Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здраавейте, от сутринта лаптопа ми бъгва жестоко, 

при включване тръгва за 2 минути и изгасва, екрана и клавятурата работят преди да спре, опитах с изкл от всякакъв вид електричество за няколко часа, но промяна никаква, живея на остров и най-близкия механик ми е на около 200км.. Някакви съвети?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопът, каква е операционната система?
Нормално ли зарежда операционната система до десктоп?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Какъв е лаптопът, каква е операционната система?
Нормално ли зарежда операционната система до десктоп?

HP 15-ac008nv , операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнете внимание при изключен лаптоп и включено зарядно и батерия дали свети индикация за заряд на батерията и огледайте добре тънкия кабел на зарядното, който се включва в лаптопа дали няма пречупвания или усуквания размърдайте го особено в краищата и вижте дали индикацията за заряд няма да изгасва при размърдване. Много е вероятно този кабел да прекъсва и да не може да се зареди батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Д. Цветкова написа:

HP 15-ac008nv , операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

Какви температури поддържа лаптопа? Инсталирайте Speccy или Aida и вижте температурите на процесора и на видеото..

Правена ли му е скоро хардуерна профилактика?

Макар, че щом веднъж зареди ОС, и вече нямате проблем, това навежда на мисълта за проблем със стартирането на системата - повредена ОС, проблемен драйвер..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Богатир написа:

Какви температури поддържа лаптопа? Инсталирайте Speccy или Aida и вижте температурите на процесора и на видеото..

Правена ли му е скоро хардуерна профилактика?

Макар, че щом веднъж зареди ОС, и вече нямате проблем, това навежда на мисълта за проблем със стартирането на системата - повредена ОС, проблемен драйвер..

Добре сега обяснявам, че той се вкл и изгасва, кога по точно да инсталивам каквото и да било? Не му е правена от декември, няма механик който да я направи...

преди 1 час, chochoatanasov написа:

Обърнете внимание при изключен лаптоп и включено зарядно и батерия дали свети индикация за заряд на батерията и огледайте добре тънкия кабел на зарядното, който се включва в лаптопа дали няма пречупвания или усуквания размърдайте го особено в краищата и вижте дали индикацията за заряд няма да изгасва при размърдване. Много е вероятно този кабел да прекъсва и да не може да се зареди батерията.

работи си лампата, не прекъсва при прегъване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Д. Цветкова написа:

операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

В другия си пост казвате това. За това помислих, че има случааи когато успява да зареди ОС. В такъв случай, препоръчах една от тия две програми за да видите температурите на компонентите.

Явно лаптопа се нуждае от почистване и смяна на термопаста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опитате да влезете в БИОС и да го оставите така за известно време за да проверите дали ще се изключи , на този модел в БИОС се влиза с F10 веднага след като включите лаптопа от бутона. И само за да уточним лаптопа се изключва или се рестартира защото има голяма разлика?

Редактирано от chochoatanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, chochoatanasov написа:

Може да опитате да влезете в БИОС и да го оставите така за известно време за да проверите дали ще се изключи , на този модел в БИОС се влиза с F10 веднага след като включите лаптопа от бутона. И само за да уточним лаптопа се изключва или се рестартира защото има голяма разлика?

Изгасва, ако го задържа малко пак светва и отново изгасва, но не променя мястото на което съм била преди да спре... И не ми позволява да стигна до менюто на F10, изгасва щом го натисна и след изчакване, ме връща при въвеждане на парола...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано аз самият малко се обърках.Не мога да разбера дисплея ли угасва,или целият компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не гасне, а заспива. Като натиснете бутона за гасене, го направете за дъъълго (1 минута), не само цък.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз вече започвам да мисля, че изгасва подсветката на матрицата. Добре когато "изгасне" опитайте следното ако имате фенерче или със светкавицата на мобилния телефон отбизо осветете дисплея и се вгледайте добре дали няма картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще опитам сложа видео, че сами да видите, само да го поодрежа, и ще видя ще мога ли да го кача..

https://www.wevideo.com/view/702719185 Извинете за забавянето, ама на служебния нямам никакви програми и трябваше да ползвам онлайн..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от видеото се вижда, че гасне само дисплея т.е. при всички положения ще трябва да посетите сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От обясненията, които давате задължително намерете начин да занесете лаптопа на механика, който е на 200 километра, защото ще го убиете. Друг вариант няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Д. Цветкова написа:

Сега ще опитам сложа видео

Може временно да го свържете с телевизор посредством HDMI кабел за да видите как ще се държи. Ако картината на телевизора е стабилна превключете само на външен дисплей с клавиатурата WIN + P.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Deliv3rr
      Здравейте търся монитор от тези, които са завъртяни на 90 градуса. Някакви идеи къде мога да отркрия подобен и как се казват, че прерових навсякъде и нищо...  Слагам снимка за по-голяма яснота:

• от fresh_bones
      Значи проблема е следния преинсталирах си компа със win 7  слагам драйвери ,програми , инсталирам си и актулизациите и след 2 седмици почва при стартиране да ми забива целия компютър . И при всяко забиване чакам около 10-15 мин. и след това се рестартира .               http://dox.bg/files/dw?a=d36225c8bd     http://dox.bg/files/dw?a=493bfe933c    http://dox.bg/files/dw?a=88c8f3390f
      Ето и малко снимки. 
    • от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
    • от kolib4iata
      Здравейте.Помогнете моля в избора на монитор за игра на WOT.Искам да си взема един в съотношение 21:9 но не знам дали играта я поддържа.Моля които знае и играе в тази резолюция (2560x1080) да сподели опит, че английския ми е слаб и нищо не разбирам от чуждите форуми.Спрял съм се на бюджетно решение.
      LG 29UM58-P или  LG 29UM59-P или LG 29UM68-P
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.