Премини към съдържанието
stoian32

Проблем при палене.

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния проблем.Колата не съм я карал от 4 дена но всеки ден си я препалвах за по 1,2 минути.Днес реших да я измия,запалих я без никакъв проблем и я дадох леко назад че ми беше по удобно да я трия.Чистих я около 1 час като през това време сд-то работеше.След  като свърших,опитах се да я запаля за да я вкарам отново в гаража,но когато дам на контакт цялото табло мига като полудяло,когато се тръгна да въртя и да паля таблото спира чува се някакво прищтракване и не пали,като върна ключа пак на контакт пак почва да мига таблото,и да се чува някакво щтракане.Колата е дизел.Към сд-то има свързан доста мощен усилвател , но вчера си свиреше доста време и след това , запалих колата лесно оставих я малко да поработи и я изгасих.Сутринта пак казвам си запали лесно дадох я назад изгасих я пуснах радиото но спрях усилвателя 1 час чистих,и отказа да запали и прави този проблем.Преди да потърся майстор и да си купя зарядно за акумолатор , исках да попита, какво би казал някой който разбира повечко от тези неща , защото съм зелен.

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зареди си акумулатора може и само да е клекнал от некаране на колата и слушане на музика. По-лошия вариант е да се е скапал и да трябва да купуваш нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ined написа:

Зареди си акумулатора може и само да е клекнал от некаране на колата и слушане на музика. По-лошия вариант е да се е скапал и да трябва да купуваш нов.

Да , но това мигане на таблото ми е малко странно мига се едно дава на късо.Или е нормално , пак казвам че съм зелен :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж коя индикация ти мига. Може да е тази която да ти казва, че нямаш достатъчно ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Виж коя индикация ти мига. Може да е тази която да ти казва, че нямаш достатъчно ток.

Почти всички дето са на таблото мигат :D.На вратите на колата доло в дясно имат лампи и те мигат дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, stoian32 написа:

Почти всички дето са на таблото мигат :D.На вратите на колата доло в дясно имат лампи и те мигат дори.

Като за начало зареди акумулатора и виж дали нещата ще се нормализират поне колата да запали. След това отиваш в сервиза, за да се види наистина дали има късо или проблема е от друго естество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мигането, на всичко вкупом, също може да е индикация за недостиг на ток. Марка, модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, firestarter написа:

Мигането, на всичко вкупом, също може да е индикация за недостиг на ток. Марка, модел?

Фиат стило 1.9 JDI 2004.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зареди акумулатора и всичко ще си дойде на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.