Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден на всички, пуснах тема относно избор на лаптоп и след отгворите ви и доста разглеждане искам да попитам какво мислите за избора ми - цък .Ще го използвам за игране на игри, доста разнасяне и просто като цяло искам да съм сигурен, че след 3-4 години ще си е същият, като когато ще го закупя.Чувал ли е някой лоши коментари или имате ли по-добри предложения за същите пари ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам предвид абсолютно едно към едно, просто не искам да имам проблеми.Ако съм на грешен път моля да се предложи нещо друго в такъв случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопите не са за игри. На тази техника живота върви ултра мега хипер бързо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре в крайна сметка някой ще ми предложи ли лаптоп, който ще ме изкара поне 3-4 години ? Дори да няма игрово натоварване .. Или поне да каже нещо относно посоченият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не го мъчиш с игри и го пазиш и чистиш вероятно ще оцелее които и да вземеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целият форум е наясно, че ще ползваш лаптопа за игри :) . Така че - божа работа колко ще изкара. Ако го пазиш от прегряване, удари, вибрации, заливане с течности и т.н., има шанс да живее дълго. Но пак не си застрахован срещу заводски дефект например. Затова е гаранцията.

Иначе този модел е доста добър като параметри. Нормално, и цената е сериозна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля да го тормозя с кой знае какви игри .. нито ще му пускам GTA V, нито нищо от този клас.Просто нормални "casual" игри колкото за разтоварване.Мисля да закупя този пък каквото стане.За това, което предлага от към хардуер, мисля че това е най-добрата цена, да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри Desktop. Аз лично не бих разнасял насам-натам лаптоп който струва 1900лв. И един от 700-900лв ще ти свърши същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Thund3rGod написа:

Не мисля да го тормозя с кой знае какви игри .. нито ще му пускам GTA V, нито нищо от този клас.

С 960М може да играеш игри, но гледай да вървят плавно, т.е. проблемите идват от играене на игри с лош fps, което означава, че картата се "мъчи" харчи много ток да навакса изоставането, но това води до отделяне на много топлина, което при не добро охлаждане води до прегряване. Прегряването само по себе си не е опасно, води до задекстване на защита по ток и изклчване на уреда, систематичното прегряване, т.е. днес, утре, 5 дни в седмицата може да даоведе до дефектирне на някой компонент.

преди 8 часа, Thund3rGod написа:

Добър ден на всички, пуснах тема относно избор на лаптоп и след отгворите ви и доста разглеждане искам да попитам какво мислите за избора ми - цък 

Ще се прекараш с този, стар е, поне на 2г. Ето какво трябва да вземеш

http://laptop.bg/laptops-asus-GL552-asus_gl552vw_cn211d

16G DDR4, най-съвременен процесор, Skylake, + може да си добавиш SSD за бързодействие на ОС, като я инсталираш на него, а на обикновенният хард слагш игри, музика и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то добре с този, ама ако му сложа и ССД както на другия цената вече отива и над 2 хил. ... А защо този е с уж по-добрият процесор ? Когато гледах срванения в интернет 4720 изкарваше по-добри резултати от 6700 ? Благодаря за информацията все пак де, с други думи да си знам, че 6700 са нови бройки а 4720 стари ? Добре де да кажем, че чак пък 960М не ми трябва и бих бил доволен и с една идея по-слаба видео карта. Може ли да ми предложиш лаптоп, който е ново поколение, има ССД, има нормални клавиши (не онези сбутани стрелки) и IPS екран ? Например този как е цък ? Има ли по-добри опции за тези пари, както предполагам нов ли е и има ли нещо по-добро за тази цена ? 

Редактирано от Thund3rGod (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На CPUBoss не му се доверявай безусловно, 6700HQ  по-новият и по-добър процесор. Когато даваш 1900лв да правиш компромиси е напълно неоправдано, вторият който си дал отстъпва по видео карта и то доста 950М е назад от 960, 2 пъти по-малко рам и е по-скъп http://laptop.bg/laptops-asus-GL552-asus_gl552vw_cn211d_256gbssd_128gbssd 256G SSD няма смисъл, само ОС дръж на него. Възможно е да има и по-добри предложения за тези пари, ~2100лв аз не се сещам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще говоря с нашите и ще видим 200 лева проблем ли ще са.Как ще им обяснявам каква е разликата м/у лаптоп на 2 години и чисто нов и аз не знам :emoji_smiley-16: (Ходи им обяснявай защо този процесор е по-добър от другия и защо 8гб рам отгоре е много по-добре :emoji_smiley-01:) Благодаря все пак за предложението, като нищо щях да поръчам този, който е на 2 години, доста здраво се подлъгах от CPUBoss ..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от Stoqn-666
      https://support.hp.com/bg-en/drivers/selfservice/compaq-presario-cq56-200-notebook-pc-series/4346274/model/5080938?sku=LE406EA
      това е лаптопа при включване мига caps lock не прекъснато на седмица веднъж се включва .
      Почистих го смених термо паста пробвах рамта харда смених бота 
      и нищо все така . моля за помощ
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от O.o o.O
      Картата е Gtx 1060 Rog strix 6gb когато сглобих ПЦ-то всички беше нормално и работеше подобаващо, но след като свалих игра(Дота2) и я пуснах за тест да видя как ще върви, екрана стана целия на вертикални черти и стоя така приблизитело 20сек. Пц-то се рестартира и при всеки нов рестарт тези черти/квадратчета се появяват по различен начин, веднъж на шахматно и тн.Пробвах и със сваляне на картата и след което поставяне отново, но нищо. Въпроса е от какво може да е това и съответно какво да направя?
      Картата е гаранционна
      Пц-то е:
      I5-8400
      8GB RAM GOODRAM 2666mhz
      Corsair vs650 
      120gb ssd
      2tb HDD
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.