Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички, пуснах тема относно избор на лаптоп и след отгворите ви и доста разглеждане искам да попитам какво мислите за избора ми - цък .Ще го използвам за игране на игри, доста разнасяне и просто като цяло искам да съм сигурен, че след 3-4 години ще си е същият, като когато ще го закупя.Чувал ли е някой лоши коментари или имате ли по-добри предложения за същите пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бъди сигурен, че няма да си остане същият :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам предвид абсолютно едно към едно, просто не искам да имам проблеми.Ако съм на грешен път моля да се предложи нещо друго в такъв случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не са за игри. На тази техника живота върви ултра мега хипер бързо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре в крайна сметка някой ще ми предложи ли лаптоп, който ще ме изкара поне 3-4 години ? Дори да няма игрово натоварване .. Или поне да каже нещо относно посоченият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не го мъчиш с игри и го пазиш и чистиш вероятно ще оцелее които и да вземеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целият форум е наясно, че ще ползваш лаптопа за игри :) . Така че - божа работа колко ще изкара. Ако го пазиш от прегряване, удари, вибрации, заливане с течности и т.н., има шанс да живее дълго. Но пак не си застрахован срещу заводски дефект например. Затова е гаранцията.

Иначе този модел е доста добър като параметри. Нормално, и цената е сериозна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля да го тормозя с кой знае какви игри .. нито ще му пускам GTA V, нито нищо от този клас.Просто нормални "casual" игри колкото за разтоварване.Мисля да закупя този пък каквото стане.За това, което предлага от към хардуер, мисля че това е най-добрата цена, да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри Desktop. Аз лично не бих разнасял насам-натам лаптоп който струва 1900лв. И един от 700-900лв ще ти свърши същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Thund3rGod написа:

Не мисля да го тормозя с кой знае какви игри .. нито ще му пускам GTA V, нито нищо от този клас.

С 960М може да играеш игри, но гледай да вървят плавно, т.е. проблемите идват от играене на игри с лош fps, което означава, че картата се "мъчи" харчи много ток да навакса изоставането, но това води до отделяне на много топлина, което при не добро охлаждане води до прегряване. Прегряването само по себе си не е опасно, води до задекстване на защита по ток и изклчване на уреда, систематичното прегряване, т.е. днес, утре, 5 дни в седмицата може да даоведе до дефектирне на някой компонент.

преди 8 часа, Thund3rGod написа:

Добър ден на всички, пуснах тема относно избор на лаптоп и след отгворите ви и доста разглеждане искам да попитам какво мислите за избора ми - цък 

Ще се прекараш с този, стар е, поне на 2г. Ето какво трябва да вземеш

http://laptop.bg/laptops-asus-GL552-asus_gl552vw_cn211d

16G DDR4, най-съвременен процесор, Skylake, + може да си добавиш SSD за бързодействие на ОС, като я инсталираш на него, а на обикновенният хард слагш игри, музика и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами то добре с този, ама ако му сложа и ССД както на другия цената вече отива и над 2 хил. ... А защо този е с уж по-добрият процесор ? Когато гледах срванения в интернет 4720 изкарваше по-добри резултати от 6700 ? Благодаря за информацията все пак де, с други думи да си знам, че 6700 са нови бройки а 4720 стари ? Добре де да кажем, че чак пък 960М не ми трябва и бих бил доволен и с една идея по-слаба видео карта. Може ли да ми предложиш лаптоп, който е ново поколение, има ССД, има нормални клавиши (не онези сбутани стрелки) и IPS екран ? Например този как е цък ? Има ли по-добри опции за тези пари, както предполагам нов ли е и има ли нещо по-добро за тази цена ? 

Редактирано от Thund3rGod (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На CPUBoss не му се доверявай безусловно, 6700HQ  по-новият и по-добър процесор. Когато даваш 1900лв да правиш компромиси е напълно неоправдано, вторият който си дал отстъпва по видео карта и то доста 950М е назад от 960, 2 пъти по-малко рам и е по-скъп http://laptop.bg/laptops-asus-GL552-asus_gl552vw_cn211d_256gbssd_128gbssd 256G SSD няма смисъл, само ОС дръж на него. Възможно е да има и по-добри предложения за тези пари, ~2100лв аз не се сещам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще говоря с нашите и ще видим 200 лева проблем ли ще са.Как ще им обяснявам каква е разликата м/у лаптоп на 2 години и чисто нов и аз не знам :emoji_smiley-16: (Ходи им обяснявай защо този процесор е по-добър от другия и защо 8гб рам отгоре е много по-добре :emoji_smiley-01:) Благодаря все пак за предложението, като нищо щях да поръчам този, който е на 2 години, доста здраво се подлъгах от CPUBoss ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.