финансовия министър,та се обърни към него.;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@tyrboman - този въпрос не се задава по форумите, най-малкото защото тези неща не стават така.

На теб ти трябва фирма, регистрирана по ДДС, която има много компютри и купува цели или отделни компоненти. Трябва поне главния счетоводител или собственика да е твой човек.

Подробностите те ще ти ги обяснят - най-вече счетоводителя.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това с връщане на ДДС-та до колкото знам си е таралеж в гащите. После ще ти направят света тесен от ревизии и прочие. Никой няма да ти направи такава услуга според мен.

Някои фирми продават части от сектор еди кой си без ДДС(ужким), но да ви кажа май не са толкова евтини. Говоря за фирма, на която се водя дилър и разбира се името няма да кажа.

Страх лозе пази. Продай на някой без ДДС да те наклеветат и после да те е*ат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.