Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здраавейте, от сутринта лаптопа ми бъгва жестоко, 

при включване тръгва за 2 минути и изгасва, екрана и клавятурата работят преди да спре, опитах с изкл от всякакъв вид електричество за няколко часа, но промяна никаква, живея на остров и най-близкия механик ми е на около 200км.. Някакви съвети?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопът, каква е операционната система?
Нормално ли зарежда операционната система до десктоп?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Какъв е лаптопът, каква е операционната система?
Нормално ли зарежда операционната система до десктоп?

HP 15-ac008nv , операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърнете внимание при изключен лаптоп и включено зарядно и батерия дали свети индикация за заряд на батерията и огледайте добре тънкия кабел на зарядното, който се включва в лаптопа дали няма пречупвания или усуквания размърдайте го особено в краищата и вижте дали индикацията за заряд няма да изгасва при размърдване. Много е вероятно този кабел да прекъсва и да не може да се зареди батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Д. Цветкова написа:

HP 15-ac008nv , операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

Какви температури поддържа лаптопа? Инсталирайте Speccy или Aida и вижте температурите на процесора и на видеото..

Правена ли му е скоро хардуерна профилактика?

Макар, че щом веднъж зареди ОС, и вече нямате проблем, това навежда на мисълта за проблем със стартирането на системата - повредена ОС, проблемен драйвер..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Богатир написа:

Какви температури поддържа лаптопа? Инсталирайте Speccy или Aida и вижте температурите на процесора и на видеото..

Правена ли му е скоро хардуерна профилактика?

Макар, че щом веднъж зареди ОС, и вече нямате проблем, това навежда на мисълта за проблем със стартирането на системата - повредена ОС, проблемен драйвер..

Добре сега обяснявам, че той се вкл и изгасва, кога по точно да инсталивам каквото и да било? Не му е правена от декември, няма механик който да я направи...

преди 1 час, chochoatanasov написа:

Обърнете внимание при изключен лаптоп и включено зарядно и батерия дали свети индикация за заряд на батерията и огледайте добре тънкия кабел на зарядното, който се включва в лаптопа дали няма пречупвания или усуквания размърдайте го особено в краищата и вижте дали индикацията за заряд няма да изгасва при размърдване. Много е вероятно този кабел да прекъсва и да не може да се зареди батерията.

работи си лампата, не прекъсва при прегъване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Д. Цветкова написа:

операционна win 8, зависи дали ще изкара до нея без да спре, иначе успее ли, зарежда нормално..

В другия си пост казвате това. За това помислих, че има случааи когато успява да зареди ОС. В такъв случай, препоръчах една от тия две програми за да видите температурите на компонентите.

Явно лаптопа се нуждае от почистване и смяна на термопаста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опитате да влезете в БИОС и да го оставите така за известно време за да проверите дали ще се изключи , на този модел в БИОС се влиза с F10 веднага след като включите лаптопа от бутона. И само за да уточним лаптопа се изключва или се рестартира защото има голяма разлика?

Редактирано от chochoatanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, chochoatanasov написа:

Може да опитате да влезете в БИОС и да го оставите така за известно време за да проверите дали ще се изключи , на този модел в БИОС се влиза с F10 веднага след като включите лаптопа от бутона. И само за да уточним лаптопа се изключва или се рестартира защото има голяма разлика?

Изгасва, ако го задържа малко пак светва и отново изгасва, но не променя мястото на което съм била преди да спре... И не ми позволява да стигна до менюто на F10, изгасва щом го натисна и след изчакване, ме връща при въвеждане на парола...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано аз самият малко се обърках.Не мога да разбера дисплея ли угасва,или целият компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не гасне, а заспива. Като натиснете бутона за гасене, го направете за дъъълго (1 минута), не само цък.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз вече започвам да мисля, че изгасва подсветката на матрицата. Добре когато "изгасне" опитайте следното ако имате фенерче или със светкавицата на мобилния телефон отбизо осветете дисплея и се вгледайте добре дали няма картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще опитам сложа видео, че сами да видите, само да го поодрежа, и ще видя ще мога ли да го кача..

https://www.wevideo.com/view/702719185 Извинете за забавянето, ама на служебния нямам никакви програми и трябваше да ползвам онлайн..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от видеото се вижда, че гасне само дисплея т.е. при всички положения ще трябва да посетите сервиз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От обясненията, които давате задължително намерете начин да занесете лаптопа на механика, който е на 200 километра, защото ще го убиете. Друг вариант няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Д. Цветкова написа:

Сега ще опитам сложа видео

Може временно да го свържете с телевизор посредством HDMI кабел за да видите как ще се държи. Ако картината на телевизора е стабилна превключете само на външен дисплей с клавиатурата WIN + P.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.