Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , 
    искам да пусна DVR за видео наблюдение да мога да го гледам през други устройства . 
    Имам интернет с публично IP , но самия видеорекордер временно е свързан към лаптоп с Лан кабел и интернета е споделен от WIFI. Т.е. мрежата е DVR -> Laptop -> rooter -> internet . 

Принципно имам основни познания по изграждане на мрежи , но когато минава и през лаптоп и после през рутер не знам как става .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за бързият отговор , но това го знам . Затруднява ме как между локалната мрежа на ДВР и лаптоп да задам IP-то , което съм дал към него да е статичен. Пример . 192.168.0.1 е двр , 192.168.0.2 е лаптопа за лан-а  и лаптопа за рутера е 192.168.1.5 . От рутера настройвам този адрес да е статичния , но настройката на лаптопа как да стане на същия принцип?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, zeziok написа:

Благодаря за бързият отговор , но това го знам . Затруднява ме как между локалната мрежа на ДВР и лаптоп да задам IP-то , което съм дал към него да е статичен. Пример . 192.168.0.1 е двр , 192.168.0.2 е лаптопа за лан-а  и лаптопа за рутера е 192.168.1.5 . От рутера настройвам този адрес да е статичния , но настройката на лаптопа как да стане на същия принцип?

Задайте в маршрутизатора DHCP да раздава адреси над 100. Тогава спокоймо можете да ползвате ИП-та между 2 и 99. И защо е нужно едните адреси да са 0.х а другите 1.х? Ако мислите че по този начин увеличавате сигурността дълбоко се лъжете

П.П. Просто свържете DVR-а директно към маршрутизатора

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В тази тема не съм много наясно но самият рутер е далеч от DVR и не поддържа WIFI, не ми се опъва кабел , нямам втори рутер , затова с един паптоп ще направя логална връзка между двете устройства . Направил съм настройка когато се достъпва реалното IP рутера да препраща към локалното IP на лаптопа и от там не знам как да направя пък от палтоп-а да се препраща към подлокалното IP на DVR-a , T.e. при задаване на реалното IP да се прераща и достъпва DVR-a , 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом не Ви се опъва нов кабел - сложете switch 5 портов например и свържете лаптопа и DVR към него.

Нататък както capnemo е казал...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако се абстрахираме от другите опции . Не може да няма вариант , видях ще може да се отварят портове , да речем 192.168.1.100:80 да пренасочва към 192.168.0.1 :90. 
    Отделно при настройките има някакви опции server to server или пък при споделянето да се сподели и web host може би ще стане ?

Аналогичен пример е ако да кажем имаме 2 комп . първия има 2 ланкарти , 1 за интернет , 2 е за локална мрежа . 
    втория комп. има пуснат сървър да речем който само локален и има споделен интернет от първия. . Как да се пренасочи и достъпи публично ? 

Редактирано от zeziok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не говорим за не ставане - сигурно може да се накара да работи, ама колко надеждно ще е и с каква скорост ще го гледаш отвън не е ясно и никой не би се нагърбил да прогнозира... С тази безжична връзка лаптоп - DVR ще имаш големи проблеми и забивания, но ти си знаеш... Разковничето е Internet conection sharing wizard на лаптопа, ако си с windows - шерваш жичната към безжичната връзка... И си представяш, че на мястото на DVR-a имаш мобилен телефон/таблет с wi-fi и му подаваш интернет. По ясно от това не мога да го обясня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така както ми го казваш само пускам интернет на Двр-а все едно да влезна в ФБ от него  ... нали когато има лаптоп вързан с рутер и рутер с интернет . Публичното реалното ИП е насочено към рутера . Пускаме сървър на лаптопа , той си има интернет , но когато зададем реалното ИП в браузера нищо не става . Прави се пренасочване в настройките на рутера , където се задава точния порт и ИП на лаптопа (даденото му от рутера ) тогава вече при задаване на реалното ИП в браузер вече има достъп.  Как да се направи същата процедура , но все едно лаптопа е рутер , самото пренасочване . Всичко  е тестово , просто от любопитство  . Възможно е това да не се ползва , но пък не лошо да е знае как става и се прави. 

Друг пример е 3 лаптопа към рутер , към лаптоп н.1 има вързан настолен компютър с лан кабел . На настолния комп има споделена папка , как лаптоп 2, 3, могат да достъпват и те тази папка ? При положение , че връзката между лаптоп н.1  и комп. се явава подлокална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тва с DVR към лаптопа чрез WLAN към рутера е глупост.  Иначе. Натоварваш и лаптопа с излишни глупости. Пусни си един кабел до DVR-а и не се излагай. Иначе ако бриджнеш 2-те карти, то DVR-а ще е директно видим от интернета през лаптопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбирам , но за кабел е почти невъзможно . Имам опция или да намеря начин ДВР да лови WIFI или да взема втори рутер и той в да работи в режим на безжично приемане и от там с кабел към ДВР.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, има опция. Най-евтината ти опция е рутер Repotec WR5441L Струва под 30лв и има в заводският си Firmware опцията AP Client. Обаче WI-FI по никакъв начин не може да ти гарантира стабилност на връзката. Ако аз съм един крадец, слагам лаптопа и пускам завки DEAUTH, всички клиенти от мрежата ще ти ги разкача, видео наблюдението ще ти умре и веднага влизам. И то без да режа никакви кабели. Няма да разбереш от къде ти е дошло.
    Пускай FTP кабел и това е. Стриймовете могат да бъдат тежки и е достатъчно една микровълнова да включа и да ти умре видео наблюдението. НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ, ПУСНИ КАБЕЛ!

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, simtech написа:

Да, има опция. Най-евтината ти опция е рутер Repotec WR5441L Струва под 30лв и има в заводският си Firmware опцията AP Client. Обаче WI-FI по никакъв начин не може да ти гарантира стабилност на връзката. Ако аз съм един крадец, слагам лаптопа и пускам завки DEAUTH, всички клиенти от мрежата ще ти ги разкача, видео наблюдението ще ти умре и веднага влизам. И то без да режа никакви кабели. Няма да разбереш от къде ти е дошло.
    Пускай FTP кабел и това е. Стриймовете могат да бъдат тежки и е достатъчно една микровълнова да включа и да ти умре видео наблюдението. НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ С ГЛУПОСТИ, ПУСНИ КАБЕЛ!

Той кабела лае и хапе ;) сигурно затова постващия не го иска. 

Та сега сериозно. Simtech е прав. Към постващия: Поради каква причина не може да се пусне кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако не може да се пусне кабел, продават се PowerLine устройства. Около 70 лева комплекта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.