Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здраавейте, от сутринта лаптопа ми бъгва жестоко, 

при включване тръгва за 2 минути и изгасва, екрана и клавятурата работят преди да спре, опитах с изкл от всякакъв вид електричество за няколко часа, но промяна никаква, живея на остров и най-близкия механик ми е на около 200км.. Някакви съвети?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопът, каква е операционната система?
Нормално ли зарежда операционната система до десктоп?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Какъв е лаптопът, каква е операционната система?
Нормално ли зарежда операционната система до десктоп?

HP 15-ac008nv , операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнете внимание при изключен лаптоп и включено зарядно и батерия дали свети индикация за заряд на батерията и огледайте добре тънкия кабел на зарядното, който се включва в лаптопа дали няма пречупвания или усуквания размърдайте го особено в краищата и вижте дали индикацията за заряд няма да изгасва при размърдване. Много е вероятно този кабел да прекъсва и да не може да се зареди батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Д. Цветкова написа:

HP 15-ac008nv , операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

Какви температури поддържа лаптопа? Инсталирайте Speccy или Aida и вижте температурите на процесора и на видеото..

Правена ли му е скоро хардуерна профилактика?

Макар, че щом веднъж зареди ОС, и вече нямате проблем, това навежда на мисълта за проблем със стартирането на системата - повредена ОС, проблемен драйвер..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Богатир написа:

Какви температури поддържа лаптопа? Инсталирайте Speccy или Aida и вижте температурите на процесора и на видеото..

Правена ли му е скоро хардуерна профилактика?

Макар, че щом веднъж зареди ОС, и вече нямате проблем, това навежда на мисълта за проблем със стартирането на системата - повредена ОС, проблемен драйвер..

Добре сега обяснявам, че той се вкл и изгасва, кога по точно да инсталивам каквото и да било? Не му е правена от декември, няма механик който да я направи...

преди 1 час, chochoatanasov написа:

Обърнете внимание при изключен лаптоп и включено зарядно и батерия дали свети индикация за заряд на батерията и огледайте добре тънкия кабел на зарядното, който се включва в лаптопа дали няма пречупвания или усуквания размърдайте го особено в краищата и вижте дали индикацията за заряд няма да изгасва при размърдване. Много е вероятно този кабел да прекъсва и да не може да се зареди батерията.

работи си лампата, не прекъсва при прегъване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Д. Цветкова написа:

операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

В другия си пост казвате това. За това помислих, че има случааи когато успява да зареди ОС. В такъв случай, препоръчах една от тия две програми за да видите температурите на компонентите.

Явно лаптопа се нуждае от почистване и смяна на термопаста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опитате да влезете в БИОС и да го оставите така за известно време за да проверите дали ще се изключи , на този модел в БИОС се влиза с F10 веднага след като включите лаптопа от бутона. И само за да уточним лаптопа се изключва или се рестартира защото има голяма разлика?

Редактирано от chochoatanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, chochoatanasov написа:

Може да опитате да влезете в БИОС и да го оставите така за известно време за да проверите дали ще се изключи , на този модел в БИОС се влиза с F10 веднага след като включите лаптопа от бутона. И само за да уточним лаптопа се изключва или се рестартира защото има голяма разлика?

Изгасва, ако го задържа малко пак светва и отново изгасва, но не променя мястото на което съм била преди да спре... И не ми позволява да стигна до менюто на F10, изгасва щом го натисна и след изчакване, ме връща при въвеждане на парола...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано аз самият малко се обърках.Не мога да разбера дисплея ли угасва,или целият компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не гасне, а заспива. Като натиснете бутона за гасене, го направете за дъъълго (1 минута), не само цък.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз вече започвам да мисля, че изгасва подсветката на матрицата. Добре когато "изгасне" опитайте следното ако имате фенерче или със светкавицата на мобилния телефон отбизо осветете дисплея и се вгледайте добре дали няма картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще опитам сложа видео, че сами да видите, само да го поодрежа, и ще видя ще мога ли да го кача..

https://www.wevideo.com/view/702719185 Извинете за забавянето, ама на служебния нямам никакви програми и трябваше да ползвам онлайн..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от видеото се вижда, че гасне само дисплея т.е. при всички положения ще трябва да посетите сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От обясненията, които давате задължително намерете начин да занесете лаптопа на механика, който е на 200 километра, защото ще го убиете. Друг вариант няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Д. Цветкова написа:

Сега ще опитам сложа видео

Може временно да го свържете с телевизор посредством HDMI кабел за да видите как ще се държи. Ако картината на телевизора е стабилна превключете само на външен дисплей с клавиатурата WIN + P.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Мила Д
      Здравейте! Нова съм тук и се надявам скоро някой от вас да даде отговор на един въпрос, който ме мъчи от доста време. 
       А именно - превключих личния си  Инстаграм профил си към бизнес профил и с цел да виждам дейността по качванията, но започнах да виждам негативите... Няма как да го направя поверителен, дори не мога да го изтрия. Опитах се да го върна към личен, пробвах няколко (стотин) пъти, но нищо... Четох навсякъде, има и други хора с този проблем, но решения - никакви. Моля ви за помощ! 
    • от taika
      Здравейте, от известно време имам проблем с wifi на рутера, когато се свържа с интернет ми казва "Ограничен достъп". Проблемът не е от рутера, защото и други хора се свързват, а и аз се свързвам с телефона ми, а при други мрежи нямам проблем. Моля за помощ. Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.