Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Свалих филм от известен български сайт. Файлът с филма беше във формат MКV. Сложих го на флашка, а флашката - в телевизора. Излезе ми съобщение, че засега не се поддържало такъв формат. Промених формата на FLV - същата история. Бях свалил два епизода от един сериал. Епизодите бяха във формат AVI. Качих единия епизод на флашката и като я сложих в телевизора - успях да пусна съответния епизод. Реших, че филмът, който не тръгва, трябва да го направя във формат AVI. Направих го с FormatFactory 3.9.0. И...пак не мога да го пусна, пак ми излиза съобщение, че засега не се поддържал такъв формат.

П.п.: Пробвах и с още един филм, свален в  AVI и той си тръгва нормално, но не и онзи с оригинален формат MКV, който форматирах в AVI.

Редактирано от Въпросиньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Въпросиньо написа:

Свалих филм от известен български сайт. Файлът с филма беше във формат MKV. Сложих го на флашка, а флашката - в телевизора. Излезе ми съобщение, че засега не се поддържало такъв формат. Промених формата на FLV - същата история. Бях свалил два епизода от един сериал. Епизодите бяха във формат AVI. Качих единия епизод на флашката и като я сложих в телевизора - успях да пусна съответния епизод. Реших, че филмът, който не тръгва, трябва да го направя във формат AVI. Направих го с FormatFactory 3.9.0. И...пак не мога да го пусна, пак ми излиза съобщение, че засега не се поддържал такъв формат.

Същественото е, че не си погледнал сервизното описание на своя телевизор какви  формати поддържа телевизора.Да беше се сетил, че трябваше да напишеш модела на телевизора, поне ние да погледнем. Така , както си я подкарал, направи филма във всички видео формати за да разбереш кой поддържа. Това са елементарни неща и всеки би се досетил от раз.Едва ли телевизора Ви не поддържа поне  AVI формат.В описанието на телевизора е написано кои видео формати, аудио формати и субтитри с какво разширение ползва телевизора! 

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мислех да погледна сервизното описание, но като видях, че поддържа AVI и се отказах. Написал съм, че два филма във формат AVI са тръгнали. Но филмът чийто формат беше MKV, а след това го форматирах в AVI - не тръгва (при все, че пробвах няколко пъти).

Телевизорът е Самсунг. Ами освен да форматирамфайла и в мп4. Да не би да е проблем това, че първоначално форматът е бил такъв, който не е поддържан от телевизора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, Въпросиньо написа:

Мислех да погледна сервизното описание, но като видях, че поддържа AVI и се отказах. Написал съм, че два филма във формат AVI са тръгнали. Но филмът чийто формат беше MKV, а след това го форматирах в AVI - не тръгва (при все, че пробвах няколко пъти).

Телевизорът е Самсунг. Ами освен да форматирамфайла и в мп4. Да не би да е проблем това, че първоначално форматът е бил такъв, който не е поддържан от телевизора...

не всяко  AVI върви на телевизорите ...ъ-ъ-ъ... зависи от кодировката на филма, а не всеки телевизор има вградени всички декодери

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Въпросиньо написа:

Пробвай с кабел или с DLNA сървър, като Universal Media Server - възпроизвежда всякакви формати.

Досега на  Самсунг не съм имал проблеми с форматите на файловете. Видеа във формат MKV вървят безпроблемно на тв Самсунг.

Ако флашката е на повече години може вече да се е повредила. Флашките се повреждат след определено количество презаписвания.

Редактирано от sky1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едва ли флашката е проблем. По-скоро са настройките за прекодиране от един в друг формат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кой модел е този Самсунг?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

изтегли тази програма виж параметрите на видеото което тръгва и ги пренеси в формат фактори

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

""Телевизорът е Самсунг. ""

Телевизорът му бил Самсунг!  Май от постовете нищо не си чел! Важното е...че отговаряш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е от флашката, защото други филми тръгнаха. Телевизорът е Samsung T24E310EW. Благодаря, Без умствен капацитет. Ще погледна програмата. 

Разгледах документацията в кутията от телевизора - не намерих нищо за това какви видеофайлове могат да се пускат на него.

Другото което ми направи впечатление е че ако филмът е със субтитри и не са вградени в самия файл, а потребителят трябва да си ги добави: на телевизора не може да бъде пуснат със субтитри или поне аз не успях...Може ли да се направи нещо относно това? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На страница 73 от ръководството на телевизора/монитор, пише кои формати поддържа.

Ако решите да прекодирате даден видео файл съобразете се не само с файловият формат но и със видео кодека/енкодера и съответно кадри в секунда.

Относно пускането на субтитри направете субтитрите и филма с еднакво име. При неуспех отворете субтитрите  с текстов редактор и сменете кодировката на unicode.

В настройките на телевизора за възпроизвеждане/езикови изберете Български език на субтитрите.

Има една програма която дава инфо за даден видео/аудио формат: Mediainfo. 

или от видео плеъра на компютъра (инфо за файла който се възпроизвежда)

За да се ориентирате дали ще тръгне даден файл на ТВ, и какво да промените при прекодирането.

Другият вариант е да търсите видео файлове които сте сигурни че ТВ ще възпроизвежда като погледнете info файла (торенти)

И най-лесният вариант си остава да свържете монитора/телевизора към компютъра (с HDMI кабел) и да си пускате филмите от него.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямам възможност за варианта с кабела, защото въпросния телевизор и компютърът са далечко един от друг. Опитвам се да се науча как да направя нещата главно заради майка ми и баща ми. Благодаря за информацията. Нещо не успявам да се ориентирам съвсем в програмата Медиаинфо...Ако може някой да каже къде да отворя и за какво по - конкретно да гледам. На една от страниците ми излезе един дълъг списък с разни параметри. Може и на английски да ми кажете имената на съответните опции.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

untitled.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Програмата е елементарна и инфото за файла се появява автоматично, като заредите файла от Файл/отваряне/Файл. (File/Open/File).

Друго не е необходимо.

редакция: опитайте с друг видео файл, който сте свалили, не прекодирали.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Въпросиньо написа:

като стартираш програмата се появява такъв прозорец слагаш всички отметки и "ОК"

или опции и от падащото меню - последното

след това десен бутон върху филма и избираш името на програмата

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

както ти казаха по горе гледаш този който тръгва и пренасяш неговите данни

Редактирано от Без умствен капацитет (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз с Format Factory имах проблеми с прекодирането на филми,но с https://handbrake.fr/

нямам.Вече използвам нея за смяна на формата на филмите и засега се държи добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В някой от дните малко след публикуването на темата пуснах един филм, работи 10-12 мин. и дотам. Спря. 

Наскоро качих на флашката един филм, за да го гледат майка ми и баща ми. Преди това го преработих в MKV формат, понеже видях, че с такъв става. Днес са го пуснали и пак като миналия път: филмът е работил до някое време и след това е спрял. 

Защо така се получава? Защо филми в подходящ формат спират да работят след 10-12 мин. от пускането им??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.